Jump to content

Xp Sata Sürücüleri Lazım

melo1905
 Share

Recommended Posts

s.a arkadaşlar her zaman kullandığım bir xp isosu var. şimdiki p5pe-vm anakartı 5pkpl am se ile değiştirdim. xp yükleme logosu çıktıktan sonra mavi ekran hatası veriyor. sanırım sata sürücüsü aktarmam lazım bu anakartın sata sürücülerini nasıl bulabilirim teşekkürler.

forjest, 10 dakika önce yazdı:

Bios ayarları hdd seçeneklerinden,AHCI 'yı <-> ide olarak değiştirerek deneyin birde anakart modeline uygun olarak

Please register to see this content.
arama yapabilirsiniz ayrıca kolay gelsin.

malesef bios ayarlarından bir çok ayar değiştirdim dediğiniz gibi bir ayar yok malesef. hocam belki bilirsiniz bu anakartın sitesinde chipset diye bir driver bulunuyor acaba bu driverla iligli bir sorun mu ? chipset ve sata sürücüsü aynı şeyler mi ? başka anakarttan xp yüklenirken diğer anakarttan aynı hdd ile yüklenmeme sebebi ne olabilir ?

xp sistemin uyumluluk güncellik durumu,yazdırmaya bağlı dosya atlamaları vb. yeni güncel olan bir sistem yada msdn xp  çözüm olabilir diğer taraftan Hdd badsektor sorunu donanımsal durumlara bağlı ihtimallerde yüksek.Chipset anakartların kullandığı donanımların yonga seti.

Muhtemel çözümler:

• Harddiski yavaş slow modda biçimlendirerek deneme disk üzerindeki boşluklarıda kaldırarak,takılan sektoru düzeltir.
  • Takılı farklı bir donanım varsa çakışmaya bağlı olarak,çıkartmak bluetooth,usb araç vb.harici donanımlar.
  • Diskten kuruluyor ise,farklı bir diskten deneme,ya da farklı bir dvdroom kullanmak (usb external dvdwirter ),alternatif usbdiskten yazdırarak kurulum.

Diğer arkadaşlardan da yorum gelecektir benim aklıma bunlar geldi gerçi uzun zamandır xp'yi görmüyorum bile yazdıklarım geçmişten aklımda kalanlardır hatam varsa affola. :) 

forjest, 5 dakika önce yazdı:

xp sistemin uyumluluk güncellik durumu,yazdırmaya bağlı dosya atlamaları vb. yeni güncel olan bir sistem yada msdn xp  çözüm olabilir diğer taraftan Hdd badsektor sorunu donanımsal durumlara bağlı ihtimallerde yüksek.Chipset anakartların kullandığı donanımların yonga seti.

Muhtemel çözümler:

• Harddiski yavaş slow modda biçimlendirerek deneme disk üzerindeki boşluklarıda kaldırarak,takılan sektoru düzeltir.
  • Takılı farklı bir donanım varsa çakışmaya bağlı olarak,çıkartmak bluetooth,usb araç vb.harici donanımlar.
  • Diskten kuruluyor ise,farklı bir diskten deneme,ya da farklı bir dvdroom kullanmak (usb external dvdwirter ),alternatif usbdiskten yazdırarak kurulum.

Diğer arkadaşlardan da yorum gelecektir benim aklıma bunlar geldi gerçi uzun zamandır xp'yi görmüyorum bile yazdıklarım geçmişten aklımda kalanlardır hatam varsa affola. :) 

sanırım xp ile bu anakart arasında bir uyumsuzluk var. çünkü xp p5pe-vm ile çalışıyor bu anakartta aynı donanımlarla çalışmıyor. bu uyumsuzluğu giderecek bir driver lazım ama nerden bulucam bilemiyorum :(