Jump to content

Extended Minixp V3

morning
 Share

Recommended Posts

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

biraz gec cevap verecegimde kusura bakmayin :)

1.mesela dosya kurtarmada recuva calismiyor calisiyor ama dosyalari kurtaramiyoruz yani recuvanin en son surumu ve ve bir kac daha alternatif olsa iyi olur

2.herhangi bir imagewiever varmi yoksa ekleyebilirsen iyi olur

3. en onemlisi su arkaplan hani guselde koskoca site adi goze batiyor ben bole sade bir manzara olsa iyi olur diye dusundum hani mavi su bole ferah bisi kirmizi kasiyorda :)

4. internete baglanabilme ozelligi veya ag baglantilarina vs.

ustad genede sen daha iyi bilirsin ukelalik yapmis gibi oldum simdi :)

kullanan arkadaslarda bug felan bulupta yazsa gusel olur

boyutu 100 mb kadar sorun yapmaz diye umit ediyorum tesekkurler

v3'te ne gibi özellikler istiyorsunuz?

Daha önceki çalışmada olan Everest Ultimate olsa iyi olur.

Ayrıca daha fazla ve farklı firmalara ait şifre kırma, veri kurtarma, disk bölümleme-biçimlendirme vb araçları..

Ağdestegi olamaması açıklandığından o konuda isteğe gerek yok...

Edited by musadilek

biraz gec cevap verecegimde kusura bakmayin :D

1.mesela dosya kurtarmada recuva calismiyor calisiyor ama dosyalari kurtaramiyoruz yani recuvanin en son surumu ve ve bir kac daha alternatif olsa iyi olur

2.herhangi bir imagewiever varmi yoksa ekleyebilirsen iyi olur

3. en onemlisi su arkaplan hani guselde koskoca site adi goze batiyor ben bole sade bir manzara olsa iyi olur diye dusundum hani mavi su bole ferah bisi kirmizi kasiyorda :)

4. internete baglanabilme ozelligi veya ag baglantilarina vs.

ustad genede sen daha iyi bilirsin ukelalik yapmis gibi oldum simdi :)

kullanan arkadaslarda bug felan bulupta yazsa gusel olur

boyutu 100 mb kadar sorun yapmaz diye umit ediyorum tesekkurler

4. Olmaz maalesef.

3. kolay hallederiz.benim de gözüme battı zaten.

2. Eskiden Irfanview vardı.Yine ekleyeyim mi,gerek var mı?

1. Recuva çalışıyor dosya kurtardım :D Ama güncelleyecem.

Senin dediklerini yapsak boyut 50 MB'ı geçmez.100 MB olacak diye tıka basa doldurmaya ve açılışı geciktirmeye gerek yok.

Daha önceki çalışmada olan Everest Ultimate olsa iyi olur.

Ayrıca daha fazla ve farklı firmalara ait şifre kırma, veri kurtarma, disk bölümleme-biçimlendirme vb araçları..

Ağdestegi olamaması açıklandığından o konuda isteğe gerek yok...

Everest güzel eklenebilir.

Şunu hesaba katmak lazım.

Her program boyutu ve yüklenme süresini arttırıyor.

Dolayısıyla alternatiflerden en iyisini seçmek ve onu entegre etmek gerek.

Bu konuda seçimi siz kullanıcılara bırakacağım.Ben pek bilmiyorum hangisi iyi,hangisi kötü.

Antivirüs eklesek iyi olur diyeceğim de. Sürekli güncellemek lazım.

Belki şu amvo siliciler filan koyulabilir.

4. Olmaz maalesef.

3. kolay hallederiz.benim de gözüme battı zaten.

2. Eskiden Irfanview vardı.Yine ekleyeyim mi,gerek var mı?

1. Recuva çalışıyor dosya kurtardım :) Ama güncelleyecem.

Senin dediklerini yapsak boyut 50 MB'ı geçmez.100 MB olacak diye tıka basa doldurmaya ve açılışı geciktirmeye gerek yok.

Everest güzel eklenebilir.

Şunu hesaba katmak lazım.

Her program boyutu ve yüklenme süresini arttırıyor.

Dolayısıyla alternatiflerden en iyisini seçmek ve onu entegre etmek gerek.

Bu konuda seçimi siz kullanıcılara bırakacağım.Ben pek bilmiyorum hangisi iyi,hangisi kötü.

Antivirüs eklesek iyi olur diyeceğim de. Sürekli güncellemek lazım.

Belki şu amvo siliciler filan koyulabilir.

Antivirüse aslında günümüzde pek gerek yok...

Ben içeriğe kendimce (kendi kullanımım için) birkaç ekleme yaptım ve cablayıp sanalda denedim bayagı kastı ve istediği RAM miktarı 250 yi geçti.250 ram Altında hata vermeye başladı.

Cablamadan ISO olarak yaptıgımda ise daha hızlı açılıyor, 20-30 mb az ram a ihtiyaç duyuyor.Fakat bu defada yaklaşık %90 boyut büyüyor...

Sonradan düşündümki morning seninde dediğin gibi az ve öz işe yarar program olsun ve düşük ram ile çalışabilsin...

Belki şu amvo siliciler filan koyulabilir... :D Hiç aklıma gelmemişti.

Amvo vb. gerekirse sanalda elle silebiliyoruz.program ekleyip silmek manuel silmekten iyidir ama zamanla güncelliğini yitireceginden koymak uzun vadede gereksiz bence...

