Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

Forumda aradım ama bulamadım. O yüzden blackman12 arkadaşın sildiği konuyu-sorularımı soracağım en uygun yer (kendisinin işaret ettiği yer de burası zaten) burası sanırım. Biliyorum burası katılımsız çalışanların teknik bilgi paylaşımı için ama nereye açacağımı bilemedim.Bağışlayın...
Soruma gelince:
"Değişik forumlarda modifiye xp ve katılımsız programlarda geri bildirim risklerinden söz ediliyor. Yani modifiye yapılırken sistemin içine size ait bilgileri, yapan kişiye bildiren birtakım programlar gömülüyormuş. Sisteme gömülü olduğu için de hiçbir antivirüs bunu tanıyamıyormuş. Aynı şey katılımsız programlar için de söyleniyor. Bu doğru mudur? Doğru ise modifiye ve katılımsız programları bu şekilde hazırlayan kişi bunu kullananlardan ne tür bilgileri, nasıl çalabiliyorlar? PC de yüklü dökümanları mı görüyorlar,net te iken ne yaptığınızı mı, girdiğiniz kredi kartı bilgileri gibi özel bilgilerinizi mi yoksa bazılarının dediği gibi ekranda yaptığınız her işlemi mi? Bunun çalışma mantığı ve varsa tesbiti ile korunma yolları nelerdir? Saygılar..."

Edited by BARHANN

• 2 hafta sonra ...

[b]1. sorum : Nlite ile xp editliyorum. vistadriveicon programı kullanmadan galiba dosya değiştirilerek simgeler değişebiliyor. Nasıl yapılıyor ve dosyayı paylaşırsanız sevinirim.

2. sorum : xpde boot ekranını değiştiricem .ama yeşil vista boot ekranlarının linkleri kırık . paylaşabilirmisiniz.

3. sorum : nlite ye cab dosyalarını koyuyorum. sistemi test ediyorum .herşey tamam fakat masaüstü simgelerinin hangilerinin olup hangilerinin olmayacağını nasıl belirleyebilirim.

4. sorum : bazı xplere bakıyorum $OEM$ dosyası I386 nın yanında . benimki I386 nın içinde. bi hata mı yaptım acaba.

teşekkürler
[/b]

burhan soruna cevap veriyorum burada yapılan katılım işletim sistemi yada prıgamlar temizdir...senin o dediğini siyah hacker diye adlandırdığımız Zaralıu kişiler yapar. brasıda bi hack sitesi değil... ha sana tavsiyemde güvenmiyorsan indirme...

[quote name='agoram' date='08 May 2011 - 13:15 ' timestamp='1304849704' post='1006936']
burhan soruna cevap veriyorum burada yapılan katılım işletim sistemi yada prıgamlar temizdir...senin o dediğini siyah hacker diye adlandırdığımız Zaralıu kişiler yapar. brasıda bi hack sitesi değil... ha sana tavsiyemde güvenmiyorsan indirme...
[/quote]

Arkadaşım sen benim sorumu anlamamışsın, ne yazık ki.Ben bu site aleyhine bir şey söylemedim,söylemem de...Elbette ki bu siteye güvenmesem indirmem.Benim sorum bu siteden bağımsız bir şey.İddialar doğru ise - ki anladığım kadarıyla öyle görülüyor - bu sinsi faaliyetin çalışma mantığı teknik olarak nedir-nasıldır? Ve eğer varsa bu sinsiliğin tespiti ile korunma yolunu öğrenmek istedim.Sorularımın tek amacı bu. Bilgilendirebilen varsa rica ediyorum,lütfen.Saygılar...

• 2 hafta sonra ...

[quote name='BARHANN' date='28 April 2011 - 10:49 ' timestamp='1303976948' post='1000967']
Forumda aradım ama bulamadım. O yüzden blackman12 arkadaşın sildiği konuyu-sorularımı soracağım en uygun yer (kendisinin işaret ettiği yer de burası zaten) burası sanırım. Biliyorum burası katılımsız çalışanların teknik bilgi paylaşımı için ama nereye açacağımı bilemedim.Bağışlayın...
Soruma gelince:
"Değişik forumlarda modifiye xp ve katılımsız programlarda geri bildirim risklerinden söz ediliyor. Yani modifiye yapılırken sistemin içine size ait bilgileri, yapan kişiye bildiren birtakım programlar gömülüyormuş. Sisteme gömülü olduğu için de hiçbir antivirüs bunu tanıyamıyormuş. Aynı şey katılımsız programlar için de söyleniyor. Bu doğru mudur? Doğru ise modifiye ve katılımsız programları bu şekilde hazırlayan kişi bunu kullananlardan ne tür bilgileri, nasıl çalabiliyorlar? PC de yüklü dökümanları mı görüyorlar,net te iken ne yaptığınızı mı, girdiğiniz kredi kartı bilgileri gibi özel bilgilerinizi mi yoksa bazılarının dediği gibi ekranda yaptığınız her işlemi mi? Bunun çalışma mantığı ve varsa tesbiti ile korunma yolları nelerdir? Saygılar..."
[/quote]

Kirlilik yaratmak istemem ama ne zamandır cevap veren çıkmadı. Acaba gözden mi kaçtı diye tekrar hatırlatmak istedim.Saygılar...

Olm virüs müsün sen ya? Onlarca kez cevap verilldi soruna, ayrıca nedir bu yani. Sanki NASAyız uzaya roket gnderiyoruz alt tarafı bi program.Çoğu kişi bunu göze alıp virüs falan koymaz en fazla bi kaç ufak reklam hareketleri o kadar. Ayrıca sana işaret ettiğim konu bu değildi. Centilboyun katılımsız nedir konusuydu.

[quote name='blackman12' date='17 May 2011 - 23:58 ' timestamp='1305665932' post='1012545']
Olm virüs müsün sen ya? Onlarca kez cevap verilldi soruna, ayrıca nedir bu yani. Sanki NASAyız uzaya roket gnderiyoruz alt tarafı bi program.Çoğu kişi bunu göze alıp virüs falan koymaz en fazla bi kaç ufak reklam hareketleri o kadar. Ayrıca sana işaret ettiğim konu bu değildi. Centilboyun katılımsız nedir konusuydu.
[/quote]

Utanmadan "oğlumlu, virüs falan " ayıp yahu...

• 2 years yıl...