Jump to content

Son İki Yılın En İyi Antivirüs Sıralaması

taba
 Share

Recommended Posts

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nod32 'nin ilk 2 de olması qerek trustport denen daha dun geldi 1. helal olsun walla bnce bu gercek degıl bunda bısey war yaw :S

Bilgisayar ve hele hele internet kullanmak araştırıcı olmayı gerektirir; bu işe de üyesi olduğunuz Forumdan başlamalı ve açılmalısınız...

Konunun ne zaman başlatıldığına dikkat etmemişsiniz; kaldı ki, aynı benzer başlıklı yeni bir konu var ve de son dört yılın sonuçları verilmiştir...

Bkz: http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=114035

Umarım bundan böyle "sonuçlar gerçek değil" savını yeterli araştırma yaptıktan, yeterli birikime ulaştıktan sonra yazarsınız...

• 1 ay sonra...

http://www.haber7.com/haber/20091225/En-iyi-guvenlik-yazilimi-Microsofttan-cikti.php[/CODE]

edit:buldum

Windows Vista ve Windows 7 için (32-Bit)

[CODE]http://download.microsoft.com/download/A/3/8/A38FFBF2-1122-48B4-AF60-E44F6DC28BD8/mssefullinstall-x86fre-en-us-vista-win7.exe[/CODE]

Windows Vista ve Windows 7 için (64-Bit)

[CODE]http://download.microsoft.com/download/A/3/8/A38FFBF2-1122-48B4-AF60-E44F6DC28BD8/mssefullinstall-amd64fre-en-us-vista-win7.exe[/CODE]

Windows XP için

[CODE]http://download.microsoft.com/download/A/3/8/A38FFBF2-1122-48B4-AF60-E44F6DC28BD8/mssefullinstall-x86fre-en-us-xp.exe[/CODE]

Edited by alioren

5 seneden fazladır kaspersky inretnet security kullanıcısıyım.Daha bundan vazgeçmemi sağlayacak güvenlik programına rastlayamadım ben.

NOD32 kurdum beğenmedim.Avast kurdum yeterli bulmadım.Panda kurdum bilgisayarımdan oldum.Sadece kendisi kullanır oldu.Bir ara avira kurdum.Kaspersky gibiydi.Ama ondan daha iyi değildi.Şimdi sanalda avira deniyorum.Ama KİS kadar güvenebileceğim bir güvenlik programı yok.Ne yaptığını biliyorum.Nasıl koruduğunu biliyorum az çok.O nedele isteyen istediği testi yapsın.Kaspersky gözümde 1. numaradır.Saygılarımla

5 seneden fazladır kaspersky inretnet security kullanıcısıyım.Daha bundan vazgeçmemi sağlayacak güvenlik programına rastlayamadım ben.

NOD32 kurdum beğenmedim.Avast kurdum yeterli bulmadım.Panda kurdum bilgisayarımdan oldum.Sadece kendisi kullanır oldu.Bir ara avira kurdum.Kaspersky gibiydi.Ama ondan daha iyi değildi.Şimdi sanalda avira deniyorum.Ama KİS kadar güvenebileceğim bir güvenlik programı yok.Ne yaptığını biliyorum.Nasıl koruduğunu biliyorum az çok.O nedele isteyen istediği testi yapsın.Kaspersky gözümde 1. numaradır.Saygılarımla

iki sefer kendi bilgisayrımda iki seferde güvenipte kurduğum arkadaşın bilgisayarında beni yüzüstü bıraktı kaspersky sistemi kasması falan umurumda değil sistemim çok şükür iyi ama inanın hepsindede birkaç virüs kaçırdı ve sistemler zayıflayınca diğer antivirüs programlarını kurunca bunu anlayabildim.herzaman güncel kullandım ama herseferindede kaldırmak zorunda kaldım artık güvenim kalmadı.tabiki bu benim kendi deneyimim.şuan norton 2010 kullanıyorum.hiç bukadar güvende hissetiğim bi dönem daha olmadı.

