Jump to content

XP ye güncelleme entegreleri neticesinde ulaşılan boyut

lordx

Recommended Posts

Ağırlıklı olarak bu forumda ki bilgi ve verilerden faydlanmak suretiyle sadece Mİcorosft'a ait güncellemeleri XP ye ekledim 778 mb civarı bir boyut oluştu.

Eklediklerim:

1- Media Player 11

2- Mİcrosoft NET: Framework 1,2,3..

3- IE 7 Internet explorer,

4 SP2 den itibaren tüm güncellemeler...

Sorum şu.

Ulaşılan bu boyut normalmidir ?

Ayrıca xp ye güncelleme entegre etmeden bazı dosyaların çıkarılabileceği yönünde başka bir forumdan aşağıdaki bilgiyi aldım.

"...Bu projede eklemek istediğini programlar CD' nin boyutuna bağımlı olduğundan, projede ihtiyacınız olmayan dosyaları kaldırma şansınız var. Aşağıda yer alan ipuçları size tam 185 MB bir bir boş alan oluşturacaktır.

Windows CD içerisinde kaldırılabilecek dosyalar:

VALUEADD, ve SUPPORT. Size 22.3 MB boş alan yaratır.

CD' nizi daha önceki işletim sistemlerinden yükseltmeyi düşünmüyorsanız. I386 klasörü içinde yer alan bazı klasörleri silebilirsiniz.

WIN9XMIG, WIN9XUPG and WINNTUPG. Bu dosyaların kaldırın 37.6 MB boş alan yaratın.

Windows' un dili sabit ise diğer dil dosyalarını silmeyi deneyebilirsiniz.

LANG. Bu osyaları kaldırmanız durumunda 99 MB boş alan oluşacaktır.

Windows XP SP2 sürümü CD' lerde cmpnents adında bir klasör bulunur. Bu klasörde Tablet PC ve .NET Framework 1.0 gibi dosyalar bulunur. Bu dosyalara ihtiyacınız yok ise silebilirsiniz.

cmpnents. Bu klasör size 22 MB boş alan yaratır..." (ALINTI)

Eğer güncellemeleri entegre etmeden yukarıda adı verilen dosyaları silersem boyut bir adet CD ye sığacak kadar küçülüyor. Şayet olduğu gibi bırakmam gerekiyorsa bu defa DVD ye kaydetmek gerekecek.

Acaba entegrasyon işleminden evvel alıntı yağtığım bölümde ifade edilen dosyaları silsem mi, yoksa hiç birisine dokunmadan mevcut boyutu ile DVD ye mi kayıt etsem ?

Saygılarımla.

Cevap verme nezaketi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

Her insan sora sora öğreniyor. Ben de inşaallah öğreneceğim. Hazır işleri sevmiyorum. Aklım erdiğince kendim çabalayıp bir şeyler yapmak istiyorum. Bu nedenle de bazen uzun ve sıkıcı sorular soruyorum.

İlgilenen kardeşlerime tekrar teşekkür ediyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...