Jump to content

Yeni Sivil Toplum Hareketi

tenekecezve

Recommended Posts

http://www.bizkackisiyiz.com/[/CODE]

SADAKAYI DEĞİL, ZENGİNLİĞİ PAYLAŞMAYA ÇAĞIRIYORUM

Ülkemizin sıradan ve sade insanları,

Siz bu ülkenin yüzde 90’ından daha fazlasınız .

Sizi çok iyi tanıyoruz.

Çünkü sizin içinizde doğduk, sizin içinizde büyüdük sizin sevdanızla yaşıyoruz, siz bizsiniz, biz siziz.

Siz, namerde muhtaç olmadan yaşamak istersiniz,

Evinizin, aşınızın bedelini alın teri ve göz nuru ile elde etmek en büyük mutluluğunuzdur.

Hayatta tek isteğiniz, “Çoluğumuz çocuğumuzla ağız tadımız bozulmadan onların gelecekleri kararmadan yaşamaktır”.

Saygılı ve çekingensiniz,

Çoğunlukla ucu size değmeyen tehlikeyi, görmezden gelirsiniz,

Bir kurtarıcının gelmesini istersiniz.

Sizi çağırıyorum…

Sizi sizin olanları korumak ve çocuklarınıza mutluluk mirasını bırakmak için göreve çağırıyorum.

Kurtarıcı sizsiniz.

Bir kez uyandığınız zaman bütün karanlıkları, bütün pislikleri yırtıp atarsınız.

Şimdi uyanma vakti

Uyanıp kendi geleceğini kurma vakti.

Yerinden dimdik doğrulmanın,

Olumsuzluklar karşısında durmanın tam zamanı.

Sizi, hepimizi, hep beraber omuz omuza yürümeye

Çağırıyorum.

Unutmayalım halı sabırla ilmek ilmek dokunur,

Damlalar tek tek denizlere dönüşür.

Sizi;

Taşları alın teri ve emekle kenetlenmiş duvarlar gibi olmaya

çağırıyorum.

Böyle duvarlar zamanı karşı direnme gücüne ve güzelliğine sahiptir.

Sizi yalın, açık, daha iyiye daha güzele doğru giden bir yolculuğa çağırıyorum.

Bu yolculuğun bitiş süresi sizin tek hızla, vakit geçirmeden bu kervana katılmanıza bağlı,

Biz milyonlar olduğumuz, birbirimize sevgiyle kenetlendiğimiz zaman ülkemiz aydınlığa kavuşacaktır.

Bu yolculukta ekmeğimiz sevgi, suyumuz dürüstlük, durağımız kararlılık olacaktır.

Çünkü biz biliyoruz ki “Hiç durmadan yürümeye karar verenler asla yorulmazlar”

Çağımızda kötülükler, kin ve düşmanlıklar altın kaseler içinde sunulmaktadır.

İletişim araçları fareli köyün kavalcısının büyüleyici kavalları haline geldiler. Sizlerden kanlı ve karalık savaşlarında yok etmek için çocuklarınızı istiyorlar, geleceğinizi istiyorlar.

Bu çekici ve büyüleyici şeytanlıklar bizi acıya, kan ve göz yaşına doğru sürüklüyor.

Sizi ruhunu şeytana satmış güzel maskeli iblislerin ******üreceği tehlikelerden bizim güvenli kendi gerçeğimize çağırıyorum.

Sizi çalışmaya, çalışmaktan zevk almaya, üretmeye ve paylaşmaya çağırıyorum.

Kendi güzelliklerimizi kendi göz nurumuz, el emeğimizle yaratmaya çağırıyorum.

Ülkemizin sıradan ve sade insanları,

Senin içinden çıkan ve senin ruhundan beslenen bu sese kulak ver.

Bosna’da, Kosova’da ve son olarak Irak’taki kana, göz yaşına, tecavüzlere ve ölümlere dikkat et..

Bir gün bize de sıçramaması için hazır olmalıyız.

Sizi barışa, esenliğe ve bütün sorunlarımızın çözümünde ortak çaba göstermeye çağırıyorum.

Bu sorunları geçmişte olduğu gibi şimdi de kendi beynimizle ve kendi yüreğimizle aşmaya çağırıyorum.

Hedefimiz bugünden başlayarak cumhuriyetimizin 100. Yılında bütün dünyaya örnek bir ülke olmaktır.

Ülkemizin temiz insanları,

Ülkemizin sahibi sizsiniz, siz ülkemizsiniz..

Mevki, makam zenginlik ve soy gözetmeksizin bizin tek tek en değerli varlığımızsınız…

Yaşadığımız topraklarda hepimizin eşitliği ve kardeşliği bilincine çağırıyorum.

Zaman yitirmeden, hemen şimdi..

