Jump to content

200 Mb'lık Dosya 4 Mb'a Nasıl Iner?

Feuer.Frei

Recommended Posts

katılımsız kurulum destek bölümündeki videolarda rastladımda "rar içinde 3,5 mb, rar dan çıkartınca 245 mb." yazıyordu anlatımın birinde. Naısl bir sıkıştırma metodu kullandınız acaba? paylaşır mısınız bizimle ? :);)

Sizin Dediğiniz Genel Bir Sıkıştırma Kuralı Değil..

Camtasia Studio Adlı Ekrandan Görüntü Yakalama Programının Kendi Kaydettiği Dosyayı Sıkıştırma Yüzdesidir..

Yani Her 250 mb lık Dosyayı 3.5 mb düşüremezsiniz..

Sanırım Siz Doruk101 Arkadaşımızın Anlatımlarından Bahsediyorsunuz..

Forumda Camtasia Studio Şeklinde Aratırsanız Programa Ulaşırsınız.....

@CaVeLL arkadaşım, camtasia studio değil, camstudio dur ismi, forumda arama yaparsanız portable versiyonunu ve kurulan versiyonunu bulabilirsiniz.

.avi videolarının ms-cram olarak kaydettiği için %1 veya %2 oranında sıkıştırmaya olanak veriyor.

• 3 ay sonra...
indiremezsin diğer 196 mb silmeden indiremezsin...

katılıorum sana mumkunsuz boyle bişeyin olması Küllü Yalan dediğiniz Şey Rar la bile yuzde 3 yada 4 sıkıstırma avantajı saglanabılıo kı Camtasia Studio 5 kendine has bi sıkıstırma özelliği var diğer dosyalarla onu karıstırmayalım lütfen.

Merhaba arkadaşlar,

Öyle sıkıştırılmaz falan demeyin valla geçen gün 10 MB'lik bir indirme yaptım.İçinde 64 bitlik XP ye ait 6 farklı versiyon vardı.Açıldığında 3GB yi geçti.

İşte bu da linki.

Please register to see this content.

Bende araştırdım bu nasıl yapılıyor diye ama bulamadım.

Saygılar...

Darklite Os modifie xp indireniniz oldumu bilmiyorum ama indirenler karşılaşmıştır.dosyayı 690 mb civarında indiriyorsunuz. iso halindeykende öyle ama .iso dosyasını açtığınızda birden 1.5 gb yi geçiyor ayrıda içinde 3 farklı işletim sistemi barındırıyor:S.

Darklite Os modifie xp indireniniz oldumu bilmiyorum ama indirenler karşılaşmıştır.dosyayı 690 mb civarında indiriyorsunuz. iso halindeykende öyle ama .iso dosyasını açtığınızda birden 1.5 gb yi geçiyor ayrıda içinde 3 farklı işletim sistemi barındırıyor:S.

O zaman bir de yukarıda verdiğim linktekini indir de tam dumur ol arkadaşım.Ben rardan çıkarırken resmen dehşete düştüm.Hatta bu forumdan Yağmuradama özellikle yazıp sormuştum bu nasıl olur diye.

bu şekildeki sıkıştırmaya yapılan bir yorum belki kimimize gore doyurucu bir bilgi olabilir

http://www.microsoft.com/communities/newsgroups/en-us/default.aspx?dg=microsoft.public.tr.security&tid=5e50cd7e-a13c-4006-9901-900a259ca2b8&cat=〈=&cr=&sloc=&p=1[/CODE]

• 7 ay sonra...
Merhaba arkadaşlar,

Öyle sıkıştırılmaz falan demeyin valla geçen gün 10 MB'lik bir indirme yaptım.İçinde 64 bitlik XP ye ait 6 farklı versiyon vardı.Açıldığında 3GB yi geçti.

İşte bu da linki.

Please register to see this content.

Bende araştırdım bu nasıl yapılıyor diye ama bulamadım.

Saygılar...

Verdiğiniz linkteki dosyayı indirdim. Rar formatında 9,28 MB lık bir kapasiteyi kaplıyor ve içinden çıkan İSO formatında 3,49 GB lık bir kapasiteyi kapsıyor. Winrar programıyla normal klasöre çıkartmaya başladım şu an çıkarıyor. Çıkarma işlemini internet bağlantısını kesipte deneyecegim acaba bu işlem dowlandlı bir şekildemi oluyor diye ister istemez insanın aklına geliyor. (Winrar proğramıyla böyle birşeyin olmadığını bildiğim halde) eğer bu olay doğruysa Terabayt denilen kapasite birimiyle alakalı birşey olabilir ama yinede iyice araştırma lazım. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...