Jump to content

XP kurarken RAID'İ kuramıyorum

Xblocker

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde ASUS anakartlı bir bilgisayar var,bilgisayarı orjinal Windows XP SP2 cd'mden boot ederek açıyorum,Kur çalışmaya başlıyor,aşağıda "........ yeni bir RAID aygıtı yüklemek için F6'ya basın." yazısı çıkıyor F6 ya basıyorum ama işlemiyor,sanki hiç basmamışım gibi yüklemeye devam ediyor fakat bu devam etme de dosyalar yüklenince duruyor,"windows kuracak bir sabit disk algılayamadı" diyor.Ne yapmalıyım,ve neden RAID yükleyemiyorum??

Not:Klavyemde sorun mu var diye diğer bilgisayarın klavyesini getirdim yine F6'ya bastığımda basmamışım gibi davrandı.

Zaten orayı geçer hiç birşey olmamış gibi :D

Daha sonra biraz ilerledikten sonra aygıt yüklemek istiyorsanız s ye basın der s ye bas ve raid disketini yerleştir disket sürücüne.

Daha sonra ordan sürücüleri seç yüklesin disketi çıkarma ilerleyen dakikalarda görücektir hdd ni.Diskette bi sorun yoksa varsa başka raid driverı bulup deneyebilirsin :D

En sağlıklısı raid sürücülerini xp CDnize entegre etmek. Bunuda deneyebilirsiniz. Sitemizde bir iki anlatım olacak. Zaten nlitela çok basit bir olay.

Aslında doğru söylüyorsun arkadaşım fakat kurulum cdsinin Sabit Diski görebilmesi için lazım bu bahsettiğim RAID sürücüsü,ve detaylı bilmiyorum ama RAID sürücüsü yüklemek için F6'ya bastığımda direk disket sürücüyü denetlemek istiyor...

RAID sürücümü cd'ye entegre ettikten sonra en önce bunu kurması gerekmez mi ki sabit diski görebilsin ve kuruluma sorunsuz bir şekilde devam etsin?Bunu nasıl yapacağım?

asus anakartım var ilk zamanlar xp yüklemek baya problem olmuştu, bilgisayar açılışında delete tuşuna basarak biosa giriyoruz orada raid mode var onu native yap f10 tuşuna bas kaydetsin sonra çık, hiçbir sorununun kalmaması lazım.

asus anakartım var ilk zamanlar xp yüklemek baya problem olmuştu, bilgisayar açılışında delete tuşuna basarak biosa giriyoruz orada raid mode var onu native yap f10 tuşuna bas kaydetsin sonra çık, hiçbir sorununun kalmaması lazım.

Ve ayrica

Bazi labtop ve P.c. bioslarinda bu ozellik " Sata/Raid Disable " olarak cikabilir karsiniza... Bu yolla anakart'in sata algilama ozelligini kapatiyorsunuz. ve Kurulum cd'nizden boot ederek kurulum ortamina gectikten sonra gerekli islemleri yapiyorsunuz. Ancak- Isletim sistemi kurulduktan sonra kesinlikle bu ozelligi yine aktif yapmanizi tavsiye ederim.

ANAKARTIN RAID DESTEKLEMİYOR.

ANAKART CD İÇİNDE RAID İÇİN BİR YER VARDIR ,

CD ICIN PROGRAMI BUL. DİSKETİ TAK. KENDİSİ DİSKETE YUKLER.

SONRA CD DEN MAKINA KURMYA BASLAYINCA F6 BİRKAC KES BAS

YUKLEME BASLARKEN AYGIT YUKLEMEK İSTİYORMUSUN DİYE BİR PENCERE GELİR.

S BASIN ORADAN XP OLANI SECİN. SONRA ENTER BASIN.

KURMAYA DEVAM EDİN.

DİSKETİ CIKARMAYIN. CÜNKÜ ORADAN DOSYA COPYALAYACAK.

YENİDEN BASLARKEN DISKETİ CIKARIN.

ANAKARTIN RAID DESTEKLEMİYOR.

ANAKART CD İÇİNDE RAID İÇİN BİR YER VARDIR ,

CD ICIN PROGRAMI BUL. DİSKETİ TAK. KENDİSİ DİSKETE YUKLER.

SONRA CD DEN MAKINA KURMYA BASLAYINCA F6 BİRKAC KES BAS

YUKLEME BASLARKEN AYGIT YUKLEMEK İSTİYORMUSUN DİYE BİR PENCERE GELİR.

S BASIN ORADAN XP OLANI SECİN. SONRA ENTER BASIN.

KURMAYA DEVAM EDİN.

DİSKETİ CIKARMAYIN. CÜNKÜ ORADAN DOSYA COPYALAYACAK.

YENİDEN BASLARKEN DISKETİ CIKARIN.

arkadaşın da dediği gibi raid disket oluşturman gerek. anakart cd sini başka bilgisayara tak cd nin içinde makedisk diye tarama yaptır zaten o bulcaktır. disket sürücüne boş diskete tak çalıştır de içine gerekli dosyaları atacak.

xp kurarken f6 bas daha sonra sana yükleme yapman için yer gelcek orda disketi seçip

sonrada sistemini seçip enter ea bas

sistemin kurulcaktır. ve ya arkadaşlarında dediği gibi bu diskete attığı dosyaların nlite programı ile cd nin içine monte bundan sonra o cd den kurarken hiç raid disk olayın olmasın

kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...