Edited by musadilek

kardeşim ellerine sağlık AMA BENİM SENDEN BİR RİCAM OLACAK. BANA BU PROGRAMI YANİ USB DEN ÇALIŞAN XP VEYA CD DEN ÇALIŞAN XP Yİ NASIL AYPTIGINI ANLATIRMISIN. BUNU ÇOK MEREK EDİYORUM. BENDE KENDİME AİT CD DEN ÇALIŞAN BİR XP YAPMAK İSTİYORUM. ÇÜNKÜ BİRŞEYLERİ HAZIR YEMEK YERİNE EMEK VERMEK GEREKTİĞİNE İNANIYORUM. LÜTFEN BEKLİYORUM. İSTERSEN MSN ADRESİMİ VEREYİM ORADAN GÖRÜŞELİM. ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN.

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
sonradan farkettim,acronis tek başına eklenmiyor,birtakım girdilerin girilmesi gerekli.O girdiler de bu sistemde girili değil.Yani acronisi kursan bile çalıştırırken hata alıyorsun

Ben Acronisi halettim saglam calıstırdım sızın calısmanıza ekledım acronısı ıstersenız lıve eklemek ıcın ozelden atayım

cabsız hali ramden tasarruf sağlıyor ama gerek açılışta, gerekse kullanımda yavaşlamalara sebep olabiliyor.Ayrıca bazı anakartlar usb portlarını çok geç algıladığından, minixp deyim yerindeyse kaplumbağa hızında çalışıyor.denemedim ama is_ dosyasının içindeki isoyla da sistemi boot edebilirsiniz belki.

edit:Menü güzel olmuş musadilek yok yok vallahi :rolleyes:

iso ile boot oluyor WINNT.SIF dosyasının ıcındekı

OsLoadOptions="/minint /fastdetect /rdexportascd /rdpath=MNXP\MNXP.is_" yi

OsLoadOptions="/minint /fastdetect /rdexportascd /rdpath=MNXP\MNXP.iso" yapın ama ram'e yazılan dosya boyutu artıyor ama ben 2 sı arasında pek bır zaman farkı goremedım

• 2 ay sonra...

Morning çalışmanı denedim ve usbdiskten 10 sn de açılış yaptı :) tek kelimeyle süper....v3 için explorer.exe olmalı diye düşünüyorum masaüstü yok..çalıştır komutundan gözat diyerek dosya kopyalamaya kalksak ayrı bi zahmet :D

Total Commander onun için var zaten.

Bu sürüme Explorer koymak boyutu arttırırmış.

Bu arada yeni sürüme güncelleyeceğim konuyu az sonra.

Bellek ihtiyacı biraz arttı bu sürümde, 192 MB oldu.

Düzeltme : Konu güncellenmiştir.

Edited by morning

tercümesini yapayım: ram yetersiz diyor.en azından 160 MB RAM olması gerekir.Sanalda deniyorsan dikkat et.50 MB'lık dosya sıkıştırılmış halde açınca 90-95 MB civarı oluyor ve sonra bunu RAM'den yüklüyor bir de Windows'un başlangıçta yaklaşık 33 MB'lık ram kullanımını düşünürsek 128 RAM bir program açmaya bile zor yetiyor.O yüzden 160 RAM uygun dedim

bende de aynısı oldu fakat hata kodu7 dedi ram 1 gb sanalda kullanmadım:(

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
usb boot dosyasının içinde is uzantılı dosya yok acaba nerde

Öncelikle aradığın uzantı is_ şeklinde. Verilen linklerden MinikLiveCD.exe çalışmasını indir, exe uzantılı olduğuna bakma sen ona sağ tıkla ve winrar ile buraya çıkart yada klasöre çıkart falan seçip paketi aç. İçinden extendedmnxp.iso ve IsoBurner.exe adında iki dosya çıkacak. Winrarla aynı çıkartma işlemini extendedmnxp.iso dosyasınada uygula. Bu seferde "mnxp" adında bi klasörle yanında iki dosya açılacak. Sana lazım olacak olan dosya "mnxp" klasörü içindeki "mnxp.is_" dosyası!

• 1 ay sonra...

arkadaş ellerine sağlık.. bir sorum var?

Şimdi bunu cd ye yazıcam ve pc yi cd den başlatcam live cd gibi... sonra c de kurulu olan Xp yi E ye komple taşısam e deki windows çalışır durmda olur mu?

bu işlemi bu paylaşımın sayesinde yapabilirmiyim?

2gb ram var işimi görür demi?

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
anakartın usbden açılışı desteklemiyor demek ki :rofl:

loader dosyası yüklenemiyor galiba.Dosyaları nereye attın boot.ini dosyasına ne yazdın biraz bilgi verirsen yardımcı olabilirim

bende hdd.den başlatamıyorum. makina reset atıyor. dediğin dosyaları direk c sürücüsünün içine attım. boot dosyasını da harfşyen uyguladım kontrol ettim ancak yine yok. acil yardım diliyorum

• 1 ay sonra...

Beyler bunu bir kere kullandım gayet güzel çalışıyordu. Fakat usb yanlışlıkla format attım silindi dosyaları tekrar yükledim açılışta direk windowsa atlıyor usb yi okumuyor. Bios'dan hdd yi usb olarak gösterdiğim halde böyle oluyor. Nerde yanlış yapıyorum ?

Dana önce denediğim bilgisayarda oluyordu ama şimdi olmadı bir kaç kere denedim sonuç aynı.