Jump to content

Format Attıktan Sonra Bazı Oyunlar çalışmıyor?

Recommended Posts

format attıktan sonra bazı oyunlar çalışmıyor...carbon , most wanted , fifa 2006 dan sonraki futbol serileri...

bunun mutlaka bi ayarı olması gerek arkadaşlar bilen gören duyan yardımcı olacak olan varsa cok minnettar kalırız...

her formattan sonra oyunları tekrardan "D" ye kurmak bile çözüm değil yani...ve o oyunları kurmaktan bıktık yani bence bu konu hemen hemen bütün forumdaki arkadaşların sıkıntısıdır...

internette cok yerde aramama rağmen bir çözümle karşılaşamadım...eğer bu konu forumumuzda varsa görmeden buraya bu konuyu açtım ise AFFOLA...

SELAMETLE....

Çalışmıyor Ama Çalışmama Şeklini Anlatmamışsın Hata Mesajı Felanmı Alıyorsun Oyunu Açmak İsterken Donup Kalıyormu Yükleme Yaparken Sorunmu Yaşıyorsun Nedir ? Ekran Kartının Driver ini Güncelleştirdinmi ?

hayır arkadaşım...

bilgisayarıma fifa 2008 yükledim "D" sürücüsüne mesela veya carbon veya most wanted gibi oyunlar...

format attıktan sonra oyunlar haliyle "D" sürücüsüne kurulduğu için yerlerinde duruyorlar..

oyunu klasörüne girip açmak istediğimde hiçbir hata gelmeden oyunu açmıyor ve öyle normal masaüstü gözüküyo...

bazende oyunu tekrardan yüklemeniz sorunu giderebilir diyor...

sen herhalde bu problemle hiç karşılaşmadın kardeş veyahut hiç oyun oynamıyon veyahut oyunları her formattan sonra kuruyon herhalde...

benim istediğim her formattan sonra "D" sürücüsünde kurulup kalmış olan oyunların formattan sonra sağlıklı bir şekilde tekrar oynanabilmesi...

İNŞAALLAH anlatabilmişimdir...

Sen Oyunları Kurarken Sadece D:\ Ye Kuruyor Sanma Sonuçta Kurulu Olan İşletim Sistemi Üzerinden Çalıştırıyorsun ki Kurarken Regedit Kök Dizinlerine Parametreler Girer Sen Format Attığın Zamanda Bunlar Sıfırlanır Sonuç Olarak D:\ Ye Kurduğun Oyunlar Çalışmaz Her Oyun İçin Geçerli Değildir Bazı Oyunlar İşletim Sisteminden Bağımsız Çalışır Oyunun Dosyalarını Kopyalarsın Oyun Çalışır Ama NFS Most Wanted FIFA 2008 Gibi Büyük Oyunlar Regedit Kök Dizinlerine Parametreler Ve C:\ de Bazı Bölümlere Dosya Atar.

ARKADAŞLAR...

bizde biliyoruz durumun öyle olduğunu ama bunun mutlaka oyunu kurmadan pratik bir çözümü vardır...

bende diyorumki bilen gören duyan yardımcı olacak olan varsa cok minnettar kalırız...

pratik bir çözüm mutlaka vardır...

EĞER ben bulursam ben size anlatcam

SELAMETLE kalın...

ARKADAŞLAR...

bizde biliyoruz durumun öyle olduğunu ama bunun mutlaka oyunu kurmadan pratik bir çözümü vardır...

bende diyorumki bilen gören duyan yardımcı olacak olan varsa cok minnettar kalırız...

pratik bir çözüm mutlaka vardır...

EĞER ben bulursam ben size anlatcam

SELAMETLE kalın...

arkadaşım benimde basıma cok gelio ben çözümü biliyorum bu EA games oyunlarında olur daha cok bunun çözümü crack tir.Eğer olmassa tekrar söle bulmaya calısırım aynı sorunlar benim pc'imde de oluoyudu bu crack işini yapınca çalışıtı ve oynamaktayım

Oyunları D ye kuruyorsan kurulum bitince Dosyasına kurulum gerçekleşti diye regedit koyar .. yeni bir sistemde bunları çalıştırmak istiyorsan.. o regeditlere çift tıklayıp yeni sisteminde kayıt defterine eklemen lazım hepsi için değil ama bazıları için bu gerekiyor..

dikkat ettinmi bilmiyorum ama "siriusblack2051" arkadaş resimli anlatmış zaten ...