Herkesi , Türkiye’yi yoksulluk ve sadaka üzerinde buluşturan softalığa, gericiliğe, sömürücülüğe, yolsuzluğa hayır demeye çağırıyorum.

Herkesi zenginliği, aydınlığı, umudu, mutluluğu paylaşmaya çağırıyorum.

Herkesi, güçlü, zengin Türkiye’nin onurlu, gururlu, başı dik, karnı tok, müreffeh yurtseveri olmaya çağırıyorum.

Fakirlik ve sadakada değil, zenginlik ve namusta birleşmeye çağırıyorum.

Tuncay Özkan

[CODE]http://www.bizkackisiyiz.com/[/CODE]

Tuncay ÖZKAN hakkında bir haber...

lions02.gif

LİONS MU ANKARA VE ISTANBUL MITINGLERİNİ ORGANİZE ETTİ?

LIONS’DAN TUNCAY ÖZKAN’A ÖDÜL

THE LIONS INTERNATIONAL adında, Lionslar tarafından Türkiye’de çıkartılan bir dergi var. Derginin Mayıs – Haziran kapağı 14 Nisan 2007 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiş olan mitinge ayrılmış.

LIONSLARIN Dergisi Ankara mitingini kapak yaparak bu mitingin aydınlık Türkiye için bir övünç kaynağı olduğuna vurgu yapmış. Yazı Dr. Reyhan Pütün Hanımefendi’ye ait. Kendileri aynı zamanda MD – 118 Konsey Başkan Yardımcısı.

THE LIONS INTERNATIONAL 21 Dilde 33 farklı nüsha olarak yayınlanıyor.

Dergi’nin Türkiye’deki sahibi olarak Reyhan Pütün Hanımefendi gözüküyor.

Dr. Reyhan Pütün Hanımefendı derginin Mayıs – Haziran tarihli nüshasında mitingin Ankarada tarihe not düşülecek kadar öneli bir etkinlik olduğuna vurgu yaparak dostlarına 14 Nisan’dan sonra Türkiye’nin aynı Türkiye olmayacağı yönünde bir müjdelemede bulunuyor.

14 Nisan 2007 Cumartesi günü yapılan mitinge katılma fırsatı sayesine kendisinin çok şanslı bir insan olduğunu da belirten Sayın Pütün Hanımefendi kendilerine (Lionslara) yakışacak olanın daha organize birliktelikleri gerçekleştirmek olduğunu da önemine binaen olsa gerek bariz bir şekilde vurguluyor.

Lion Aysel ÖZTEZEL Hanımefendi de Konsey Başkanı olarak Yeni Dönem başlığı altında Lions’un “Karşılıksız Hizmet Felsefesi” ve “Gönüllülük Kavramı” na vurgu yapıyorlar.

İşte bu bilgilerden sonra bugün sabah televizyon haberlerinde Sayın Tuncay ÖZKAN Beyefendi’ye LIONS tarafından Karşılıksız Hizmet kapsamında bir ödül verildiğini görünce ve duyunca şaşırdım.

Tuncay Özkan Ödülünü Sayın Gürman hanımefendiden aldı. Acaba bu GÜRMAN soyadı nereden geliyor. Ödül hakkında haber bültenlerinde (yazılı olan) net bir bilgi bulamadığım için sadece soyadından interneti araştırdım. İlgimi en çok çeken Gürman soyadlı kişi Genelkurmay Eski Başkanlarımızdan Abdurrahman Nafiz Gürman . Kendileri Türk Silahlı Kuvvetleri`nin 5. Genelkurmay Başkanı.

Bir Ankara mitinginin anatomisi ne kadar ilginç sonuçlara ulaştırıyor bizi değil mi?

şimdide haberin diğer ucu Lions Klüplerine ait bi araştırma

LIONS NEDİR , NEYİ AMAÇLAR ?

1917'de ABD'nin Texas eyaletine bagli Dallas sehrinde masonlar tarafindan kurulmus olan Lions Kulübü adını Ingilizce de ;"hürriyet ve anlayis beraberligi milletimizin teminati(korunmasi)" anlamina gelen "Liberty Intelligence Our Nations Safesty " kelimelerinden aldığı iddi edilmekle birlikte, LIONS kelimesinin her bir harfinin KABALA (Yahudi Tasavvufu) kaynakli oldugu ve yüksek manalarla yüklü oldugu seklinde ifadelerde mevcuttur, Bu ifade Masonik guruplarin Kabala ile baglantilari göz önünde bulundurularak ele alınırsa hiçte mantik disi degildir. AŞAĞIDA İSMİ GECEK KİŞİLER BIR ARAYA GELEREK ULUSLARARASI LIONS KLÜPLER BIRLIGINI KURDULAR. DR. WILLIAM P. WOODS ILK GENEL BASKAN SEÇILDI.- SIGORTACILIK YAPAN MELVIN JONES,

