Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar ben Smart Install Maker 4.10 da katılımsız yaptığım programa kısayol ekliyecem ama bi türlü çalıştıramadım. İconu masaüstüne ekliyor fakat tıklıyınca gizli dosya bigi bir hal alıyor fakat program açılmıyor. Bi türlü yapamadım. yardım edin lütfen. Bide kısayol eklerken hem masaüstüne hemde başlat menüsüne nasıl eklettiririm.

• 2 hafta sonra ...

bayagı bakındım ama goremedım yada gozumden kactı simdi yeni bir modifiyeli xp cd si hazırlama cabasındayım ilk olrak. benım sormak ıstedıgım su windows un kurulum esnasında cd key sormaması ve cracklanmıs olarak kurulumu tamamlaması için nasıl bir sey yapmam ve nasıl bir eklenti gömmem gerek yardımcı olabılecek bırı varsa sevinirim

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=14069[/CODE]

soru 1

arkadaşlar burda f_s_M'nin yaptığı dosyaları nasıl bir paket haline getirdiğini soracaktım bende böyle birşey yaptım da bu şekilde paket haline getirmek istiyorum i386 dosyası yok felan uyarısı verecek nasıl yaparım yardımcı olur musunuz.?

soru 2

blackman12 nin yaptığı res çalışması(res dosyalarını oluşturma düzenleme .... ) var bu çalışma için çok teşekkür ederim çok güzel bir çalışma ben bir res girdisini sistem dosyasına yani örneğin şuan çalışan shell32.dll dosyasına yapmak istiyorum bunu nasıl yaparım. dosyanın üzerine yazılmasına felan izin vermiyor sistem.?

[/b]

Edited by akk33

2.Soru için,

eğer değiştirmeyi bat dosyasıyla yapıyorsan, başa taskkill /F /IM explorer.exe eklersen dosyayı düzenleyebilirsin.

Tabii en sona da start explorer.exe yazman lazım.

peki ben değişikleri felan ekledim herşey hazır bunu bat dosyasıyla sisteme nasıl kopyalarım yani system32 bunun için ne yapmalıyım

örneğin dosyamın adı shell32

copy taskkill /F /IM shell32.dll %windir%\system32\
yapmam gerekir .???

o zaman şöyle yapacaksın bat dosyasını.

(Bat dosyaları işlenirken başında iki tane ikinokta olan satırlar atlanır.Direk ekleyebilirsin yani)

yalnız böyle bir şeyi daha önce hiç denemedim.

:: Shell32 değiştirildi tamam hazır diyelim.
:: Explorer exe sonlandırır.
Taskkill /f /IM explorer.exe
:: Aşağıdaki kod da ne olur ne olmaz diye.
attrib -a -r -s -h %WINDIR%\system32\shell32.dll
:: Dosyamızı yollayalım
copy /y shell32.dll "%WINDIR%\system32\"
:: Ve explorerı başlatalım.
:: Eğer bilgisayar resetlensin diyorsan aşağıdaki satırdan ilk iki ikinoktayı :D sil ve start explorer.exe satırını alma.
::shutdown.exe -r -t 5 -c "Islem Tamamlandi.Simdi bilgisayar yeniden baslatilacak.
start explorer.exe[/CODE]

N'apsak şu bat komutlarıyla ilgili bir ders mi hazırlasak?

copy taskkill /F /IM shell32.dll %windir%\system32\[/CODE]

bu nasıl bi koddur...

Bence sen en garanti elle bi yere kopyala res dosyanı işlettir.Daha sonra orjinal shell32nin adını değiştirip resle değiştirdiğini oraya koy sonra adını değiştirdiğin orjinal dosyayı sil.İlk soruna gelince f_s_m bunu wise installerla hazırlamış anladığım kadarıyla, ve wise installer seçeneklerinden i386 kontrol ediliyor mu tam bilmiyorum ama dosyaların değiştirilmesi falan ekstra eklenmiş bi kodla sağlanıyor...

Execution., hatırladığım kadarıyla o bios ile ilgili bi ayar...Ama tam olarak nerdendi inan hatırlamıyorum

Arkadaşlar yaptığım XP çalışmasında messengerda karakter sorunu çıktı. Rusça karakterler çıkıyor bazı yerlerde. Kullandığım messenger hatalımı diye değiştirdim ama yine sorun devam etti. Sanırım sistemde yanlış bişiler sildim ama ne olduğunu bulamadım. Çözüm konusunda fikri olanlardan yardım bekliyorum.

sshot1hm0.jpg

Edited by tugrul61

• 3 hafta sonra ...
Evet Madem öyle bu soruyu da burada uzunca anlatarak yanıtlayalım...

10) Windows yüklendiğinde Wallpaperımı otomatik nasıl ayarlarım?

