Jump to content

All In One Yapımı

lontokyo
 Share

Recommended Posts

• Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1- nmButonClick yazan yer buton numarası olmayacak sanırım bu şekilde kalacak

2- nmButonClick = nmButonClick + 1;

if nmButonClick == 2 then

result = File.Run("AutoPlay\\Docs\\setup.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);

end

bu kısımda boyle dogrumudur acaba

buton numarası derken? bir önceki verdiğim kodda çalışır , On Show bölümüne yazmıyorsundur veya On Leave bölümüne yazmıyorsundur

Edited by spydevil

sayın spydevil tekrar tekrar denememe ragmen yapamadım senden ricam eğer mumkunse ve musaitsen calısmayı upload ettım bi göz atıp duzenler tekrar uplarsan cok sevinirim. saygılar

http://rapidshare.com/files/304438065/deneme.rar.html[/CODE]

nedenini söyleyimmi çok büyük hata yapmışsın buttonda Quick Action bölümüne Show Page'den Page2'yi seçmişsin, ilk önce Quick Action bölümü çalışır biraz daha dikkatli bak :)

Buda çalışan hali

http://rapidshare.com/files/304642647/deneme.apz.html[/CODE]

• 3 hafta sonra ...

Please register to see this content.

merhaba arkadaşlar resimdeki gibi bir kurulum sayfası hazırlıyorum şuan fakat bir sorum olucak örneğin 1 ve 2 rakamları yandaki boşlukta 1 üzerine geldiğim zaman tıklamadan yani sadece üstüne geldiğimde yan tarafta resimli anlatım yapmak istiyorum uzun olabileceği için aşağı doğru kayan olması iyi böyle bir şansım var mı acaba varsa da yardımcı olabilir iseniz sevinirim teşekkürler

Edited by xsrkn

öncelikle acıklamanın görüntülenmesi istediğin kısma bir Pragraph Properties ekliyeceksin daha sonra

1 yazan butonun On Enter kısmına

Paragraph.SetText("Paragraph1", "burya yazmak ıstedigini yazacaksın")

1 yazan butonun On Leave kısmına

Paragraph.SetText("Paragraph1", "")

bunları yazacaksın kolay gelsin.

• 2 hafta sonra ...

Dostum anlatım için çok sağol. Yalnız güncel olsun diye 7.1 sürümünü kullanmıştım. Arkaya eklediğim resim sonra çıkmadı. Beyaz bi sayfa oldu. Bu sorunuda aşabilirsem çok güzel olacak. Harika bir program bu.

şimdi indiryorum bakıcam ing trial vardı onlan kayıt yapamadım 7.5 de denedim türkçedede böyle yaptı :clapping:

bende su sorunu vermeye basladı hatalı alan gösteriyor ama acemisi oldugum için bulamıyorum yardımcı olurmusunuz.

Starting build...

18-Dec-09 02:08:30 PM

Project file: E:\AutoPlay Media Studio 7.0\Projects\ÖzelAİO\ÖzelAİO.am7

Performing Pre-Build Checks...

Checking audio settings...

Checking scripts...

Checking project settings...

Checking object settings...

Merging inherited pages...

Assigning tab indexes...

Collecting Plugins...

Collecting Page Transitions...

Collecting Skins...

Expanding simple actions...

Gathering Missing Technologies Modules...

Generating data file...

Copying runtime engine...

Code signing application...

Error: Code sign tool executable does not exist: bu hata neyden kaynaklandı bulamıyorum

1 Errors, 0 Warnings

Build failed

SORUN HALLEDİLMİŞTİR

Edited by Blue_World

• 2 hafta sonra ...

O uzun zamandır AMS yle ilgilenmiyordum 4.o.o.4 versionyla tanışmıştım. sene 2003 daha belki şimdi yazı yazanlar ne işe yaradını bilmeyi bırak adını bile duymamışardı. bir yere takıldınmıydı soracak kimse yoktukine.yardım dosyası çok teferuatlı yardım dosyasına baka baka çözmüştüm gerçi script olayı bukadar fazla değildi ve bukadar tefaruatlıda değildi.ama yinede ohaliyle bile çok şeyler yapılıordu. Ram kontrolu.cpu kontrolu, vb. programın ilk zamanlarda crackı yoktu.Sırf bu program yüzüne Crack'a merak sardım.ogün bugündür yuvarlanıp gidiyoruz. Bide demosunu bile indirmek 2 saat sürüyordu 56 kb net hızı ozamanlar :rolleyes: okadar hoşuma gitmiştiki program 54-64 dolargibi bişeydi para verip alasım gelmişti. Türkçe yamasını bile yapmıştım.

AMS'de 3.yaptığım büyük denemeydi. ozamanın şartlarında iyiydi.ama şimdi sizin yaptıklarınız yanında basit durabilir tabiki. şimdi biraz baktımda okadar kod vs. Gözüm korktu yapamama değil ama zaman açısından korktum.. hani elimdeki crackla ilgili döküman ve programları (bir çoğu özel biryerde bulamassınız:)) bir araya getirip bişeyler hazırlasam ne iyi olurdu.

