Jump to content

2 Gunde Format

byosmanli

Recommended Posts

nereye acacagimi bilemedim beuraya karar verdim umarim dogrurdur

arkadaslar simdi ben arkadasin bilgisayarinda format atmaya basladim ama bitiremedim daha nedenini bende bilmiyorum umarim fikri olan vardir tncxp cdsini bilgisayara taktim tanimadi bioasdan ayarladim gine tanimadi pilini cikardim taktim sonra acilinca tanidi sonra basladi bu yuklemeye yuklemek denirse eger bir dosyayi5 dkkada atiyor neyse böldüm bicimlendirdim kuruluma gecti persembe günü gece basladi kuruluma yatarkene baktim kurulum bitmesine 33 dkika kaldi dedim sabah kalktim baktim 22 dakika kalmis ve hala simdi 4 dakikada yardimci olurmusun lutfen ben bi anlam veremedim saqolun

sende bi gun daha sabret kardes :( sorunun doanımsal oldugu ortada ramlerden kaynaklanıyor yada hardiskten olabilir format atdıgın pcnin ozelliklerini yazarsan daha cok yardımcı olabilirler

byosmanli arkadaşım ne sabır varmış sizde.Valllahi iyi sabretmişsiniz.Sorun donanımlarınızda olabilir.Elinzde yedek veya ödünç alabileceğiniz hardisk varsa onu sisteminize takıp kuruluma geçin.Ayrıca nu TNC-XP cd sini sanal bilgisayarda bir deneyin.Kurulum normal mi?Sonuçları bir haber edin.Saygılarımla

tncxp yi bende 2 kez indirmistim ve ne yazıkki benim masaüstü bilgisayarımdada aynı hataları vererek kurulmamıştı oyüzden başka bir cdyle tekrar denemeni öneririm zira bu durum seninde bildiğin gibi normal değil.

Biosu resetlesen de, anakart eskiyse cpu cache e bir göz at. Cok önceden bir pc de kurulum icin 30 saat süre veriyordu ve cpu cache lerin disable oldugunu farketmistim. Ayrıca HDD yada CD ide kablolarından biri bozuksa windowsu saglıklı kuramıyorsun, degistirip denemende fayda var.

__ Donanımsal olma ihtimali çok yüksek ,tek tek teste tabi tutmak lazım kasanızın tüm ekipmanlarının sağlıklı çalışıp

Çalışmadığını bilirbir kişi ile gözlemlemenizi tavsiye ederim ,benim aklıma işlemci ile fanı arasında bulunan termik

macunun zamanla işlevini yitirdiği için bu sorunun kaynaklandığını düşünüyorum ama genel bir analiz ve gözlem

gerekiyor karar vermek için sağlıcakla saygılarımla .. :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...