Jump to content

Zeka soruları (güncel)

bloodbower

Recommended Posts

Müslüm Gürses çok sevildiği için taklitleri de giderek artmaktadır. Yarışma programında A,B,C kodlarıyla şarkılarını söyleyen üç müzisyenden biri gerçek Müslüm Gürses, diğer ikisiyse taklitleridir. Yarışmacıların hedefi gerçek Müslüm Gürsesi bulmaktır. Müzisyenler şunları söylerler:

A:Ben, Müslüm Gürsesim.

B:C, taklitçidir.

C:A, taklitçidir.

Bu önermelerden ikisi yanlış, biri doğru olduğuna göre hangisi Müslüm Gürsestir?

Doğru Cvp geldikten sonra 2. soruyu ve 1. sorunun ispatını Yayınlayacağım

112 - 10

112 den eminim ama 10 muamma

112 doğru 10 yanlış

Cevap

112 ve 4 gelecek.

(Bir satırdaki iki sayının toplamı bir sonraki satırın ilk kolonuna yazılıyor. İlk kolondaki sayının 12'ye bölümünden kalan sayı ikinci kolona yazılıyor.)

***3. SORU***

Altı farklı rakamdan oluşan ve rakamlarının toplamına tam olarak bölünebilen en büyük sayı nedir?

***4. SORU***

06.gif

Değişik bir dart tahtasının bölümleri ve puanları şekilde görülmektedir. Okların isabet ettiği bölümlerdeki puanlar toplanarak toplam puan hesaplanmaktadır. Ancak her hangi bir ok ?x3? bölümüne isabet ederse, o ana kadarki toplam puan 3 ile çarpılmaktadır. 4 ok atarak 165 puan elde etmek için, her atışta hangi bölümlere isabet ettirmek gerekir?

14+x3+13+x3

doğru cevap

4. soru bitti 3 Sorunun Cevabıda 987624

Güzel soruular bunlar ama daha zor soruların varmı?....

Sen iste yeterki

***5. Soru***

X. Y ve Z adlarındaki silahşörler üçlü bir düello yapacaklardır. Herkes sırayla tek el ateş edecek, en son bir kişi kalana kadar düello devam edecektir. Silahşörlerin isabet oranları şöyledir: X=1/1, Y=2/3 , Z=1/3. Hakemlerin kararına göre önce Z ,sonra Y, daha sonra X ateş edecektir. Siz Z?nin yerinde olsaydınız kimi vurmak isterdiniz?

***6. Soru***

04.gif

Bir ip şekilde görüldüğü gibi masa üserinde durmaktadır. İpin A, B ve C noktalarında üstten mi, alttan mı geçtiği belli değildir. İpin iki ucundan çekildiğinde düğüm oluşturma olasılığı nedir?

X e ateş ederdim.

Çünkü ilk atışta vurma ihtimalim gerçekleşirse ve ben Y ye ateş etmiş olursam, sıra X e geçiyor ve o da attığını vurduğu için beni vurur.

Diğer sorunun cevabı ise:

1/4 ihtimal.

A=alt, B=üst, C=alt

A=üst, B=alt, C=üst

Geriye 6 ihtimal kalıyor.

2/8=1/4

X e ateş ederdim.

Çünkü ilk atışta vurma ihtimalim gerçekleşirse ve ben Y ye ateş etmiş olursam, sıra X e geçiyor ve o da attığını vurduğu için beni vurur.

Diğer sorunun cevabı ise:

1/4 ihtimal.

A=alt, B=üst, C=alt

A=üst, B=alt, C=üst

Geriye 6 ihtimal kalıyor.

2/8=1/4

5. soru yanlış ip sorusu doğru

cevap

5.Hiçbirini. Karavana atması yaşama olasılığını yükseltir. Bu durumda yaşama olasılıkları şöyledir: X=2/9, Y= 8/21, Z=25/63

07.gif

Lunaparklarda rastlayabileceğiniz bu oyunda geniş bir levha üzerinde kareler çizilmiştir. Madeni bir parayı bu levha üzerinde yuvarlıyorsunuz. Para düştüğünde karelerin içinde kalıyorsa ödül kazanıyorsunuz, çizgilere değiyorsa kaybediyorsunuz. Paranın çapı 20 mm. karenin kenarı ise 30 mm. olduğuna göre kazanma olasılığınız nedir?

Son soru (Devamı sizden)

Birbirinden farklı iki pozitif tamsayı seçin, küçük olana y, büyük olana z deyin.

1) Bu iki sayının toplamı için aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

a) Bu toplamın çift bir sayı olma olasılığı yüksektir

:) Bu toplamın tek bir sayı olma olasılığı yüksektir

c) Tek ve çift olma olasılığı eşittir

2) y ve z arasında iki farklı sayı seçin. Seçilen iki sayının toplamı için aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

Not: Bu iki cevabın aynı olmadığını söyleyelim.

Sorular bitmiştir (Devamı sizden)

Birbirinden farklı iki pozitif tamsayı seçin, küçük olana y, büyük olana z deyin.

1) Bu iki sayının toplamı için aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

2) y ve z arasında iki farklı sayı seçin. Seçilen iki sayının toplamı için aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

Not: Bu iki cevabın aynı olmadığını söyleyelim.

Sorular bitmiştir (Devamı sizden)

lunapark sorusunu bilmiyorum ama yukarıdaki iki soruda cevaplar aynı olasılıklar eşittir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...