Birde bu işle uğraşan arkadaşlar butarz şeylerde hazırlasalar istifade edilirdi.

Herkese kolay gelsin.

flimlerturuncu094.jpg

flimlerturuncu095.jpg

flimlerturuncu096.jpg

flimlerturuncu097.jpg

flimlerturuncu098.jpg

Googleye

DUAGU KURAN-I KERIM V.1

DUAGU KURAN-I KERIM V.2

RISALEI NUR V.1

EDEB-I KELAM 1

EDEB-I KELAM 2

EDEB-I KELAM 3

EDEB-I KELAM 4

EDEB-I KELAM 5

EDEB-I KELAM 6

ISLAMI PROJECT V.1

DUAGU MULTI ISLAMI TOOLS V.1

VAKTI EZAN V.1

NAMAZ VAKTI V.1

OSMANLI V.1

Gibi Yahutta EL-ENSARI doye aratıgınızda çıkan sitelerden EL-ENSARI kelimesini aratırsanız Yaptıgım Çalışmalara ulaşabilirsiniz 100 e yakın çalışmam mevcuttur Nette İSLAMİ Amaçlı AIO Olarak...

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar bir sorum olacak bu konuda acemiyim bir hevesdir gidiyor aıo yaparken içine proğramları kullanıyorsunuz ( katılımsız , cab , exe ) gibi veya kodlama ile mi oluyor

yapımını biraz öğrendim ama hangi prolar onu videolarda göstermiyorlar

Programları daha önceden hazırlamalısın. Kendin hazırlayabilir ya da hazır yapılmışlarını bulabilirsin. Örneğin winamp'in orjinal setupini koyarsin File.Run komutu ile onu çalıştırırsın Winamp kurulumu açılır ileri ileri der kurarsın. Yahut winamp'in daha önceden hazırlanmış katılımsız dosyasını File.Run ile çalıştırıp sessiz sedasız kurdurabilirsin. Ya da winampin orjinal setupini koyup File.Run komutuna katılımsız paremetleride eklersin o şekilde de sessiz kurdurabilirsin. Örnek:

File.Run("AutoPlay\\Docs\\setup.exe /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-", "", "AutoPlay\\Docs\\setup", SW_SHOWNORMAL, true)[/CODE]

Örneğin bu komut; Projedeki Autoplay klasöründe Docs klasorunun içindeki setup.exe dosyasını [b]/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-[/b] katılımsız parametreleriyle kurduruyor.

[b]SW_SHOWNORMAL[/b] = bu argüment çalıştırdığın programın normal pencerede çalışması için (SW_MINIMIZE ile pencereyi simge durumunda çalıştırabilirsin)

[b]true[/b] = bu argüment ise projenin bu komuttan sonraki komutu işlemesi için bu dosyanın işleminin bitip bitmemesini beklemesini ayarlıyor. true dersen bekler, false dersen beklemez direk bundan sonraki komutları işlemeye başlar.

Kısmen yok. Dosyayı Docs klasorune koyduktan sonra Projendeki Button'un Script penceresindeki On Click sekmesine;

File.Run("AutoPlay\\Docs\\setup.exe", "", "AutoPlay\\Docs\\setup", SW_SHOWNORMAL, true)[/CODE]

kodunu yazarak dosyanı çalıştırabilirsin.

[i]Not: Dosya isminin setup.exe olduğunu varsaydım. Eğer dosya ismin farklıysa kodda geçen setup.exe 'yi kendi dosyanın ismi ile değiştirmelisin.[/i]

Edited by KintaRo

Projende 5 adet checkbox var diyelim

Bir adet button koy, button özelliklerinden Script bölümündeki On Click sekmesine şu kodları ekle:

CheckBox.SetChecked("CheckBox1", true)
CheckBox.SetChecked("CheckBox2", true)
CheckBox.SetChecked("CheckBox3", true)
CheckBox.SetChecked("CheckBox4", true)
CheckBox.SetChecked("CheckBox5", true)[/CODE]

Aynı kodlardaki [b]true [/b]argümentleri yerine [b]false [/b]yazarsan Seçimi kaldır buttonu yapabilirsin.

Projende 5 adet checkbox var diyelim

Bir adet button koy, button özelliklerinden Script bölümündeki On Click sekmesine şu kodları ekle:

CheckBox.SetChecked("CheckBox1", true)
CheckBox.SetChecked("CheckBox2", true)
CheckBox.SetChecked("CheckBox3", true)
CheckBox.SetChecked("CheckBox4", true)
CheckBox.SetChecked("CheckBox5", true)[/CODE]

Aynı kodlardaki [b]true [/b]argümentleri yerine [b]false [/b]yazarsan Seçimi kaldır buttonu yapabilirsin.

tesekkur ederım.:download1::D