Jump to content

turkcellde gizli arayan hayranlardan kurtulun

wassago

Recommended Posts

1905turkcellli6.jpg

GİZLİ numaralardan kurtulmanın yolu

Görünmeyen numaralardan sıkıldı iseniz ve bunların sizi aramasına engel olmak istiyorsanız bir çözüm yolu var. GİZLİ numara sizi arayamıyor, üstelik karşıya bir de sesli mesaj gidiyor.

Bu hizmeti şimdilik sadece Turkcell veriyor. Turkcell'den bu konuda yapılan açıklama şu şekilde:

"Gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek istemeyen müşterilerimiz ücretsiz olan bu servis aracılığıyla gizli numaralardan gelen çağrıları rahatlıkla engelleyebilecekler.

Servisin kullanılması durumunda gelen arama telefon çalmadan otomatik olarak geri çevrilecektir.

Arayan kişi "Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz" anonsunu duyacaktır.

Gizli numaradan arama kısıtlama servisini; aktif hale getirmek için *253# iptal etmek için #253# yazıp YES tuşuna basmak yeterli."

aktif hale getirmek için *253# yes tuşuna basın

iptal etmek için #253# yazıp YES tuşuna basmak yeterli."

kaynak:

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=278623

doğru noktadan bahsettin bende sorcaktım olurya banka vb. yerlerden aramalar genelde gizili numarlardan yapılıyor ya onlar için sorun olmaz mı?

#253# yazıp YES tuşuna basmak yeterli."

sonradan editledim bende yazılı gözüküyor

Ne varsa Turkcell de var zaten... :blush: Çok gerekli olan bi şey bence tırsıyom valla gizli numara dedikçe ^_^

doğru noktadan bahsettin bende sorcaktım olurya banka vb. yerlerden aramalar genelde gizili numarlardan yapılıyor ya onlar için sorun olmaz mı?

Arkadaş kaç kişinin kaç bankayla işi oluyor Allah aşkına. yılda bi kere arar veya aramazlar. Onlarda ulaşmayıversin zaten hiç bir zaman gel sana para vercez demiyorlar ki.. ^_^

Bu servisi kullandığımda, gizli numaradan beni arayanlar nasıl bir anons duyacaklar?

“Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.”

--------------------------------------------------------------------------------

Analog santral üzerinden yapılan aramalarda numara gizli olmasa da çağrı esnasında görünmemekte, bu durumda çağrı engellenecek mi?

Hayır, analog santralden, yurtdışından veya PBX’lerden numarasız olarak gelecek çağrılar engellenmeyecektir.

--------------------------------------------------------------------------------

TT veya diğer operatörlerden gelen aramalar için de bu servisi kullanabilecek miyim?

Evet. Her yönden yapılan aramalarda numara gizlenmiş ise çağrı arama kabul edilmeyecek.

Gizli numaradan bana gelen çağrılar için kimaramış üzerinden bilgilendirme mesajı gelecek mi?

Hayır.

Turkcell in kendi sayfasından alıntıdır.

İşyeri Analog santral ve işyerinden gelen aramaları da engelliyor. Bu durumda ben ne yapıyorum hemen telefona sarılıp Turkcell Müşteri Hizmetlerini arıyorum..

.. web sitenizde analog santraller, yurtdışı ve pbx lerin engellenmediği yazılıyor ama ben analog santralden arandığım zaman engellendi mesajı veriyor karşı tarafa .. Nasıl olur bu diyorum..

... Bir dakika bekleteceğim diyip teknik servisten birisine soruyoru..

... Bu servis böyle çalışıyor isterseniz kullanmayabilirsiniz şeklindeki dumur bir cevap alıp telefonu usulca kapatıyorum..

Biz yaptık böyle yerse demeye getiriyorlar...

öle diyorsunda turkcellde şebeke içi aramanın dk sı 4 kontör aveada farklı oparatörlere bile 2 kontör ödüyorum dk da bide bu yönden bak :p

yanlış bilgi vermeyelim tarifeni doğru seçersen türkselden iyisi yok..ör: ben kampuscell liyim ve arkadaşlarla 10 dk sı 1 kontörden konuşuyoruz..ayrıca kampuslü olmakta çok basit git bi okula çek bi öğrenciyi:D öğrenci belgesini alsın git kayıt yaptır kullan:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...