Jump to content

Dizüstü'me Kola Döküldü, Ne Yapmalıyım?

hasan2004

Recommended Posts

arkadaslar biraz önce laptop uma kola döktüm.klavye kısmından gridi hemen temizlemeye calıstım.içine girmemiş sıvı ama klavyeyi baya bir etkilemiş.tuslar çalışmıyor tam olarak.bir tusa bastıgım da geç algılıyor ve takılı kalıyor. neyapmam gerek acaba bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Eger anliyorsan klavyesini sokebilirsen aslinda sokmekten birsey yok cok basit bir uygulama cikartip alkol yada kolonya ile guzeli birde pamuk alip eline temizleyebilirsin... Eger yapamam diyorsan kestirmeden direk en yakin servisine gotur kolay gelsin... <_<

garantili ise servise ******ür değilse al eline tornavidayı sök zaten 2 vida acınca az bişi de ileri ya da geri itersin pat die açılır sonra tamamdır! alkol veya benzeri bişi ile temizle tahminen kola yüzünden iletmio bişi olmaz.. acayip bi durum sekersiz cay garanti bozmuyor <_< sekerli ise garanti dısı oluyor laptop (teknik serviste bi abi sölemişti)

kola da sekerli olduguna göre tahminen zaten garanti dısı tabi teknink servise sor.. zaten garanti dısı olduguna göre ac kurcala tecrübe kazan :angry2:

geçmiş olsun

laptop için değil ama normal klavyelere çay kahve ve kola gibi sıvı temaslarında sizlere tavsiyem hiç korkmadan lavoboya ******ürüp musluğun altına tutun bol su ile bir güzel yıkayın çekinmeyin gayet ciddiyim yanlız yıkadıkdan sonra iyice sallayıp içerisindeki su miktarını olabildiğince azaltın eğer güneşli bir günde iseniz klavyeyi güneşe bırakın 4-5 saat sonra kullanılır en azından 20 ye yakın klavyeyi bu sayede kurtardım kışında radyatörün üstüne bırakın kuruması için yanlız boş bir kalvye kutusu koyun araya saç kurutma makinesi ile maceraya girmeyin bence fazla yaklaşırsanız turlar erir

geçmiş olsun

laptop için değil ama normal klavyelere çay kahve ve kola gibi sıvı temaslarında sizlere tavsiyem hiç korkmadan lavoboya ******ürüp musluğun altına tutun bol su ile bir güzel yıkayın çekinmeyin gayet ciddiyim yanlız yıkadıkdan sonra iyice sallayıp içerisindeki su miktarını olabildiğince azaltın eğer güneşli bir günde iseniz klavyeyi güneşe bırakın 4-5 saat sonra kullanılır en azından 20 ye yakın klavyeyi bu sayede kurtardım kışında radyatörün üstüne bırakın kuruması için yanlız boş bir kalvye kutusu koyun araya saç kurutma makinesi ile maceraya girmeyin bence fazla yaklaşırsanız turlar erir

hocam bende sizinkine benzer bişey yaptım.servisi aradım kesinlikle garanti dısıdır dedi.ben de klavyeyi cıkardım kolanya banyosu yaptırdım <_< sonra da kurumaya bıraktım ilk başta çalışmıyordu ama suan hemen hepsi çalısıyor.hala vantilatörün önünde birazdan takacam.inşllh çalısır(tam anlamıyla) :angry2:

geçmiş olsun

Bu işlemi her klavyey yapmayın sakın. Plastik hat devrelerinde rahatlıkla olur ama açık devre varsa direk oksitlenme yapar. Hele ki güneşin altına koyarsanız.

arkadaslar yaptım laptopumu.kolanyayla yıkayıp kurutmustum.taktıgımda butun tuslar çalısdı ama tusların arasında kola kalıntıları kalmıs.tuslara basarken zorluyor biraz.eski performansı yok.bunları temizlemem yıkamakta tereddutluyum вяιgнтвℓα∂є® arkadasın yazdıgından sonra.fujutsi siemens amilo pi 1505 kullanıyorum.ne yapabilirim acep.?

• 3 hafta sonra ...

hırdavatcılarda satılan (yada büyük marketlerde) yağsız temizleme spreyleri var (yağlı olanı WD40) alın birtane laptopun pilini sök dökülen yere güzelce sık ve laptopu ters çecir oda sıcaklığında yaklaşık 3-5 saatte kuruyor ve fabikadan gelmiş gibi çalışıyor. Su ile temizlemek çok sakıncalı suyun içindeki iyonlar hassas entegreleri bozabiliyor. yukarıda anlattığım tarafımdan denenmiştir ve laptop sorunsuz çalışıyor.

• 1 yıl yıl...
Ne yazıyo burada?

Tercüme edebildiğim kadarıyla bu yazıyor :)

klavyenin vidaları nerdedir alt kapağı söktüm baktım bulamayınca çokta zorlamadım. asus kullanıyorum vidaların yerini söylerseniz söküp temizlerim teşekkürler.

laptop uma kolka döküldü.ne yapmam gerek. başlığına yazdığın mesajlar

Umarım bi daha basına gelmez ve diğer lap top kullanıcılarına ders olur :)
Son cıkan lap top ların klavyelerinde tusların altında sıvı onleyici ozel bi tabaka buluyor. Senin lap top da neden yok anlamak guc.

Office Dosyalarımı Açamıyorum (yardim) başlığına yazdığın mesajlar

bu belgelere erişim kullanıcı tarafından yasaklanmış denetim masasından ayarlayabilirsin
haklısın yanılıyor olabilirim.
biraz arastır istersen belki bi care bulabilirsin.
hic bisi yapma :)

yazdığın mesajların çoğu gereksiz vb... mesaj iletim artsın diye gereksiz mesaj atıp forumu kirletiyosun bunun yerine mesajını düzenleyip yazmak istediğini yazarsın....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...