Jump to content

Bana D Sürücü Sifre Koyabilceğim Bir Porgram Bulab

exitly

Recommended Posts

Arkadaşlar benim hardiskim iki bölümlü ve ikinci bölüme sifre koymak istiyorum fakat bu dosyalarımıda ağda açıcam yani ağdaki kullanıcılar sifreyi girince girmesi lağzım.

daha önce folder lock son sürümü denedim onda bir sürücüye sifre koyabiliyosun fakat programı açıp tekrardan onu ordan serbest bırakmadığın taktirde kimse göremiyor.

anlıcağınız bana rar sifreleri gibi şifreyi girdinmi açıcak(basit şifreleme programı açmadan sifreyi girebilmem lazım) ama ağdakilerde bunu aynı şekilde şifreyi girdinmi kullanabilicek bir program lazım bulursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

ağ ortamında paylasılan klasölere şifre koymak istiyorsanız

bir kullanıcı yarat. (ismi örneğin : deneme01 )

Bu kullanıcıya birde parola belirle.

Artık bir klasörü Network'de paylaştırmak istiyorsan, Security ve Sharing bölümlerine "everyone" kullanıcısını kaldırıp, "deneme01" kullanıcını ekle ve "Read only" hakkını ver.

Network'den bu klasöre ulaşılmak istendiğinde, Parola sorduğunda

Kullanıcı adına : deneme01

Password : şifre

yazıp, Dosyaları sadece okuyabilirler.

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar hepinize teşekkürler öncelikle

fakat bir kaç sorum daha olucak bu programlardan hangisi winrar şifreleme mantığı ile çalışıyor yani bir dosyayı şifrelediğimde ve tekrar o dosyaya tıkladığımda bana sadece şifre sormasını istiyorum bazı programlarda dosya korumalı filan yazıyor ve programa girip o dosyayı iptal etmeden dosyaya girilmiyor benim istediğim ise şifreyi girince direk dosya açılcak bunların hangisi öyledir acaba veya öyle bir program varmı şimdiden teşekkürler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...