Jump to content

150 Metre Mesafeli Wireless Anten..

temmuz

Recommended Posts

USROBOTICS ANTEN 5483 14DBI WIRELESS

Bu anten nasıldır? Mesafesi nedir? 150 metrede iş görürmü ve nasıl kullanılır(herhalde modeme eklemlenecek ama nasıl?)?

Lütfen bilenler veya araştırabilecek olanlar(..ki ben bir şey bulamadım) bilgi aktarsın. Teşekkürler..

Aslında mesafa olarak daha fazla olması gerekiyor ama ben yüksek verim alamadım açıkcası. Tek başına kullanılmıyor. SMA konnektör çıkışı olan başka kablosuz dağıtıcılarla birlikte kullanılması gerekiyor.

Örneğin RObotics in 5461 Access Router modeli gibi (

Please register to see this content.
) Anten sökülebiliyor yerine Bu antenin kablosu takılabiliyor. Fakat ben fazla verim alamadım şimdiden söyleyeyim.

5483 ü almak İstersen elimde bir adet fazla bulunuyor. PM ile ulaşabilirsin.

Detaylı bilgi istersen yardımcı olabilirim.

Aslında mesafa olarak daha fazla olması gerekiyor ama ben yüksek verim alamadım açıkcası. Tek başına kullanılmıyor. SMA konnektör çıkışı olan başka kablosuz dağıtıcılarla birlikte kullanılması gerekiyor.

Örneğin RObotics in 5461 Access Router modeli gibi (

Please register to see this content.
) Anten sökülebiliyor yerine Bu antenin kablosu takılabiliyor. Fakat ben fazla verim alamadım şimdiden söyleyeyim.

5483 ü almak İstersen elimde bir adet fazla bulunuyor. PM ile ulaşabilirsin.

Detaylı bilgi istersen yardımcı olabilirim.

Verim alamadığın mesafe ve ortam koşulları nedir?

PM ' ne mesaj attım.

• 3 ay sonra...

modemin arkasındaki anrteni söküp onun yerişne takcaksın ama 150 metre alanın açık olmasına dikkat et 20 dblik bir anten işini dahda rahat ve verimli görür Wireless aktarmada sınır yoktur 60 km ye kadar taşınabilirki yapmadıgımız iş degil.

ARC BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Geçen teknosa'ya 120 Gb philips external harddisk almaya gitmiş ancak dediğin türden bir anten gördüm bayağa büyük bir antendi (araba anteni ile hemen hemen aynı boyda) ve üzerinde wireless yazısını görünce hoşuma gitti lakin benim airties'te çift anten var ama onlarda tek kutuda bir anten var iki anten alıp taksam tüm mahalle görür diye hesaplıyorum (balkonda ise modem tabi :shiftyninja: ) yalnız fiyatını görünce bir anda caydım 50 ytl idi iki tane alsan 100 ytl bence gereksiz masraf eğer kocaman bi hotelin veya restaurantın yoksa bunu alman gereksiz diye düşünüyorum ...

• 2 hafta sonra ...

d-link anten kullanarak (1 mtlık) 800 mt ye kadar cok gusel verım aldım tavsıye ederım ayrıca kendım yaptıgım bı anteni acces poınte baglayıp cevredekı sınyalları nekadar alıyor dıye denedım yaptıgım antende 13 adet sınyal yakalarken smc nın kendı orjınal antenı ıle 4 adet sınyal yakaladım

modemin arkasındaki anrteni söküp onun yerişne takcaksın ama 150 metre alanın açık olmasına dikkat et 20 dblik bir anten işini dahda rahat ve verimli görür Wireless aktarmada sınır yoktur 60 km ye kadar taşınabilirki yapmadıgımız iş degil.

ARC BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

d-link anten kullanarak (1 mtlık) 800 mt ye kadar cok gusel verım aldım tavsıye ederım ayrıca kendım yaptıgım bı anteni acces poınte baglayıp cevredekı sınyalları nekadar alıyor dıye denedım yaptıgım antende 13 adet sınyal yakalarken smc nın kendı orjınal antenı ıle 4 adet sınyal yakaladım

kullandığınız model ve nasıl uygulandıkları hakkında resim ve ayrıntılı bilgi ekleyebilirmisiniz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...