Jump to content

Hiç Bir Sayfa Açılmıyor?

Thund3R

Recommended Posts

Mrb Arkadaşlar Ben PTT den Aldığım

Pikatel AIRMAX-101 Modem Modem Kullanıyorm Ama Hiç Bir Sayfayı Açamıyorm..F5 Tuşuna Basmaktan Klavye Eskidi. Google Amcamızın Sitesini Bile Açmıyor.....Neden Olabilir Veya Ne Yapabilirim?

googlejg2.jpg

Hocam eğer önceden girip şimdi girmiyorsa internet virüsleri devreye girmiştir...

Eğer önceden ise girmiyor yeni aldıysan sıfırdan kurulum yapmanı öneririm

internet virüsleri girdiyse adaware 2008 programı'nı öneririm...

dns adresi olarak;

4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3 vs. kullanabilirsin. encapsulation ayarlarını da kontrol etmende fayda var.

Yok Hocam Olmuyor Denedim..Acaba Bu Modemdemi Sorun Var..Daha Önce ADSL için GelenBiride Aynı Sorunu Yaşamış..Modemden mi Kaynaklanıyor?Yoksa Benden mi? :closedeyes:

Öncelikle güzel bir disk ve registry temizliği yap.(Mesela CCleaner kullanabilirsin, vb)Modemin fişini çek.

Ethernet sürücüsünü güncelleştir.Sistemi yeniden başlat.

Modemin fişini tak.CDsi olması lazım.CDsinden modemin sürücüsünü yükle.

Kullanıcı adı, şifre vs doğru girdiğine emin ol.Muhtemelen modemi tanıtırken bu bigileri yazman gerekecek.Doğru biçimde yazmalısın.

Tekrar sistemini yeniden başlat ve Internet Explorer ile dene bakalım.

TTnet müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildir.Seni yönlendirecktir.Bu adımları uyguladın, bilgilerini doğru girdiğin halde hata devam ediyor ise, TTnetten kaynaklı geçici bir durum söz konusudur.Modemin arızalı olması da bir ihtimal tabi.

Elinizde cd den açılan linux cd si varsa linux den açıp internetin olup olmadığına bakın. Eğer internet varsa sistemde bi sorun vardır, linux dede internet olmazsa modemin ayarlarında modemde vs. sorun vardır. Bi sorun olduğunda ben ilk bu şekilde bakyorum sorunu çözmede baya yardımcı oluyor.

Eğer modemin ayarları düzgünse, explorer'in yerel ağ ayarlarına bazen programlar veya virüsler proxy adresleri giriyor. Bu durumda da intenet ve msn açılmıyor. Bunu bir kontrol et, olmazsa bir de firefox gibi başka bir tarayıcı kurup dene.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...