Arkadaşım senin sıkıntın muhtemelen DirectX yüklenmemiş olması genelde senin bahsettiğin sorunlar bu yüzden olur formattan sonra DirectX® yükle muhtemelen çalışacaktır.oyunların bende bir dönem senin sıkıntını yaşamıştım

format atmadan önce o oyunların reg dosyalarına ulaş üzerlerinde ver seçeneğine tıklayarak D sürücüsüne kaydet.! formattan sonra tekrar o regleri çalıştır girdiler tamamlandıgında çalışcaktır cogu oyun böyledir diğer arkadaşımızın soledigi gibi system32 ye dosya atıyor ve öle çalışıyorsa o zaman yapıcak bişi yok format atma

format atmadan önce o oyunların reg dosyalarına ulaş üzerlerinde ver seçeneğine tıklayarak D sürücüsüne kaydet.! formattan sonra tekrar o regleri çalıştır girdiler tamamlandıgında çalışcaktır cogu oyun böyledir diğer arkadaşımızın soledigi gibi system32 ye dosya atıyor ve öle çalışıyorsa o zaman yapıcak bişi yok format atma

aynen dediğin gibi kardeşim formattan sonra tekrar kurulum yapmadan sadece reg dosyasını çalıştırarak oyunu açmak gerekiyo...

yukardaki arkadaşımız pes8 anlatmış ama zaten pes8 kendi o reg dosyasını kendi klasörünün içine oluşturuyo...

demek istediğim fifa 2008 "D" de yüklü ve "C" ye format attık "D" de duran fifa 2008 oyunu neden çalışmaz onun reg dosyasını bulsan bile CRACK yapsan bile çalışmıyo veya CARBON veya herhangi bir PROGRAM bunun mutlaka bi yöntemi var ama bakalım nasıl çözecez...

yapmış olduğunuz açıklama ve çözüm yöntemleri için şimdiden HERKESE cok TEŞEKKÜRLER...

selametle...

Ben Teknik servis olduğuma rağmöen okadar PC Kurdum Senin dediğin çok ilginç vede çok saçma sen Ekran Kartı Driverini Tanıttıktan sonra Oyunu açmaması Çok ilginç Ya sistemi iyi kuramamışsın yada bir yerde hata nerden anlıyacaksın.Baştan Güzel şekilde Format çek XP Üzerine XP Çekmeyin çok gördüm ben ölelerini :good:

üstatlar cevap vermiş aslında sana, sorun şu fifa 2008 carbon veya most wanted gibi oyunlar. c diskine formattan sonra sistem dosyalarıyla birlikte formatı yiyiyor ve bilgisayarında oyunların çalışması için gereken bazı dosya yada dosya parçalarınıda siliyor mesala gta sanandreas oynuyordum bi ara çok sayıda format atmama rağmen oynanabiliyordu oyun

bazı oyunlar C ye sistem dosyası olarak atıyo kendini mesela D ye kurulan modern warfire ve CRYSİS C ye formattan sonra sadece modern warfire oyununu çalıştırıyo ... demek istediğimi anlatabildim herhalde...mesela fifa 2005 serisi ve öncesi D de kurulu kalmıştı bende yıllarca ve bir sürü format atmama rağmen...

şu son zamanda cıkan oyunlar kopyala yapıştır mantığıyla çalışmayan oyunlar...CARBON,FİFA 20008,EURO 2008,WORLD CUP 2006,MOST WANTED...

bu tip ve buna benzer formattan sonra bir sürü çalışmayan oyun ve program vardır D ye kurulmuş olan....

amacım bunların formattan sonra tekrarda her oyunu ve programı kurmadan nasıl pratik bir yol ile çalıştırabiliriz....

düşünün orjinal bi oyun aldınız her seferinde formattan sonra oyunu kurup lisanslamanız için sitesine giriş yapıp active etmeniz gerekiyo...

bazı oyunlar C ye sistem dosyası olarak atıyo kendini mesela D ye kurulan modern warfire ve CRYSİS C ye formattan sonra sadece modern warfire oyununu çalıştırıyo ... demek istediğimi anlatabildim herhalde...mesela fifa 2005 serisi ve öncesi D de kurulu kalmıştı bende yıllarca ve bir sürü format atmama rağmen...