- OPTIMIST KLÜBÜ BASKANI HARLINGTON WOOD,

- YUVARLAK MASA SOYLU SÖVALYELERI ÖRGÜTÜ BASKANI CLAUDE RITTER,

- ULUSAL KANUN KOYUCULARI MENSUPLARI BASKAN YARDIMCISI ALBAY JOHN THOMAS

TAYLOR,

- AMERIKA KARSILIKLI ILKELER KLUBÜ BASKANI DR. CHARLES ROTH,

- CIVITAN KLÜBÜ BASKANI JAMES MAC LEAN,

- SONRADAN ULUSLARARASI LIONS'UN BASKANI OLAN BEN RUFFIN,

- AMERIKA IS KLUPLERI 2. BASKAN YARDIMCISI JAMES HAGE,

- KOZMOPOLITAN KLUBÜ ESKI BASKANI JOHN PETRITE,

- BORSA KLÜBÜ SAYMANI ROBERT NITSCHE

AMBLEMLERINDEKI SOLA DÖNÜK ARSLAN KIVANÇ DUYULAN HIZMETLERI, SAGA DÖNÜK ARSLAN ISE GELECEGIN ASAMALARINI SIMGELER. ASLINDA HER IKISI DE YAHUDI KÜLTÜRÜNDEN KAYNAKLANAN SEMBOLLERDIR. 1925 YILINDA CEDAR POINT'DEKI LIONS GENEL KURULUNDA HELEN KELLER'IN LIONLARI, "KÖRLERIN SÖVALYELIGI"NE ÇAGIRMASI, ÖNEMLI BIR OLAY ADDEDILIR. BÖYLECE LIONLAR KORLÜKLE MÜCADELEDE ÖNCÜ KURULUS HALINE GELDI. ARASTIRMA KLINIKLERI, GÖZ BANKALARI, ÖNCÜ KÖPEK OKULLARI VE DIGER PROGRAMLARI ILE ADINI DUYURDU. KISACASI LIONLAR KENDI PROPOGANDALARI IÇIN HELEN KELLER GIBI SAGIR-DILSIZ-KÖR OLMASINA RAGMEN KONUSMASINI YAZMASINI ÖGRENIP, ÜNIVERSITE BITIREN OLAGANÜSTÜ BIR KADINI ISTISMAR ETMEKTEN KAÇINMADILAR!.. ONUN ARACILIGI ILE "HAYIRSEVER" BIR KURUM GÖRÜNTÜSÜ ALDILAR VE BÖYLECE ESAS AMAÇ VE FAALIYETLERINI GIZLEMEK IMKANINI BULDULAR. Her yıl 14 Ekim tarihi DÜNYA LIONS GÖZ NURU günüdür.1946'DA 18 ÜLKEDE 5500 KLÜPTE 279.116 LION VARDI. 1950'LERDE "HIZMET EDIYORUZ" SLOGANI BENIMSENDI. 1966'DA KLÜP SAYISI 20.000'E, ÜYE SAYISI 800.000'E ULASMISTI. 1973'DE 30.000 KLÜP, 1.000.000 UYE VARDI. 1982 DE 152 ÜLKEDE 35.611 KLÜPTE 1.486.642 ÜYE VARDI. Uluslararasi Lions Kulüpleri bugün 1,5 milyon kadin ve erkek üyesi ve gençlik teskilati olan Leo'lari ile faaliyet göstermektedir.TÜRKIYE'DE ILK LIONS KLÜBÜ ISTANBUL'DA, 1963'DE KURULMUSTUR. KURUCULARI ESKI ISTANBUL VALISI FAHRETTIN KERIM GÖKAY, ESKI MILLI EGITIM BAKANI CHP'LI NECDET UGUR, O TARIHTEKI ISTANBUL VALISI NIYAZI AKI, MILLIYET YAZARI APDI IPEKÇI VE ISTANBUL M. EGITIM MÜDÜRÜ HALIS KURTÇA IDI. 1969'DA LIONS GENEL BASKANI W.R.BRYAN, "TÜRKIYENIN 118. YÖNETIM ÇEVRESI OLARAK ÖRGÜTLENDIGINI VE PROF. FAHRETTIN K. GÖKAY'IN ATANDIGINI" BILDIRMISTIR!.. SADECE BU IFADE DAHI LIONS KLUBÜNÜN DIŞA BAGIMLI BIR KURULUS OLDUGUNU GÖSTERMEK IÇIN YETERLIDIR!.. BÖYLECE YERLI LIONLAR, ICAZETLERINI BRYAN ADLI NE IDÜGÜ BELIRSIZ KISIDEN ALARAK ORTAYA ÇIKABILMISLERDIR! TÜRK LIONS VAKFI DA 1979 DA KURULMUSTUR. ANKARA'DA KURULAN LIONS KLÜBÜNDE ISE, HARICIYECI SEMIH AKBIL, NECDET UGUR'UN MÜSTESARI ILHAN ÖZDIL YER ALMISTI. Dünya halklari arasinda genis bir hosgörü ve anlayis ruhunu yaymak, iyi idare ve iyi yurttaslik suurunu gelistirmek ve medeni, sosyal, ticari ve ahlaki konulara halkin ilgisini çekmek gibi parlak sözler arasina gizlenerek milli ve manevi değerleri yıpratmak dini ve milli ortak paydaları ve birliği yok edip mason kardesligini gerçeklestirilmek gayesi ile kurulmus olan Lions kulüpleri dünyanin her tarafinda 185 ülke ve cografi yörede faaliyet göstermektedir. Bakınız lionlar toplumuzu yozlaştırma,örf,adet,,ahlak,din,dil gibi milli ve manevi değerlerimizi dejenere etmek suretiyle milletimizi köleleştirme olan asıl amaçlarını nasıl kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar.Kaynağımız TÜRK LIONS DERGISI SAYI 10, 1977 ifade aynen şöyle "LIONLAR ULUSAL GÖRENEK VE GELENEKLERE AYKIRI GÖRÜNÜM VERMEMELI!.. VE YENILIK HAREKETLERINDE(!) ÇEVREYI ALISTIRA ALISTIRA (!...) UYGULAMAYA GEÇMELIDIRLER."Bu ap açık