Jump to content

Ustam En İyi Antivirus Ve Spyware Programlarıı?

azap_melegi

Recommended Posts

Bu iki programı kur bir dene 3 yıldan beri kullanıyorum gayet memmunum.... :clapping:

1-NOD 32 antivirüs - sistemi kasmaz, ilk 3 sırada

2-SpySweeper 5 trojan ve spam - Bütün pislikleri temizliyor. 1 sırada altarnatif Spy Doctor 2. sırada

Arkadasım sana en iyi Internet Security olarak Norton Internet Security 2007 & 2008 i tavsiye ederim ama PC nin performansı hakkında bisy söyliyemicem cünkü hakketen kasar. Kasmayı bırak eger saglam bir bilgisayarın yoksa işte o zaman belki de PC yi çalışır halde bulamzsın..... Ama dedigim gibi Symentec firmasının çıkardıgı Norton Internet Security üzerine de tam güvenlik saglayan bir güvenlik programı da tanımıyorum... belki düşüncelerimin yanlıs old. söyleyen arkadaslarımda cıkacak ama ben yinede söyliyeyim .... ! :clapping:

Symantec EndpointProtection v11 antivirüs ev kullanıcıları için en iyisidir bence.Sistem dosyalarına bulaşan virüsleri dahi temizleyerek tam bir güvenlik sağlıyor.Üstelik bilgisayarı kasmıyor.Kaspersky windowsun çökmesine neden oluyor,nod32 ve norton da ise güvenlik açıkları mevcut(bunlarda bilgisayarı kasıyor).Symantec EndpointProtection v11 bilgisayara virüs bulaşmış olsa dahi temizliyor.6 ay önce deneme amaçlı kurduğum bu programdan vazgeçemiyorum ve şiddetle herkese tavsiye ediyorum.

• 1 yıl yıl...
Arkadasım sana en iyi Internet Security olarak Norton Internet Security 2007 & 2008 i tavsiye ederim ama PC nin performansı hakkında bisy söyliyemicem cünkü hakketen kasar. Kasmayı bırak eger saglam bir bilgisayarın yoksa işte o zaman belki de PC yi çalışır halde bulamzsın..... Ama dedigim gibi Symentec firmasının çıkardıgı Norton Internet Security üzerine de tam güvenlik saglayan bir güvenlik programı da tanımıyorum... belki düşüncelerimin yanlıs old. söyleyen arkadaslarımda cıkacak ama ben yinede söyliyeyim .... ! :whistle:

norton'dan kurtulun, mutlu olun. boş yere sisteminizi kastırmayın, zira sizin yararırınıza olan herhangi bir koruma sağladığı falan yok.ama 3. parti yazılımları korumak için çoğu işlemde sizi engeller.

hiç teste tabi tuttunuz mu norton'u? mesela winantivirüs pro diye sahte bir yazılım vardır. bunu internette araryıp bulun, indirin, kurun, norton seyretmekten başka hiçbir şey yapamaz. ama bilgisayarın açıldığı andan itibaren, her tıkta bu sahte yazılım işleri hep karıştırır. pc'ye otomatikman zararlı dosyalar indirir.formattan başkası kurtarmaz bu durumda.

sistem güçlü ise, f-secure client security veya g-data internet security ilk tercihlerin olmalı. ikisi de çift motorlu tabana sahiptir.

ortalama bir sistem varsa, trend micro internet security öneririm.

düşük bir sistem varsa eset smart security veya kaspersky internet security en idealidir.

İnternet Security istemezsen de eset antivirüs, kaspersky antivirüs, sophos antivirüs'ü tavsiye ederim.

bunları kullanırken antispyware'e pek gerek duyulmaz, ama amaç aktif koruma olmadan, sadece tarama yapmak ise a-squre free gayet iyidir ve ücretsizdir.

Ama sadece antivirüs ile korunduğunu düşünmek saflık olur, sistemdeki portları kapatmak gerekir, bazı zararlı eklentilerin kaldırılması gerekir. mesela çoğu proğram, toolbar eklemek istiyor ve kullanıcı genelde bunu farketmiyor ve explorer gereksiz bir sürü eklenti ile doluyor. sonra bunlar birbiri ile veya size gerekli olan yazılımlarla çakışıyor ve sağlıklı bir sistem olmaktan çıkıyor windows.

En İyisi Linux, Bsd sistemleri kullanmak, bu dertlerin hiçbiri ile karşılaşmazsınız.

En iyi güvenlik yazılımı insanın kendisidir.

Benim makinede hiçbir güvenlik yazılımı yok. Fakat hiçbir virus, trojan, malware de yok. İşin sırrı ne derseniz.

Benim Virtual box kurulu ve içinde light bir xp kurulu.[İçerisinden sistemde kullanmadığım servisler vb kaldırarak oluşturdum] Bir de Deepfreeze var tabiki. Sanal makinede istediğim herşeyi yapıyorum. Viruslu sitelere giriyorum hack yapıyorum. Aklınıza gelebilecek her türlü legal ve illegal işlemleri yapıyorum. Ama makinemde bir tane bile virus yok. İşin çözümü bu arkadaşlar. Ben hack işleriyle uğraşan biri olarak size önerebileceğim en iyi güvenlik bu.

Ya da Linux dağıtımlarını kullanbilirsiniz Fakat linux kullanmak ev kullanıcı tarafından pek kullanılamıyor malesef...

İki yıldır lisanslı Kaspersky Internet Security kullanıcısıyım. Gayet memnunum, bugüne kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. Ücretsizlerin içinde en iyisi bence Comodo. Comodo Internet Security'nin içinde güvenlik duvarı ve antivirüs var. Comodo Antivirus ise sadece antivirüs programı. İngilizce olması dışındı sıkıntı çıkaran hiçbir şeyini görmedim. Zerre kadar kasmıyor ve bence çok başarılı. Ama tabii antivirüs işinde en önemli faktör her zaman kullanıcının kendisi.

En iyi güvenlik yazılımı insanın kendisidir.

Benim makinede hiçbir güvenlik yazılımı yok. Fakat hiçbir virus, trojan, malware de yok. İşin sırrı ne derseniz.

Benim Virtual box kurulu ve içinde light bir xp kurulu.[İçerisinden sistemde kullanmadığım servisler vb kaldırarak oluşturdum] Bir de Deepfreeze var tabiki. Sanal makinede istediğim herşeyi yapıyorum. Viruslu sitelere giriyorum hack yapıyorum. Aklınıza gelebilecek her türlü legal ve illegal işlemleri yapıyorum. Ama makinemde bir tane bile virus yok. İşin çözümü bu arkadaşlar. Ben hack işleriyle uğraşan biri olarak size önerebileceğim en iyi güvenlik bu.

Ya da Linux dağıtımlarını kullanbilirsiniz Fakat linux kullanmak ev kullanıcı tarafından pek kullanılamıyor malesef...

güzel bir çözüm ama herkez sizin kadar anlamaz bu pc den ...

Please register to see this content.

nod32 ve eset smart security'nin 4. versiyonu şu an beta aşamasında ve gayet güzel çalışıyor. ayrıca sistemi nod32 ve eset smart security 3. versiyonlara göre daha az kasıyormuş. şu an itibariyle ücretsiz. denemenizi tavsiye ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...