Jump to content

Windows Çalışmazken Ekran Görüntüsü Nasıl Alınıyor

striker

Recommended Posts

Sayın arkadaşlar,

Windows'ta ekran görüntüsü PrtScn tuşuyla alınıyor, o kadarını biliyorum. Ama gerek bu modifiye XP'lerin kurulumunu gösteren resimler osun, gerekse çeşitli boot CD'leri olsun; windows işletim sistemi açık olmadığı halde çok net görüntüler alınıyor. Sanırım bu iş fotoğraf makinesiyle yapılmıyor. Bir yazılımı vardır diyeceğim; dediğim gibi Windows açık değil...

backyj9.jpg

Bundan bahsediyorum... Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Düzenlendi: Yeni farkettim, sanırım konuyu yanlış bölüme açtım. Görevli arkadaşlardan özür dilerim.

Hangi program olduğunu bilmiyorum ancak xp cd si içindeki dosyalar ayrıştırılıp resource hacker benzeri programlarla açılabiliyor.ve buradan gerekli resim kopyalanabiliyor.Elde edilen resim bir resim programıyla düzenlenip sitelerde yayınlanabilir.Saygılarımla

örneğin verdiğin resimdekini açmak istiyorsan; winntbbu.dl_ nin içinde saklıdır o resim winntbbu.dl_ dosyasını "makecab winntbbu.dl_" komutuyla açıcaksın daha sonra winttbbext adlı programlar o dosyayı açıp görüntüsüne bakabilirsin.Ama bu sadece senin verdiğin örnek için. Windows çalışmazken bir şeyin görüntüsünü almak için, sanal makinede çalışması lazım örneğin vmware workstation da vm menüsü altında capture screen la ekran görüntüsü alabilir veya capture movie seçeneği ile videosunu çekebilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...