Jump to content

Usb Flash Disk Sorunu

Agarta

Recommended Posts

Merhaba...

Taşınabilir bilgisayarım, usb flash diski takınca yeni donanım buldu diyor ve çıkarılabilir disk olarak altta gösteriyor. Fakat, bilgisayarımda çıkarılabilir disk olarak görünmüyor, açılmıyor. Bilgisayara badıp yönet'ten baktığımda görünüyor, ve sürücü harfi olmuyor. Sürücü harfi ve yolu değiştir yapıyorum ve disk yönetiminden görünüyor fakat ne yaparsam yapayım (Regedit' ten ayarlara baktım, bios ayarlarını değiştirdim) değişen bir şey olmadı, bilgisayrımda görünmüyor. Başka bir usb aygıt taktığımda örneğin, fare taktığımda usb fare sorunsuz çalışıyor. Ne yapmalıyım? Bilgisayarım Dell Inspiron 630m..

Teşekkürler, esen kalın...

Agarta

Flash diski başka bilgisayar da tarattım, herhangi bir virüse rastlamadım. Arkadaşlarımız flash diskini de taktım sonuç aynı, hiç birini görmedi.

Bazı Cafelerde Bu durumun aynısı var. Hiçbir usb yi aktif olarak tanımıyor ve yönetten harf atadıktan sonra yine sadece disk yönetimi üstünden ulaşılabiliniyor. Windows içinden bir ayarı muhakkak vardır gibime geliyor :unsure:

Hakkında İngilizce bir yazı buldum sorununu çözmüş arkadaşın

Buradakileri yapmadan once muhakkak önemli dosyalarınızı yedekleyin

Be sure to try remapping your drive letters before attempting this fix. It is only to solve the issue once the drive letters refuse to remap properly

For Windows XP Only - Not sure of the exact registry keys for 2000, but should be similar

1) Go into start -> run -> regedit -> hit ok

2) Navigate to:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevice1]

3)file -> export (the mounteddevices1 folder) and save to a chosen location

4) delete all the dosdevices drives (ie. \dosdevices\C: )

5) I cant remember if i did it to the "mountd devices" folder too, so dont do it at first but if it doesnt work then do it after

6) go to [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

7) Export this too and save to a chosen location that you will remember

8) delete the upperfilter key

9) reboot and try plugging in your device.

This actually didnt work for me when i tried it, but then i tried plugging in my device an hour later and it worked flawlessly (all 3 flash drives)

Hope this helps! Your registry may be slightly different, but look in there, there are probably a bunch of keys that are screwing it up.

bendede dün oldu pc de nod 32 var flash belleği takınca içindeki klasörlerin bir kısmını direk sildi geride getiremedim sonra içine giremedim ne ile açacaksın diyor programı listeden seç falan olmadı biçimlendirdim pc görüyor içinede giriliyor şimdi ama çok önemli dosyalar olsaydı ve içinede giremeseydik ne yapardık die düşününce:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...