itifafa karşın hala belli menfaatleri temin uğruna Lions ve diğerlerine talep sürürüyor,üyeleri her gecen gün aratıyor. Çoğu sade vatandaş onların varlığından bile habersizken duyanlarda "TOPLUMA FAYDALI SAGLIK, EGITIM VE ALTYAPI HIZMETLERI YAPAN DERNEKLER" olduklarını zannediyor. Belli sartlari ve çalisma kurallari olan Lions Kulüpleri, milliyet ve din farki gözetmedikleri için daha çok okumus ve sosyal çevresi genis kimseleri üye kayit etmektedirler. Esnek üyelik sartlari oldugu, meslek ve is guruplarina göre kati bir kontenjan uygulanmadigi için Kisa sürede taraftar bulabilmektedirler.Üye olabilmek için aranan sart adayin iki üye tarafindan tavsiye edilmesi ve kulüp tarafindan davet edilmesidir. Tavsiye edilen aday hakkinda genis bir sorusturma yapildiktan sonra üyelige kabul edilmek üzere davet edilir.Lions kulüpleri de diger mason localari ve kulüpleri gibi insanlari aldatmak ve insanliga hizmet yaptigina inandirmak için masonluk faaliyetlerinden baska özürlüler ve müzmin hastalar için yardim programlari, genel sosyal refah projeleri, bilginin özendirilmesi ve Birlesmis Milletlerin desteklenmesi gibi çalismalar ve programlar düzenlemektedirler.Kadinlarin da üye olabildigi Lions kulüpleri 150 ülkede faaliyet göstermektedir.İlerleyen yazılarımızdan birinde masonik yan kuruluşların gençlerimimizi ve hanımlarımızı hedef aldığı Lioness,Lio,Rotaract,İnteract ve Aiesec hakkında geniş bilgi vereceğiz. Lions genel merkezi ABD' nin Illinois eyaletinin Oakbrook sehrindedir. Ülkemizde de subeleri bulunan Lions kulüpleri bilhassa Istanbul, Ankara,Izmir gibi büyük sehirlerde yogun faaliyet göstermektedirler. Sadece Istanbul'da 176 Lions subesi vardir.(1993)Daha önce gayri resmi olarak çalisan Lions kulüplerinin kurulusuna , 1.4.1963 tarihli Resmi Gazetede yayinlanan 6/1607 nolu Bakanlar Kurulu karariyla izin verilmistir. Ismet Inönü'nün baskanligindaki hükümetin verdigi bu karar su sekildedir: " Içisleri Bakanliginin 30-3457/38530 sayili yazisi üzerine 3512 sayili kanunun 10. maddesine göre Bakanlar Kurulunca 1.4.1963 tarihinde Lions International Kulübünün Türkiye'de kurulmasina karar verilmistir (Imza Cumhurbaskani-Cemal Gürsel )Gazeteci-Yazar Ilhami Soysal, Lions'larin masonluk iliskisi konusunda, Nermin Sungur'un ; " Lions ve masonluk iliskileri üzerine dayanaginiz nedir ? " sorusuna söyle cevap vermistir " Lions külüpleri masonlarin bir nevi anaokuludur. Bu kulüpler tamami ile masonluk ilkelerine göre çalisirlar. Törenleri,sembolleri,üye alimlari ,üyeleri çalistirma biçimleri,renkleri(mor,lacivert,sari) bütün bunlarin hepsi masonlardan etkilenmistir. Kanaatimce benzerligin bu kadari da biraz fazladir. Ayrica Lions kulüplerinin bütün üst düzey yöneticileri de masonlardan gelme. Lions kulüpleri hemen her semtte kurulurlar,yani sayilari çoktur.Kurulan her kulüpte de o yörenin en zengin ve mesleginde sivrilmis kisilerini alir ve onlara baskanlik payesi verirler." (Yeni Gündem Sayi 27, 21-27 Temmuz 1986)Kurulus ve çalisma sekilleri bakimindan bazi farkliliklar olmakla beraber, Rotary kulüpleriyle ayni gayelere hizmet eden Lions kulüpleri masonlugu yayabilmek,mason olmayanları ve yeterli vasıflara sahip olmayanlarıda masonluk yararına kullanabilmeyi amaçlar. Insanlara hos görülen bazi fikirlerin ve çalismalarin arkasina gizlenerek milletlerin sahip olduklari milli ve manevi degerleri yok etmeye ve ülkelerin idari, askeri, siyasi ve ekonomik gelismelerini kontrol altinda tutmaya çalismaktadirlar.

