Jump to content

Görünmez Klasör Oluşturma

Pc.KoPaT19

Recommended Posts

ismi olmayan bir klasör yaratabilirmisiniz??

evet arkadaşlar bu windovs işletim sisteminde normal şartlarda mümkün olmayan birşey fakat biraz uğraşımla veritabanı taramaları sonucu bazı püf noktalar çıkıyo...

buyrun başlayalım...

1. klasörü oluşturacağınız alana gelerek sağ tuşu tıklayıp yeni kısımdan yeni klasör oluştur tıklıyoruz...

2. isim yeni klasör olarak oluşacaktır oraya ismi yeni isim ver diyerek klasöre isim yazma esnasında alt tuşuna basılı tutarak 0160 kodunu yazıyoruz ve alt tuşu bırakıp entere basıyoruz...

sonuç... isimsiz klasör...

ne işimize yarayacak bu arkadaşım diye sorduğunuzu duyar gibiyim!!!!

şimdi ismi olmayan klasörü sağ tuşu tıklayıp özelleştir diyerek simge değiştir yapın... simgesini de görünmez simge seçin ve sonuç... evet görünmez klasörünüz hazır...

klasör isimsiz dil teorik olarak

alt tusuna bastıgınızda asci kodunu girersiniz ördeğin simdi alt tusuna bastim ▼ 31 dedim

birde klasöri gizli dosya yaparak saklamayı cogumuz biliyoruz heralde

ya dos dir komutu ile dahi görülmeyen windowsta da gizli dosyalar acık olsa dahi yine gözle görülemeyen klasör olusturmak ister misniz ? bu yöntemle dil

diyelim c:\ de mg diye klasör var bunu gizleyeceğiz içinde kimsenin görmek istemediği seyler var

dos ekranı acıyoru (başlat calıstır calıştıra "cmd" enter)

dos komutları ile sadece c:\ dizini içinde olmayı sağladık sonra

"attrib" komutunu "+s +h +r" parametlerleri ile kullancaz

> komut satırı alnamına geliyor bu > işaret

>attrib +s +h +r mg

enter tusuna basıyoruz ve mg klasörümüz +s +h +r dosya haklarına sahip oluyor ve görünmez oluyor ancak calıstıra ya da adres cubuguna c:\mg diyince geliyor

flash disklere bulaşan virusleri de antivirus olmaksizin bu metod ile de silebilirsiniz kısca anlatım

f: olsun viruslu flash diskin oldugu dizin

başlat calıstır "cmd"

>f:

> attrib

//diyoruz parametre koymadan bu bize gözle göremediğimiz dosyaları da yani virusleri de gösteri diyelim foool.exe virusu bulaşmıs

>attrib -s -h -r foool.exe

daha önce görün meyen ve normal del komutu ile silinemyen foool.exe görünür hale geldi

dostan devam ederek silebilirsiniz

>del foool.exe

fool gitti

bu tip virusler genelde birde autorun.inf ile gelir aynı işlemi ona da yapın

yanlız virus sisteme bulaşmıs ise bu metodla fln sildirmeye bilir virus programı silsenizde yenisini kopyalayabilir. bu hiç bulaştırmadan takar takmaz silerseniz mümkün.

+s +h +r yekileri verilmiş klasör silinemez direk önce attrib -s -h- -r dosya adi

seklinde yetkileri alınmalı sonra silinebilir. simdi olay su ki ben klasöre " "verdim hemde bunu attrib ile sakladım buna tıklayarakta kimse bilemez bir tur password oldu

c:\arsiv\ diyelim burda c:\arsiv\ \ der girerim sonra calıştırdaki kayıtları silerim oldu bitti ;) ctrl a yapsa da niyo giyiip giremez..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...