Jump to content

<b><b>s.a Cafede 5 6 Pc Devamlı Kendi Kendine Don

struck

Recommended Posts

S.a cafede 5 6 PC devamlı kendi kendine donuyor her türlü yolu denedim olmadı formatladım olmadı

açıldıktan 5 10 Dk sonra mause klavye kitleniyor PC donuyor reset tuşuda çalışmıyor ne yaparsam olmuyor

PClerin özellikleri P4 3,06 ghz 512 ram 256 ekran kartı asus a8n5x anakaart var 4makinada donan diger iki makinadada amd 3200 + 512 ram 256 ekran kartı anakart Ecs p4m800-m7 ne yaptıysam olmadı yardim pls

Aleyküm selam.

"Reset tuşu da çalışmıyor" demişsiniz. Bu da problemin yazılımsal değil donanımsal olduğunun işaretidir.

Burada bir tane pc'den bahsetmediğimize göre belli bir donanımın arızalı olması ihtimali düşüyor. Hepsinde de aynı donanım mı bozuldu hem de aynı anda?

Bu olasılık imkansız değil fakat düşük ihtimal olduğuna göre sizin pc'lerde elektriksel arıza var diyebiliriz.

1- 5 -6 pc'yi aynı anda etkileyen bir kısa devre problemi.

2- Bu pc'lerin bağlı olduğu prizdeki topraklama sorunu.

Bu iki sebep de ençok karşılaşılan ve "reset tuşunu dahi etkisiz" bırakan elektriksel arızalardır.

hepsnin prizi farklı farklı hepsi ayni andan sorun ortaya çıktı açtıktan 5 10 Dk sonra sonrada gidiyor

Donanımı farklı olanda var aralarında açtıgımda hiç bir sorun yok birden donuyor

Ben iki madde yazmıştım. Böylece siz 2. maddeyi elemiş oldunuz.

Ancak birinci maddede yazdığım "5 -6 pc'yi aynı anda etkileyen bir kısa devre problemi" hâlâ geçerliliğini koruyor.

Bu kısa devre olayını kasalara dışardan bakıp anlamanız zor. Bildiğiniz gibi kasalar metal alaşımdan yapılmışlardır. İçindeki anakartın alt plakası ile kısa devre yaptığı zaman bu da ani donmaya sebebiyet verir.

Teknik servislerde bu problemle gelen cihazları önce anakartı üstündeki tüm donanımlar takılı bir haldeyken çıkartıp çalıştırırlar. Yani ekran kartı, işlemci, ram vs. tüm parçalar üzerindeyken anakartı dışarı çıkarırlar ve çalıştırırlar. Donma olmazsa problem anakartın kasa ile kısa devresindenmiş diye karar verilir.

Ben iki madde yazmıştım. Böylece siz 2. maddeyi elemiş oldunuz.

Ancak birinci maddede yazdığım "5 -6 pc'yi aynı anda etkileyen bir kısa devre problemi" halâ geçerliliğini koruyor.

Bu kısa devre olayını kasalara dışardan bakıp anlamanız zor. Bildiğiniz gibi kasalar metal alaşımdan yapılmışlardır. İçindeki anakartın alt plakası ile kısa devre yaptığı zaman bu da ani donmaya sebebiyet verir.

Teknik servislerde bu problemle gelen cihazları önce anakartı üstündeki tüm donanımlar takılı bir haldeyken çıkartıp çalıştırırlar. Yani ekran kartı, işlemci, ram vs. tüm parçalar üzerindeyken anakartı dışarı çıkarırlar ve çalıştırırlar. Donma olmazsa problem anakartın kasa ile kısa devresindenmiş diye karar verilir.

ya baba mesela X pc si var sorunsuz Y pc si sorunlu sorunda senin dedigin gibi yerlerini degiştirsem sorun düzelirmi Prizleri degiştirsem falan nasıl bi çözüm yapayım

ya baba mesela X pc si var sorunsuz Y pc si sorunlu sorunda senin dedigin gibi yerlerini degiştirsem sorun düzelirmi Prizleri degiştirsem falan nasıl bi çözüm yapayım

Problem kasaların içindeki bir kısa devreden kaynaklanıyorsa yerlerini değiştirmeniz çözüm olabilir mi sizce..?

Problem kasaların içindeki bir kısa devreden kaynaklanıyorsa yerlerini değiştirmeniz çözüm olabilir mi sizce..?

Haklısında kısa devre gibi gelmiyor 5 6 Pc birden bazen sayı 7 8 a bile çıkıyor

kullandıgım kasalar 6 7 aylık kasa 1 tanesi düzeldi kendi kendi içlerini temizlesem üflesem ^_^ Ne dersin

veya başka bi fikir

• 6 ay sonra...

selam arkadaşlar bende kafe işletmeniyim..

bende de aynı sorun var bazı arkadaşlar powerda sorun bulmuş. ama tezi hemen çürütebilirim

ağ kablolarını çektiğimiz zaman pc lerde donma ortadan kalkıyor ve muhteşem çalışıyor. ne zamanki ağı takıyorsun o zman broblem başlamakta

sorunu geçiçi olarak çözdüm ama tam çözebilen bi arkadaş varsa memnun oluruz..

soruna neden olan bi trojan ve PC de rama aşırı derecede yüklenerek işlem yapamaz hale sokmakta ağdan yayılıyor. çok hızlı ve etkili ani donmalara neden oluyor..

bende CA antivürüs antispy yükledim tüm pc lere şu anda donma yok ama bu spy ı tam temizleyebilmek için ne yapmak gerekmekte arkadaşlar

Sorunun aynısı burda kafenin başına geldi format atmalarına rağmen düzelmemişti.Ağ kablosunu çekince çalışıyordu sorunsuz,sorunun alman bilmemne virusu olduğu ortaya çıktı nod32 virus programıylan tarattı hepsi şimdi sorunsuz.

Virüsten başka bişey değil sen hiç başka birşeyle uğraşma benim başımdada vardı aynı olay.

Katılımsız program bölümde Nod32 virüs programını indir temizle. bir sorun kalmaz.(birkaç gün üstüste taratman lazım

http://rapidshare.com/files/115477813/Nod32_Antivirues_3.0.659.rar[/CODE]

Donanımsal arıza olursa : Power , ram , ekran kartı bunları kontrol et hatta değiştir dene ...

Yazılımsal olarakda driver yanlış yada eksik yüklenmiştir.. driveri nasıl anlayacam dersen pc ler güvenli modda açılır ve donma olmazssa tüm takılabilir donanımların güvenli modda sürücülerini kaldır ve pc yi aç C de dosyaları varsa onlarıda sil ve en güncel driverlerini kur sorunun çözülmesi lazım ....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...