ALİ METE MERT ( EĞİTİMCİ - ARAŞTIRMACI - YAZAR)

sonuç:ben ne bu siteyi ne bu adamı nede bu yazısını samimi yada güvenilir bulamadım

saygılarımla

not:alıntıdır

Çamur at izi kalsın... :)

Bunu bile kendinize yediremiyorsunuz değil mi?

Bilinçli bir Türkiye, milliyetçi, özgürlükçü, Atatürk Türkiyesi size çok geliyor...

Ne diyeyim. Şu mübarek günde;

Allahınızdan bulun...

Çamur at izi kalsın... :)

Bunu bile kendinize yediremiyorsunuz değil mi?

Bilinçli bir Türkiye, milliyetçi, özgürlükçü, Atatürk Türkiyesi size çok geliyor...

Ne diyeyim. Şu mübarek günde;

Allahınızdan bulun...

hadi size bir mantık sorusu

aslında soru çok basit hani vardır ya "1,3,4,7,11,18,29,... mantık dizilimine göre soruda noktalı yere ne gelmelidir" şeklinde mantık soruları işte onlardan

bilinç,Türkiye,milliyetçilik,özgürlükçülük,Atatürk Türkiyesi,hak,hukuk,mubarek gün,Allah,...

yukardaki dizilimdeki kavramlardan sonra noktalı yere ne gelmelidir

ipucu:Tuncay Özkan değil...

alıntıdır:www.kişiselgörüş.com

bu adresi bazıları bilmez bi baksınlarda kendilerine laf atıyorum sanmasınlar sakın laflarım kimseye değil

o mantık silsilesinde bir unutmuşsunuz. Masonlar Atatürk'ü sevmez. Dünyada 1 gecede bir ülkedeki mason localarını kapatan tek kişidir Atatürk. O yüzden onun adıyla birşey yapmazlar.

Copy paste yazılarla bu sitenin sunucusunu marsta çıkarır üyelerin yarısınıda plütonlu yaparsın. Mantık arayacaksınız bir bütünde mantık arayın parçada mantık bulamazsınız.

o mantık silsilesinde bir unutmuşsunuz. Masonlar Atatürk'ü sevmez. Dünyada 1 gecede bir ülkedeki mason localarını kapatan tek kişidir Atatürk. O yüzden onun adıyla birşey yapmazlar.

Copy paste yazılarla bu sitenin sunucusunu marsta çıkarır üyelerin yarısınıda plütonlu yaparsın. Mantık arayacaksınız bir bütünde mantık arayın parçada mantık bulamazsınız.

eminmisin?

masonları hiç tanımıyorsun...

işlerine gelirse babalarını öldürtüp sonra babalarının katili üzerinden çıkar sağlarlar

bahsettiğimiz adamlar dünyayı yönetiyor öyle ufak tefek saplantılarda bağlanıp kalmazlar

edit:yanlış yazım düzeltildi...

o zaman aynı mantık içersinde büyük din alimlerimizide mason olarak çıkarabilirmiyiz? Bahsettiğimiz adamlar bu kılıklara girip bizi etkiliyor olabilirler. Halen bütünden değil parçadan gidiyorsun.

o zaman aynı mantık içersinde büyük din alimlerimizide mason olarak çıkarabilirmiyiz? Bahsettiğimiz adamlar bu kılıklara girip bizi etkiliyor olabilirler. Halen bütünden değil parçadan gidiyorsun.

din alimi derken bahsettiğin ismi lazım değil bazı sosyete hocaları ise evet hatta bi tanesi dekandı sanırı z.b. miydi neydi onlardan şüpheleniyorum sende bu arada laf çarpıtıyorsun farkındamısın diyorum ki kırmızı biberler acıdır sende bu mantıktan dolmalık biberlerede acı diyebilirmiyiz

bu arada ben kime mason dedim onuda anlamadım zaten ama cevap yazayım dedim...

