Jump to content

Everestin Bu ısı Değerlerini Bana Açıklarmısınız?

volkan23

Recommended Posts

Biraz önce yan tarafa küçük bi fan taktım kasa içindeki havayı dışarı alsın diye everseti açtım ve bu değerleri verdi..

Resim çıkmaz diye bide elle yazıyorum bana bu değerlerin ne anlama geldiğini açıklayabilirmisiniz .. yani endişelenecek bi değer varmı yada şu sorun çıkabilir diyebilirmisiniz..

Not : Kasanın yanında bi fan vardı ona paralel 2. fanı taktım...

30 dakkalık son Değerler:

Voltaj /CPU : 1.1

Cooling Fan / Cpu : 8.3

Sıcaklık/ WDC WD3200AAKS- 00B3AO : 33

Sıcaklık CPU : 37

Sistem vista ultimate....

Resim ilk 5 dakka içinde çektim.. yukarıda 30 dakka sonranın değerleri var..

everestsistemisisipd1.png

Sıcaklık derecesi oldukça iyi. Sorun yok.

Cooling fan/ CPU şuan 9.0 oldu bi sorun çıkartırmı ? yada en üst sınırı varmı bunun ? mesela crysisi açınca 10. 0 oluyor cp ısısı

sıcaklık cp 37 de devam ediyor ama bu cooling fan artıyor..mesela şuan everesti kapatıp açtım ve cooling fan / cpu değerini göstermiyor...

Cooling fan dediği fanın dönüş hızıdır. İşlemin yoğunluğuna göre, işlemciyi ısıtmamak için daha hızlı dönüyor.

teşekkür ederim demekki onun dönme hızı artıp azalabilir .. tehlikeli bişey yok yani değilmi ?

Bence işlemci fanının devri çok yüksek. Bi anormallik var. Fan hızlı döndüğü için de anormal seviyede aşırı gürültü yapar. Ben de E6550 2.33 var. 800 küsür devirle çalışyor. Sıcaklığı da uygulamaya göre 25-40C arası değişiyor. Fanı stok fan.

Bence işlemci fanının devri çok yüksek. Bi anormallik var. Fan hızlı döndüğü için de anormal seviyede aşırı gürültü yapar. Ben de E6550 2.33 var. 800 küsür devirle çalışyor. Sıcaklığı da uygulamaya göre 25-40C arası değişiyor. Fanı stok fan.

Everestin yeni sürümünü kurdum çok farklı çıktı ..resim altta ...Bence sorun everestteydi fan normal şuan kasada işlemci fanı dışında iki tanede kasanın sol tarafında fan var ..ve Kasada ses neredeyse hiç yok ....

3199fd166067d2d318407f67137b327b.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...