Jump to content

Windows Xp Kurtarma Konsolu 2.0 [güncellendi]

Share

Recommended Posts

Madem kullanacaksın Sadness otur düzenle de en azından yapmasamda elim değdi dersin.Fitil olurum böyle hazır addonları el değmeden entegre edip sistem yaptım diye dolaşanlara...

baris_seven sorunu tam olarak anlamadım? Neyde uygulamak istiyorsun bunu? Eğer kurtarma konsoluysa atacağın dosyaların önemi yok ramdiskten çalışmasına etki etmez...

• 2 hafta sonra ...

bcdw bu iso'yu boot edebiliyor demek, bilgi için teşekkürler.

Bu arada ilk mesajda açıklanmış;

Peki bunu multiboot menüme nasıl eklicem derseniz.Rardan çıkan cmdco.sif dosyasını ve cmdc klasörünü ezboot yanına cmdc.bin dosyasını ezboot içine atıyorsunuz ve EasyBoot programından run cmdc.bin komutunu veriyorsunuz hepsi bu kadar.

bcdw NT/XP/2003 tabanlı ISO'ları ve çoğu Linux ISO'sunu çalıştıramıyor maalesef.

Peki bunu multiboot menüme nasıl eklicem derseniz.Rardan çıkan cmdco.sif dosyasını ve cmdc klasörünü ezboot yanına cmdc.bin dosyasını ezboot içine atıyorsunuz ve EasyBoot programından run cmdc.bin komutunu veriyorsunuz hepsi bu kadar.

Bu şekilde çalıştırılacak.

Evet çalışmıyor olması lazım Morning, ben de duyunca çok şaşırdım zaten. blackman12 denemiştir diye tahmin ettim, ama denememiş de olabilir. Bence de çalışmaz, keşke olsa, denerim bir ara bu sıralar kurs var hala.. (Ders değil sürücü kursu bu sefer oh be..)

Ben de EasyBoot yapımcılarının yalancısıyım valla :D

Öyle demişler forumlarındaki bir konuda.

Ben BCDW ile denemedim bu sistemi.

Sadece onların yaptığı açıklamaya göre çalışmıyor dedim,belki de çalışıyordur bilmiyorum.

Grub da her isoyu mount edemiyor tabii. Diyelim easyboot ile iso hazırladınız içinde birçok şey var, grub bunu mount edebiliyor(flash diskten de) ama içindekileri çalıştırmaya kalkarsanız yine olmuyor. Sonumuz hayrola artık grub ve bcdw geliştirilmekte ama çook yavaş oluyor ilerlemeler. Multiboot Dertleşme Derneği kuralım :p

• 3 ay sonra...
  • 2 years yıl...
  • 3 years yıl...

tam ihtiyacım olan konuyu buldum dedim ama malesef yeterli bir cevap bulamadım. konuyu biraz derleyelim arkadaşlar. konuda baya eskiymiş tozlarını bir sileyim :D

arkadaşlar sizden şu konu hakkında yardım isteyecektim :

şimdi benim otomatik kurulumlu bir xpsp3 isom var. bundan haliyle otomatik kurulum olduğu için kurtarma konsolu başlamıyor. ben bu otomatik kurulumlu isoya kurtarma konsolunu açması için nasıl kurtarma konsolu yükleyebilirim ? yani otomatik kurulumlu isoya.

hadi o olmaz diyeceksiniz o zaman ben bu kurtarma konsolunu usbden ayrıyeten nasıl başlatırım ? iso şeklinde veya dosya şeklinde. bunların kodları nasııl olmalı. biraz yeni olduğumuz için mazur görün siz ustalarımız bize yol gösterin lütfen. bir türlü yapamadım bu kur konsolu çok önemli yardım lütfen arkadaşlar.