O verdiğin site yok arkadaşım. Gerçi editlemişsin mesajını ama. Neyse!!!

cidden inanamıyorum size yaaa ordaki ince bir mesajdı ama anlamayıp bunu yazanda çıktı ya helel olsun ne diyim...

edit:2. cevap eklendi

52727.jpg

ÇEV'in Misyonerliğe Desteği İspatlandı

Çağdaş Eğitim Vakfı, misyonerlik faaliyetlerine destek verdiğini iddia eden Yılmaz Dikbaş'ı mahkemeye verdi. Ama mahkemeye sunulan MİT raporu Dikbaş'ı beraat ettirdi.

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)'nın Protestan misyonerlik faaliyetlerine destek verdiğini iddia eden araştırmacı Yılmaz Dikbaş, mahkemeye sunulan MİT raporunda aynı bilgilerin yer alması üzerine beraat etti.

Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)'nın araştırmacı Yılmaz Dikbaş aleyhine açtığı davayı, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) raporunu gerekçe göstererek reddetti. Dikbaş'ın, 'ÇEV'in misyonerlik faaliyetlerinde bulunduğu ve üyelerinden topladığı paraları misyoner örgütlere aktardığı' yönündeki iddiaların MİT raporunda da yer aldığını belirten mahkeme, davanın reddine karar verdi. Üsküdar Gazetesi sahibi Adnan Odabaş da Sağlık Eğitim Vakfı'nın (SEV) açtığı 30 bin yeni liralık tazminat davasından Milli İstihbarat Teşkilatı raporu sayesinde kurtulmuştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şubesi Üyesi Yılmaz Dikbaş, geçtiğimiz yıl basına yaptığı açıklamada, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), ÇEV ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)'nin Protestan misyonerliği yaptığını, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin de bu vakıfları desteklediğini gündeme getirdi. Dikbaş, bu örgütlerin yönetimindeki kişilerin ADD'yi de ele geçirdiğini ve Atatürkçülüğü kalkan olarak kullandığını söyledi. Dikbaş'ın açıklamalarının basında yer alması üzerine Çağdaş Eğitim Vakfı, araştırmacı Yılmaz Dikbaş ve yaptığı açıklamaları yayımlayan basın kuruluşları aleyhine 20 bin YTL'lik tazminat davası açtı. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen dava ÇEV'in aleyhine sonuçlandı.

Mahkeme kararında, Dikbaş'ın gündeme getirdiği iddiaların MİT ve Emniyet'ten gelen yazılarla doğrulandığı ve dile getirdiklerinde gerçeğe aykırılık olmadığı kaydedildi. MİT Müsteşarlığı'nın 30 Kasım 2006 tarihli yazılarında ve ekindeki İçişleri Bakanlığı'na hitaben yazılmış yazı örneğinde, Dünya Kiliseler Birliği'nin ülkemizdeki Hıristiyanlaştırma faaliyetleri çerçevesinde bazı dernek ve vakıflar vasıtasıyla topladıkları paraları Hıristiyan dünyasına hizmet amacıyla kullandığına işaret edilen kararda şöyle denildi: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki kimsesiz ve zeki çocuklara burs verilerek Hıristiyanlaşmasına hizmet edecek kadroların oluştuğu belirtilerek konuya ilişkin yapılan araştırma sonucu hazırlanan ve eklenen bilgi notunda Çağdaş Eğitim Vakfı'nın Amerikan Board Heyeti ile sevk-koordinasyon içerisinde olup bölgesinde eğitim ve öğretim projesi hazırlayarak Amerikan Board'dan yardım talebinde bulunduğu, ÇEV'in ayrıca '3 bine yakın öğrenciye burs vermektedir.' raporunun yer aldığı görülmüştür." denildi. Karar metninde Dikbaş'ın açıklamalarında gerçeğe aykırı bir durum olmadığı, hukuka aykırılık teşkil etmediği, bu sebeple beraatine ve tazminat isteminin reddine karar verildiği belirtildi.

O dönem halen ADD üyesi olan Yılmaz Dikbaş, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), ÇEV ile ÇYDD'nin Protestan misyonerliği yaptığını belirtmişti. Dikbaş, bu örgütlerin yönetimindeki kişilerin ADD'yi de ele geçirdiğini ve Atatürkçülüğü de kalkan olarak kullandığını savunmuştu. Yazılı açıklamasında söz konusu örgütlerin yönetim kurullarında yer alan isimleri sıralayan Dikbaş, Yaşar Yaşer başkanlığındaki SEV'in 2006'da AB'den 191 bin Euro hibe aldığını öne sürdü. SEV'in Türkiye'de Protestan misyonerliği yaptığını iddia eden Dikbaş, bunun da Adnan Odabaş'ın sahibi olduğu Üsküdar Gazetesi'nde çıkan haber üzerine, SEV'in tazminat için yargıya başvurmasının ardından, MİT'in mahkemeye gönderdiği raporlarla resmileştiğini ifade etti.

