Jump to content

sanal xp ile gerçek xp arasında paylaşılan dosyalar oluşturma

YAGMURADAM

Recommended Posts

Arkadaşlar ve sayın site yöneticileri.Benim bir sorunum var.sorunum şu.Bugün virtual pc ile sanal xp kurdum.ben

bu sanal xp ile gerçek arasında nasıl paylaşılan klasör oluşturabilirim.mesela sanal xp nin c ve d harddisklerinin gerçek xp de nasıl görebilirim.gerçek xp nin c ve d hardisklerinin sanal xp de nasıl görebilirim.nekadar uğraştıysam da yapamadım.bilenlerin yardımına ihtiyacım var.herşey için şimdiden teşekkürler.saygılarımla

Bildiğim kadarıyla ikisi arasında dosya transferi için cd-dvd ortamını kullanabilirsin, ama harddiskleri paylaşacağım diyorsan, menüden birşeyler yapıyordun ( şu an kurulu olmadığı için bakamıyorum, kurarsam tam yerini söylerim ). Sanal xp den gerçek xp yi görebiliyorsun, gerçekten sanalı göremiyorsun ayrıca ( bildiğim kadarıyla ).Gerçek xp nin harddiskini sanal xp ye tanıtıyorsun, böylece dosya transferini gerçekleştirebilirsin.

• Administrator

Menüleri karıştıtırsan vmware tools var. Onu kurduktan sonra sürükle bırak ile sanal pc den gerçek pcye gerek pcden sanal pc'ye dosya transfer edebilirsin. Ayrıca ağı da kullanabilirsin. Ağda bir makina olarak gözükür.

Menüleri karıştıtırsan vmware tools var. Onu kurduktan sonra sürükle bırak ile sanal pc den gerçek pcye gerek pcden sanal pc'ye dosya transfer edebilirsin. Ayrıca ağı da kullanabilirsin. Ağda bir makina olarak gözükür.

bende 3 tane sanal pc var .bunlardan ilk kurduğumda sürükle-bırakla dosya alişverişi yapabiliyorum.diğer ikisinde ise ne yaparsam yapayım sürükle -bırakla dosya değişimi yapamıyorum.bir ara dosya paylaşımı yapmayı başardım ama onuda yanlışlıkla sildim.bir daha da yapamadım.ilginiz için teşeekkürler.saygılarımla

• Administrator

bende 3 tane sanal pc var .bunlardan ilk kurduğumda sürükle-bırakla dosya alişverişi yapabiliyorum.diğer ikisinde ise ne yaparsam yapayım sürükle -bırakla dosya değişimi yapamıyorum.bir ara dosya paylaşımı yapmayı başardım ama onuda yanlışlıkla sildim.bir daha da yapamadım.ilginiz için teşeekkürler.saygılarımla

Bak yukarda vmware tools demişim.

Nasıl mormal makinalarda ağ üzerinden paylaşım gerçekleşiyorsa aynı işlemi uygulayabilirsin.Ayrıca bu tip yazılımların kendi guest deilen programları var sanap pc dediğin sisteme bunu yüklersen rahatlıkla paylaşım yapabilirsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...