şu son zamanda cıkan oyunlar kopyala yapıştır mantığıyla çalışmayan oyunlar...CARBON,FİFA 20008,EURO 2008,WORLD CUP 2006,MOST WANTED...

bu tip ve buna benzer formattan sonra bir sürü çalışmayan oyun ve program vardır D ye kurulmuş olan....

amacım bunların formattan sonra tekrarda her oyunu ve programı kurmadan nasıl pratik bir yol ile çalıştırabiliriz....

düşünün orjinal bi oyun aldınız her seferinde formattan sonra oyunu kurup lisanslamanız için sitesine giriş yapıp active etmeniz gerekiyo...

malesef olan yöntemler bunlar oyun oynamak için aktive edecn siteden ama ben senin ve buradan kimsenin orjinal oyun aldığını sanmıyorum sen en iyisi format at oyunları kur bir güzel d ye sonra cnin sağlam yedeğini al temizken acronis ile sonra formata gerek kalmaz o yedeği yükler oyunları çalıştırırsın başka olmaz bu kadar çözüm var

malesef olan yöntemler bunlar oyun oynamak için aktive edecn siteden ama ben senin ve buradan kimsenin orjinal oyun aldığını sanmıyorum sen en iyisi format at oyunları kur bir güzel d ye sonra cnin sağlam yedeğini al temizken acronis ile sonra formata gerek kalmaz o yedeği yükler oyunları çalıştırırsın başka olmaz bu kadar çözüm var

BİLGİSAYAR bu kardeş....artık doğumlar bile bu meletle oluyo...

nasıl bi çözümü olmazmış yahuuu...bilgisayar ile bu dünyada olmacak şey sadece WC yapmak...yemek bile yediriyo adam..

BİLGİSAYAR bu kardeş....artık doğumlar bile bu meletle oluyo...

nasıl bi çözümü olmazmış yahuuu...bilgisayar ile bu dünyada olmacak şey sadece WC yapmak...yemek bile yediriyo adam..

ama malesef işte formatta c deki gerekli dosyaları siliyor arkadaşım onun yedeğini alan program var mı bilmiyorum ben .

amacım senin benim bilmemem değil kardeş....

araştırıp bulmak...

ben inanıyorum ki var böyle bi program veya pratik bilgi...

mesela "D" nin altına kurunca fifa 2008 bu olduğunu varsaydığımız program bilgisayarda fifa 2008 ile alakalı ne kadar dosya varsa bulacak ve bize bir klasör olarak toplaycak hepsini (dll,reg kaydı felan gibi)...

İNŞAALLAH şimdi daha iyi anlatildim galiba...

ve şu anda son cıkan oyunların hemen hemen hepsi formattan sonra kurulum isteyen oyunlar veya programlar ...

RASTGELE diyelim ve aramaya devam diyelim....

SELAMETLE

amacım senin benim bilmemem değil kardeş....

araştırıp bulmak...

ben inanıyorum ki var böyle bi program veya pratik bilgi...

mesela "D" nin altına kurunca fifa 2008 bu olduğunu varsaydığımız program bilgisayarda fifa 2008 ile alakalı ne kadar dosya varsa bulacak ve bize bir klasör olarak toplaycak hepsini (dll,reg kaydı felan gibi)...

İNŞAALLAH şimdi daha iyi anlatildim galiba...

ve şu anda son cıkan oyunların hemen hemen hepsi formattan sonra kurulum isteyen oyunlar veya programlar ...

RASTGELE diyelim ve aramaya devam diyelim....

SELAMETLE

bu forumda bilen yoksa türkiyede bulmak birz zor gibi arkadaşım

cd den imaj almak gibi oyunların bulunduğu klasörün iso imajını alıp bi dene ama tam emin değilim belki sorunun çözülür bilgisayarlar okadar akıllı değiller aslında sorun bu ultra ısoyu kullan

herkez yüzlerce şey söylemiş reg dosyalarına ulaş falan gibisinden ama oyun bir değil en az 50 tane reg dosyası ve dll atıyo ve saçma sapan isimlerle bulmak imkansız yani.arkadaşın dediğini çok iyi anlıyorum.çözümünü bende çok aradım ama bulamadım bulursan en çok beni sevindirirsin kardeş.başarılar umarım bulursun.

herkez yüzlerce şey söylemiş reg dosyalarına ulaş falan gibisinden ama oyun bir değil en az 50 tane reg dosyası ve dll atıyo ve saçma sapan isimlerle bulmak imkansız yani.arkadaşın dediğini çok iyi anlıyorum.çözümünü bende çok aradım ama bulamadım bulursan en çok beni sevindirirsin kardeş.başarılar umarım bulursun.

ha yaşa be TOSUN...

sonunda aynı dili konuşan insan çıktı...

eğer muradına erersen bana da iletiversen cok müteşekkir olurum kardeş...

SELAMETLE KAL...

ha yaşa be TOSUN...

sonunda aynı dili konuşan insan çıktı...

eğer muradına erersen bana da iletiversen cok müteşekkir olurum kardeş...

SELAMETLE KAL...

inşallah bulunur ama zor gibi arkadaşlar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...