Atatürk'ün adını kullanıyorlar

Dikbaş, yine Adnan Odabaş'ın kitabını kaynak göstererek Yaşar Yaşer'in başkanlığını yaptığı SEV, eşi Gülseven Yaşer'in başkanlığını yaptığı ÇEV ve Türkan Saylan başkanlığındaki ÇYDD'nin birlikte çalıştığını iddia etti. Bu örgütlerin Atatürk'ü kalkan olarak kullanıp birçok kişi ve kuruluştan yardım adı altında para topladığı, ilgili bakanlıklardan izin almaksızın yurtdışından parasal yardım aldıkları bilgilerine yer verdi. Dikbaş, aynı kaynağa dayanarak Türkan Saylan'ın Hıristiyan kökenli olduğunu öne sürdü. Dikbaş, son olarak ÇEV'in MİT raporunda Protestan misyonerliği yaptığının kesinleştiğini ve bu vakfın 2. başkanlığını 25 Haziran 2006'dan beri emekli Orgeneral Şener Eruygur'un yaptığını hatırlattı.

ADD Genel Başkanı Eruygur ve Genel Başkan Yardımcısı Serter'e yönelik şok iddialarla da gündeme gelen Dikbaş, ADD'den ihraç edilmişti. AB fonlarından 400 bin Euro aldığı iddia edilen Eruygur ve Serter'i misyonerlik faaliyetlerine destek olmakla suçlayan Dikbaş'ın, bu açıklamaların hemen ardından ihraç edilmesi dikkat çekmişti. Kararı değerlendiren Dikbaş, "Gerçeklerin su yüzüne çıkması, AB mandacılarını ve misyonerleri rahatsız etti." derken, Şener Eruygur ve Nur Serter, Dikbaş'a ayrı ayrı tazminat davaları açmışlardı.

sorun orda zaten cevap yazayım diye cevap yazıyorsun.

ben buna gülerim işte ben kimseye mason demedim ama sanırım tam okumadan cevap yazdığın için değişik bir mantıktan yürüyerek din alimlerine mason olabilirlermi diyen sensin cevap yazmak için cevap yazan benim öylemi valla helal olsun ne diyim...

edit:mason yerine misyoner yazmışım düzeltildi...

1917'de ABD'nin Texas eyaletine bagli Dallas sehrinde masonlar tarafindan kurulmus olan Lions Kulübü adını...

yazıyı sadece okumak değil özümseyip yorumlamakta önemlidir.Lionsun yazıda kimleri refere ettiği açıktır. Tuncay özkan bununla bağlantılandırılıp olay Cumhuriyet yürüyüşlerine uzanmıştır. Eksik okumak yorumlamak tam okumak. kavramlar önemlidir.

1917'de ABD'nin Texas eyaletine bagli Dallas sehrinde masonlar tarafindan kurulmus olan Lions Kulübü adını...

yazıyı sadece okumak değil özümseyip yorumlamakta önemlidir.Lionsun yazıda kimleri refere ettiği açıktır. Tuncay özkan bununla bağlantılandırılıp olay Cumhuriyet yürüyüşlerine uzanmıştır. Eksik okumak yorumlamak tam okumak. kavramlar önemlidir.

haber üstteki yani lions klübünün tuncay özkana yardım ettiği konusu alttaki ise yani lions klübünün ne olduğu konusunda açıklama nasıl bağlantı kurdun mantığına hasta oldum valla

ya kardeşim masonların yardım ettiği herkes mason değildir ama BENCE güvenilir insanda değildir ben zaten kimseye suçlamada bulunmadım sadece bana güvenilir gelmediğini söyledim lütfen iki ayrı yazıdan yorumladıklarını benim fikirlerimmiş gibi lanse etmekten vazgeç tammammı dostum olayı tartışmaya ******ürme ben tartışma yaratmak istemedim sadece bir ALINTI ve bir KİŞİSEL yorumda bulundum(ki bu yorumda samimiyetsizliktir kimsenin mason olduğu değildir)

din alimlerinden z.b'nin (her ne kadar alim olduğundan şüphem varsada) mason olduğundan şüphelendiini söyleyende sensin bilmem farkındamısın ? tam polemik adamısın bugun senle bu 2. oluo

farkındayım ve şüpheleniyorum ve bu kişisel görüşüm fakat bunun asıl konuyla hiçbir alakası yok aynı o cevabın yazılmış olduğu asıl post gibi...

adit:2. cevap eklendi

Ben bu konunun kilitlenmesini istemiyorum. bu arkadaş belli ki tartışmaya gelmiş ama burası yeri değil.

