Jump to content

Rapidshare.com Kapandı Mı?

garfi

Recommended Posts

bu gün öğlenden itibaren rapidshare.com a ulaşamıyorum.proxy ile girebiliyorum fakat normal giremiyorum.youtube gibi acaba rapidshare.com da yasaklandı mı?bunu düşünmemin sebibi de rapidreactor.net adresinin de hizmet vermiyo olmasıdır

ben 16:30 a kadar rapidden dowlond yaptım fakat 17:30 civarı bir dosyam vardı indirilecek baktım rapid çalışmıyor proxy felan kullandım ama yinede çalışmıyor...

proxy kullandığımda şu yazı yazıyor :

Gateway Timeout

The following error occurred:

A DNS lookup error occurred because the request timed out during the lookup. 

--------------------------------------------------------------------------------

Please contact the administrator.

ben 16:30 a kadar rapidden dowlond yaptım fakat 17:30 civarı bir dosyam vardı indirilecek baktım rapid çalışmıyor proxy felan kullandım ama yinede çalışmıyor...

proxy kullandığımda şu yazı yazıyor :

Gateway Timeout

The following error occurred:

A DNS lookup error occurred because the request timed out during the lookup. 

--------------------------------------------------------------------------------

Please contact the administrator.

aynen

sk8er_boi flashgetle dosya çekerken 2 3 dakka çekiyor sonra duruyor sadece flashget değil bütün download programlarında neden olabilir arkadaşlar

Saat 21.00 de bir program bulmuştum.Rapid e upload edeyim dedim.Rapid Uploader i açtım dosyayı içine attım.Bekle Allah bekle.

Meğer rapid hatasıymış.Bilgisayarımda birşey var düşüncesiyle yedeğe geri döndüm.Yine değişmedi sonuç.Umarım geri düzelir.

Saygılarımla

Ben en son sabah 5 te download,6 da upload yapmıştım sonra 1-2 saat önce upload yapmayı denedim ama olmamıştı.Belki server güncellemesi vardır diye düşünmüş ve beklemeye koyulmuştum.İnş. geçici bir sorundur yoksa 1 yıllık üyelik gitti :rolleyes:

Dünyaca ünlü veri depolama sitesi Rapidshare'in sunucuları çökmüş gözüküyor.

Dünyaca ünlü veri depolama sitesi Rapidshare.com'da şu aralar hareketli dakikalar yaşanıyor. Rapidshare hesabı olan binlerce kullanıcı, verilerine erişemediğinden dolayı siteyi mail bombardımanına tutsa da sunucular çalışmadığından bir açıklama yapılamıyor. Şu an için Rapidshare sunucularının çökmüş olduğu gözüküyor. Ayrıca sitenin DNS sunucularına bakıldığında;

ns1.rapidshare.com returned (SERVFAIL)

ns2.rapidshare.com returned (SERVFAIL)

ibaresi gözüküyor. Bu, dünya çapında yüzbinlerce üyesi olan Rapidshare'in DNS sunucularının çöktüğü anlamına geliyor. Henüz kesin hiçbir bilgi yok. İlerleyen dakikalarda ne gibi gelişmeler yaşanacak merakla bekleniyor. Eğer Rapidshare gibi bir site yeniden belini doğrultamazsa başta korsan paylaşımcılar olmak üzere büyük bir kesim büyük üzüntü yaşayacak.

Rapidshare.com'da durum böyleyken Rapidshare.de sitesi yayın hayatına devam etmekte. Kullanıcıların son umudu olarak kalan rapidshare.de'nin akıbeti ne olacak, Rapidshare bir açıklama yapacak mı ayrı merak konusu.

Kaynak :

Konunun Linki :

Please register to see this content.
/content_screen.asp?YID=2650&TITLE=Rapidshare%39e_neler_oluyor?

Rapid açıklaması

"utcleon"danAlıntıdır

Arkadaşlar, fark ettiğiniz gibi rapidshare.com son 5 saattir devredışı. Ve de sorun telekom kaynaklı değil, dünyanın hiç bir yerinde çalışmıyor. Biraz önce yetkililer açıklama yaptı, açıklamanın aşağıda metnini bulabilirsiniz. Moderatörüm, konuyu ilgili yere taşıyabilirsen sevinirim, gerekli yeri bulamadım...

İngilizce Metin:

There are rumors concerning attacks made on the Rapidshare.com servers. There are also rumors that Rapidshare has been shut down by a court order. These rumors are false. We would like to apologize to our users and inform them that no data has been lost. There have been some hardware issues as a result of high bandwidth and server overload. We are doing our very best to resolve the hardware issues, and users should expect uptime by midnight tonight (GMT)

Sametran Çevirisi:

Ora saldırılar hakkında dedikodular, Rapidshare.com sunucularını yapılır. Ora, Rapidshare, bir mahkeme kararı tarafindan kapatıldığı aynı zamanda dedikodulardır. Bunlar dedikodular, yanlıştır. Ve kullanıcımıza özür dilemek için benzer biz, hiç veri kaybetilmediklerini onları haberdar edecektik. Ora, yüksek Bant Genişlik'i ve sunucu aşırı yükünün bir sonucu duğu gibi birkaç donanım konularınla oldu. Biz, donanım konularını çözmek için çok en iyimizi yapıyoruz , kullanıcı ve bu gece gece yarısı ile çalışır durumda kalma süresini beklemeli. (GMT).

--

Türkçe Tam Çeviri:

Rapidshare sunucularına saldırılar yapıldığı ve Rapidshare'in yasal nedenlerle kapatıldığı hakkında dedikodular vardır. Bu dedikodular yanlıştır. Üyelerimizden özür diliyor ve hiç bir bilgi kaybı olmadığını teyit ediyoruz. Yüksek bandwidth ve aşırı yüklenmeden dolayı bazı donanım hataları meydana geldi. Donanım sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. GMT:0 'a göre geceyarısı sorunlar çözülmüş olacaktır.

(Üzgünüm çeviri hataları için, lise 1 ingilizcesiyle ancak bu kadar oluyor..)

GMT:0 sanırım bizim 03:00 veya 02:00'a denk geliyor..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...