Jump to content

Acer 5520g Ye Kurulmadı :(

Recommended Posts

oturup ağlayacam ya sad.gif

nedir bu acer 5520g den çektiğim, mendebur alete modifiye xp kurulmuyor.

büşük bi şevkle tnc xp sp3 entegreliyi indirdim, kurmadı mavi ekran hatası verdi.

(tam bu harddiski tanıyıp bölümlerini göstereceği aşamada)

barışseven adlı arkadaşın xp sini de kurmamıştı (lite versiyonunu kurdu,

şuan kullanıyorum. yalnız bunun üzerine sp3 hata veriyordu)

çok merak ediyorum. şu tnc xp sp3 entegreliyi nasıl kuracam?

Başka XP cd'si kullan oluy büyük ihtimalle. Daha önce aynı model makinaya Xp kurmuştum.

evet, normal xp kuruluyor ama ben böyle hepsi bi arada bişey kurmak istemiştim..

bios ta hdd mode diye biyer yok, altüst ettim. acaba tam olarak hangi bölümde?

arkadas tam olarak yerini söyleyemem sana ama sata die bi bölüm görüceksin o sata yı ide yapıcaksın kaydedip çıkıcaksın bu kadar

sen biosun her sayfasının resmini çekip bize yollarmısın zaten 4 sayfa bişey yani

arkadas tam olarak yerini söyleyemem sana ama sata die bi bölüm görüceksin o sata yı ide yapıcaksın kaydedip çıkıcaksın bu kadar

sen biosun her sayfasının resmini çekip bize yollarmısın zaten 4 sayfa bişey yani

kardeş, arkadaşın asusta öyle bi bölüm var ama acer da o bölümler yok. ayrıca advancad bios features bölümü tamamen pasif. resim çeksemde bi işe yaramaz. çünkü menüye kesinlikle müdahele edemiyorsun

• 2 hafta sonra ...

Bitek benim lite versiyona kuruldu demek:) Onda milletin beğenmediği sataraidintegrator.exe'yi kullanmıştım. ama windowsun sonradan mavi ekran vs hata vermesi sata driverdan değil SP3 ile AMD sistemlerin(özellikle laptoplarda, özellikle de hp marka) sorun yaşadığı ifade ediliyor. sırf bunun için HP(acerı bilmiyorum) bir programcık yayınlamış amd ile sp3 sorununu çözen. google da arat istersen amd sp3 problem veya hp laptop sp3 problem gibi kelimelerle. acera bak güncelleştirme yayınlamıştır belki kendi sitesinde. bitek benim lite xp gördüyse tamamdır onu kullan. gerisi sp3-amd uyumsuzluğuna kalmış... bu arada öğrenemedin mi laptopunun çipseti nedir? ona göre driver veririz sana ufak bişey, nlite ile entegre edersin driverı olur biter. sp3 konusunda ise bilemeyeceğim sorun çıkarabilir amd ile. acera bak yama için, yoksa sp2 kullan.

• 3 hafta sonra ...

Forumda FsM arkadaşımızın yayımladığı Sata/RAID sürücülerini Tncxp'ye entegre edip, tekrar açılabilir iso olarak iso dosyanı oluşturabilirsin. Ben bu şekilde sonradan ekledim ve oldu. :D

• 1 yıl yıl...
arkadas bende aynı notebook war

ne yapacanı söyleyim sana biosa gir orda hdd mode. war ordan sata modunu (ide) moduna çevirceksin sorun ortadan kalkıcak

SATA YI IDE YE CEVIRDIGINDE PERFORMANSTA COK FARK EDIYOR

BEN HALA PERFORMANS OLAYINA BI COZUM BULAMADIM AMA MODIFIYE EDEN ARKADASLARA TESEKKURLER

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...