Öncelikle wallpaperları cdmize yerleştirelim. I386 yanında $oem$ dosyamız varsa sorun yok, yoksa biz oluşturalım. İstediğimiz resimleri seçip $Oem$\$$\Web\Wallpaper yoluna atıyoruz.Daha sonra bir metin belgesi oluşturup içeriğine bunları kopyalıyoruz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\yayla.jpg"
"WallpaperStyle"="2"
"OriginalWallpaper"=""
"WheelScrollLines"="3"[/CODE]

daha sonra faklı kaydediyoruz ve wallpaper.reg adında kaydediyoruz. Bunu $Oem$ klasörü içerisine atıyoruz

!DİKKAT!: $Oem$\$$\Web\Wallpaper değil $Oem$

cmdlines.txt oluşturuyoruz ve içeriğine

[CODE][commands]
"regedit.exe /s wallpaperreg"[/CODE]

yazıp kaydediyoruz. Sistem mavi ekrandayken wallpaperlarınız yeni işletim sisteminize atılacak ve krulumun bitmesine 13 dakika kala default olarak seçilecektir.

hocam yukarıdakinin aynısını yaptım fakat kurulumdan sonra benim duvar kağıdım gelmedi standart kendisi geldi hatam nerde aceba sanal makinede 5 kurulum yaptım resmin uzantısını bmp olarakta denedim olmadı.

Merhaba arkadaşlar

konuyu nerdeyse baştan sona okudum..

ufakta olsa bilgi edindim:)

ama ben program tema vs vs eklemk istemiyorum oluşturacağım cd ye.

toshiba a200 bilgisayarım var. vista ve xp aynı anda kullanıyorum vista kurarken sorun yok bütün driver ları kendisi kurtarma dvd si ile yüklüyor sadece güncelleştirmeler var oda sorun değil fazla sürmüyor..

ama oyun için xp kullanıyorum..

xp kurmak tam bir zulüm..

ultimate xp 2009 kullanıyorum çok güzel..

ancak driverları kurmak işkence resmen. yaklaşık 15 tane driver var..

yükle yeniden başlat yükle yeniden başla...............

bu işkenceye son verebilirmiyim..

yani oluşturduğum xp sp3 e driverlarımı entegre edebilirmiyim..

sorum cahilce gelebilir ama driver la ilili bişey bulamadım..

tşkr ederim..

Merhaba arkadaşlar öncelikle blackman12 ve morninq' e yardımları için tşk ederim büyük uğraşlar sonucu kendi katılımsız xp mi yaptım size birkaç sorum olacak bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim

1.normalde elle format atınca birden fazla yerel disk oluşturabiliyoruz ben nlite ile katılımsız yaptım mesela A:/ , B:/ adlarında iki yerel disk nasıl yapabliriz ?WMWARE de oluşturduğum isoyu denediğimde yerel disk sadece C:/

2.aynen katılımsız xp yada programlarda olduğu gibi WPI de elle müdalede etmeden yani wpi.hta yı açmadan programları yüklemenin bir yolu varmı ?

3.ekran kartı driverini autoitle katılımsız hale getirdim pcde soruncuzca yükleniyor belkide zaten yüklü olduğu için hata uyarısı vermiyordur :) yine WMWARE de deniyorum sürücü yolu bulunamıyor gibi hata alıyorum

neyse.. bende soru bitmez umarım bilenler bilgilerini bilmeyenlerle paylaşır :) bu arada sizlerin ve sevdiklerinizin yeni yılı hayırlı,uğurlu,coniler olmadan (conilerden kastım Abd)sağlık dolu geçmesini temenni ederim

sorun çözüldü : sorun kullandığım sanal sürücüden kaynaklanıyormuş (wmware) virtualboxda deneyince sorun kalmadı

Edited by G3n3tiG

1.

A ve B harfleri disket sürücüye ayrılır.Yerel Disk yapamazsın.

Windows katılımsız yüklenirken iki sürücü oluşturmaz ama hdddeki tüm sürücüleri silip tek bir sürücü oluşturabilirsin.

2. E bu da en basit soru addonlar bölümünü ziyaret et ve sabit başlıktaki iki anlatımı oku.

3. Ekran kartını autoitle yüklemek mek mi :) Bravo.Ekran kartı sürücüsünü ayıkla (genelde exe olur ayıklaman gerekir) nlite ile ekle olay bitti.

1.

A ve B harfleri disket sürücüye ayrılır.Yerel Disk yapamazsın.

Windows katılımsız yüklenirken iki sürücü oluşturmaz ama hdddeki tüm sürücüleri silip tek bir sürücü oluşturabilirsin.

2. E bu da en basit soru addonlar bölümünü ziyaret et ve sabit başlıktaki iki anlatımı oku.

3. Ekran kartını autoitle yüklemek mek mi :) Bravo.Ekran kartı sürücüsünü ayıkla (genelde exe olur ayıklaman gerekir) nlite ile ekle olay bitti.

tam izah edemedim pardon :)

a:/ , b:/ derken C yi bölmekden bahsetmiştim hani yerel disk e:/ yada h:/ gibi birden fazla yerel disk oluşturabiliyoruz ya o anlamda :good:

ayıkla dedin aklıma bir soru daha geldi exe yi nasıl ayıklarım :good:

Edited by G3n3tiG