herkesin beğendiği bir güvenlik programı var.Ben sistem yedeğime dönüp 10 dan fazla güvenlik programını ayrı ayrı her seferinde yedeğe geri dönerek ve güvenlik programını güncelleştirerek sistemi tarattım.Hiçbiri kaspersky den iyi olmadı.Yeri geldi en dandik sitelere girdim.Ama kaspersky beni yarı yolda bırakmadı.Kasıyor diyorlar ben niye hiç hissetmiyorum bilgisayarımda.Üstelik zırt pırt program kurarım.Günde en az 30-40 warez sitesine girerim.Program indirim çoğu zaman.Bir çok arkadaşımda avast,nod32 kurulu.Onlardan gelen flash bellekleri tarattığımda kaspersky uyarı veriyor.Kendi flash belleğimi veriyorum.Hiç virüs var demiyorlar.Ama virüs yemeden flash bellek bana dönmüyor geri.

Sizleri bilmem ama ben Kaspersky diyorum.İnternet Securty kurdum hep.Ve çok memnunum.Saygılarımla

bende ilk başlarda kaspery kullandım ama adı gibi pc mi kasıyordu.sonra esede geçtim 2 senedir kullanıyom,memnunum

anlamadıgım bi konu war niye bazı virüs programları kendinin buldugu virüsleri diger programlar bulmuyorkı o zamn hepsi a normallik war ? bu anketlerin çogu da pek yersiz o zamn hangine güvenek siz söyleyin

Kaspersky kasmıyor da, pc'yi kapatırken çok geciktiriyor.

Ben de en çok kaspersky'i beğenirim. birden fazla motorlu koruma tercih edecekler için de f-secure öneririm.

Düşük konfigürasyonlu pc'lerde windows 98, windows me dağıtımlarında kaspersky'nin çok rahat ve kapanmada sorunsuz çalıştığını deneyimledim. ama win 2000 ve sonrası sürümlerinde hep o kapanmadaki sorunla karşılaştım.

Ama acemiler için en rahat yazılım da eset smart security'dir. standart kurulum ile kullanıcıların % 90'ı için koruma sağlar.

Bütün bunların yanında windowsa hiç bir zaman güvenmem. Sistemimde her zaman için öncelikli tercihim linux dağıtımlarıdır. genelde ubuntu veya pardus kullanıyorum. Bankacılık işlemlerimi vs. asla windows'da yapmamaya çalışırım. Linux'de ise gözü kapalı her türlü işlemleri yaparım.

Virüsten kurtulmak istiyorsanız öncelikle, windows'tan kurtulmanız gerek dostlar. Linux ile güvenli internet ve Pc keyfi yaşayın.

Bu testler farklı şirketlerde farklı sonuçlar verecektir tabi.

Kapitalizm, açık bırakmaz.Her ticari yazılım şirketi kendini üstün gösterecek bir firma ile anlaşır,her yolu deneyerek bunu dünyaya lanse eder. yıllarca bize norton'u bir nimetmiş gibi sundular mesela. Ama daha geçen yıla kadar adamlar virüs işinde tam bir şaşkındı. 2009 sürümlerinden itibaren iyileşme var gibi görünüyor veya bu da yine bir aldatmaca olarak kurgulanmış bir iddia.

Edited by hossohbetli

• 2 years yıl...
  • Editor

[left][font="Book Antiqua"][size="3"][color="#ff00ff"]Konuyu hortlattım :)[/color][/size][/font][/left][center][b][font="Century Gothic"][size="3"][color="#8b0000"]Av-Comparatives (May 2012) results[/color][/size][/font][/b][/center][center][font="Garamond"][size="3"][b]2012 Mayıs ayı AV karşılaştırma sonuçları[/b][/size][/font][/center]
[center][img]http://i.imgur.com/pggZr.png[/img][/center][center][b][font="Georgia"][size="3"][color="#ff0000"]Compromised[/color][/size][/font][/b][/center][center][b][font="Georgia"][size="3"][color="#ffa500"]User dependent[/color][/size][/font][/b][/center][center][b][font="Georgia"][size="3"][color="#2e8b57"]Blocked[/color][/size][/font][/b][/center][center]
[/center][center]Kaynak:[/center][center][color="#0000ff"]http://chart.av-comparatives.org/chart2.php[/color][/center]