Jump to content

Masaüstünü Kilitlemek

platinum

Recommended Posts

arkadaşlar internet kafe ortamında müşteriler masaüstündeki kısayolları bilerek veya bilmeyerek (bazıları gıcıklığına yapıyor) siliyor bunları sabit kılmanın yolu varmıdır yerleri değişsin veya değişmesin önemli değil sadece silinmemesini sağlamak istiyorum birde duvar kağıdının değiştirilmemesi için bişey yapılabilir mi?

Deepfreeze kullanmadan hergün format atmak zorunda kalırsın o bilgisayarlara :D

alakası yok tek derdim kısayollar zaten c ve d sürücülerinin içeriğini kafe programından gizledim antivirüste yeteri kadar koruyor 2 bilemedin 3 ay gidiyor

ilk olarak cafeciyim

deepfreez kurulu bütün makinelerime sorun yaşamadım şuana kadar akınsoft kullanıyorum vede akınsoftta bulunan ayarlada masaüstü ikonlarını pasif yap die bi secenek var onu deneyebilirsin ama en garantisi deepfreezdir hiç sıkıntın olmaz..!

ilk olarak cafeciyim

deepfreez kurulu bütün makinelerime sorun yaşamadım şuana kadar akınsoft kullanıyorum vede akınsoftta bulunan ayarlada masaüstü ikonlarını pasif yap die bi secenek var onu deneyebilirsin ama en garantisi deepfreezdir hiç sıkıntın olmaz..!

herkesin tercihi farklı tabi oyun kaydetmek isteyenler oluyo ve makinalar daha rahat çalışıyor diye kurmuyorum akınsoft a gelince kafemde 20 + 1 pc var 10+1 makinalık lisanslı akınsoft aldım (almak zorunda bırakıldım) program kutusuyla geldi geldiği gibi çöpe attım lisansını bile aktifleştirmedim belki ağır bir tabir olucak ama o şerefsizlerin programını 10 makinanın lisansını da biz verelim deseler kullanmam şu an volsoft kullanıyorum ve çok memnunum onu biraz kurcalıyım belki onda öyle bir ayar vardır

deepfreez sisteminde kendine ait 'T' diye bi dizin acıyor bilgisayarımda bu da deepfreezin + larından bu + size bazı oyunların savelerini oraya kaydetmenizi saglayabilir mesala ben belgelerimi ona taşıdım sağtuş özelliklerden dogru vede memnunum sıkıntım yok akınsofta gelince bizde senin dediğin gibi mecbur bırakıldık ama vallaha akınsoft gibi prog. yok ne diyeyim herşeye imkan veriyo:) tabikide herkezin fikrine saygım var ama sana tavsiyem deepfreezdir..!

deepfreez sisteminde kendine ait 'T' diye bi dizin acıyor bilgisayarımda bu da deepfreezin + larından bu + size bazı oyunların savelerini oraya kaydetmenizi saglayabilir mesala ben belgelerimi ona taşıdım sağtuş özelliklerden dogru vede memnunum sıkıntım yok akınsofta gelince bizde senin dediğin gibi mecbur bırakıldık ama vallaha akınsoft gibi prog. yok ne diyeyim herşeye imkan veriyo:) tabikide herkezin fikrine saygım var ama sana tavsiyem deepfreezdir..!

teşekkürler ama deep freeze çalışma mantığı gereği kullanmak istemiyorum devamlı harddiskin aynı yerine yazıyor bildiğiniz üzre harddiskinde bir yazma ömrü var ve bu bittiğinde kafa atmaya başlıyor diye biliyorum

teşekkürler ama deep freeze çalışma mantığı gereği kullanmak istemiyorum devamlı harddiskin aynı yerine yazıyor bildiğiniz üzre harddiskinde bir yazma ömrü var ve bu bittiğinde kafa atmaya başlıyor diye biliyorum

zaten şöyle düşün internet cafecisin 20 makinen var günde nerden baksan 1 makineyi en az 5 kişi kullanıyor vede elektronik malzeme kullanılan elektrik aksamından nedenlerden dolayı makinelerin ömrü gidiyor kullanıcılardan dolayıda gidiyor şayet normal makinenin ömrü mesala 5 sene ise 3 seneye iniyor ama netice olarak bu 3 sene içinde full verimli kullanamıyorsun onun için beence en mantıklısı deepfreez...

Deepfreezeyi beğenmezsen mis gibi rollback rx var...Çok sağlam programdır 8.1 versiyonu

onu da kullandım açılışta yavaşlıyor pc kasıyor + windows başlarken scandisk geliyor bazen

Bence deep freeze iyi değil gerçekten.

Ama bilgisayarlarının korunmasını istiyorsan her makinaya bir adet koruma kartı takarsan iyi olur tabi bence...

babacan koruma kartı hem maliyetli olur hemde saglıklı olmaz bu işin en saglamı her ne kadar begenmesekde deep freeze yinede secim sızın bu benım dusuncem

öncelikle hard diskini ikiye böl sistem dosyaları ve programların için C: diskini 10 gb olarak ayarla geriye kalan yerini D: ye bırak daha sonra belgeler klasörünü D: nin içine taşı ve bütün kısa yollarını C: diskinin içine aç (örneğin dekstop) en son olarak depfreze sadece C: ye kur böylece hem oyunlar kayıt edilir hem kısa yollara birşey olmaz cafe yönetiminden de önemli olan dosyalarınıda(oyunlar vs..) silinmesini engelle oldu bitti.

En kaliteli muhabbetlerin yapıldığı TNC ailesine başarılar.

öncelikle hard diskini ikiye böl sistem dosyaları ve programların için C: diskini 10 gb olarak ayarla geriye kalan yerini D: ye bırak daha sonra belgeler klasörünü D: nin içine taşı ve bütün kısa yollarını C: diskinin içine aç (örneğin dekstop) en son olarak depfreze sadece C: ye kur böylece hem oyunlar kayıt edilir hem kısa yollara birşey olmaz cafe yönetiminden de önemli olan dosyalarınıda(oyunlar vs..) silinmesini engelle oldu bitti.

En kaliteli muhabbetlerin yapıldığı TNC ailesine başarılar.

peki belgelerim i d ye nasıl taşıyacağım?

REGEDIT i aç

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders yolunu izle

Gerisini anlarsınız sanırım :rolleyes2:

ben kes yapıştır yaptım masaüstüne belgelerime sağ tıklayıp özelliklerden kısayolunu değiştirdim bu kısayol kullanılamaz dedi ama oldu webden resim kaydederken d ye kaydediyo oyunların kayıtlarını da oraya atmazmı şimdi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...