Bilinçlenme adına düzenlenmiş çok güzel bir hareket.

Bilmiyorum ne kadar doğru ama tartışmalar editlenirse konu da çöpe gitmez...

Masonların lionların adı geçen her şey güvensiz görünür...

Tekrarlıyorum çamur at izi kalsın ile lütfen kirletmeyelim buraları...

Teşekkürler...

konuyu masondu lions tarikatıydı bu noktaya getiren sensin ayrıca z.b. ye getiren de sensin sonra sana söylediklerin hakkında soru sorunca bunun konuyla alakası yok diyorsun her yerinden çelişki çıkıyor biraz kendine düzen ver bence

edit: ayrıca mason değil diyorsun ama kavram karmaşası yaratmaya çalışıyorsun mason değil ama masonlar tarafından destekleniyor ne farkeder sonuçta masonlarla ilişkisi olduğunu öne sürmüyor musun?

Ben bu konunun kilitlenmesini istemiyorum. bu arkadaş belli ki tartışmaya gelmiş ama burası yeri değil.

Bilinçlenme adına düzenlenmiş çok güzel bir hareket.

Bilmiyorum ne kadar doğru ama tartışmalar editlenirse konu da çöpe gitmez...

Masonların lionların adı geçen her şey güvensiz görünür...

Tekrarlıyorum çamur at izi kalsın ile lütfen kirletmeyelim buraları...

Teşekkürler...

tartışmaya gelmedim sen bir mesaj attın ben bir mesaj attım ama tartışma yaratacak bir iddiada bulunmadım haberide ben yapmadım sen bilinçlenme adına bir hareket bende kasıtlı bir propoganda hareketi olarak görüyorum

kural ihlali varsa olan yerler baştan aşşağı editlensin hatam varsa kabul ederim

dediğim gibi haberi yapanda ben değilim atılan bi çamur varsa atanda ben değilim

ayrıca tartışma fikir alış-verişi yani fikir paylaşımıysa bunun yeri bir paylaşım sitesinden başka neresi olabilir

ha ama tartışmayı karşılıklı iddia çürütmeler ve arada hakaretler olarak görüyorsak her müdahele yerinde olur

bence fikir paylaşımı devam etsin...

konuyu masondu lions tarikatıydı bu noktaya getiren sensin ayrıca z.b. ye getiren de sensin sonra sana söylediklerin hakkında soru sorunca bunun konuyla alakası yok diyorsun her yerinden çelişki çıkıyor biraz kendine düzen ver bence

edit: ayrıca mason değil diyorsun ama kavram karmaşası yaratmaya çalışıyorsun mason değil ama masonlar tarafından destekleniyor ne farkeder sonuçta masonlarla ilişkisi olduğunu öne sürmüyor musun?

ben bi haber sundum sadece konuyu bi yere getirmedim konuyu din alimlerine getirende belli tartışmayı uzatmak isteyende belli biz amerikadan destek alıyoruz biz amerikamıyız gibi saçma bir bağlantı kurarım sen masonlardan desterk alan herkesin mason olduğunu iddia edersen

bende senin mantığına hasta oldum. alıntı yaptığın makalenin ne demek istediğini anlayamamışsın.

valla ne diyim sen benden iyi anlamışsın demmekki ki olayı nerelere çektinzi...

edit:cevaplar eklendi

@kelbresqe ;

Masonların lionların adı geçen her şey güvensiz görünür... Kirletmek bu ülkede genelde bu şekilde yapılır. İyi işler yapan herkes lionsların masonların adamı denir.

ben şimdi sen masonsun dersem?

bunu kanıtlarım dersem?

Yapmayın. Masonların, Lionsların ekmeğine yağ sürmeyin...

Restmen Lions reklamı yapıyorsun...

@kelbresqe ;

Masonların lionların adı geçen her şey güvensiz görünür... Kirletmek bu ülkede genelde bu şekilde yapılır. İyi işler yapan herkes lionsların masonların adamı denir.

ben şimdi sen masonsun dersem?

bunu kanıtlarım dersem?

Yapmayın. Masonların, Lionsların ekmeğine yağ sürmeyin...

Restmen Lions reklamı yapıyorsun...

yavv ben kimseyi kirletmedim sadece internette gördüğüm bi haberi mesaj olarak ekledim ayrıca sen bu adamın temiz olduğunu ispat edebilirmisin kimse bişeyi ispat edemediğine göre ne demeye tartışıyoruz sen görüşünü belirttin ben görüşümü belirttim sen bilinçlenme hareketi olarak görüyorsun ben propoganda olarak görüyorum sonuç bu...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...