Jump to content

Extended Minixp V3

morning
 Share

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

benım biosta usb menusu yok yada usb-hdd ne yapabılrıım acabaa???

anakartın usbden açılışı desteklemiyor demek ki :rolleyes:

hdd den başlatamıyorum bilgisyar reset atıyor

loader dosyası yüklenemiyor galiba.Dosyaları nereye attın boot.ini dosyasına ne yazdın biraz bilgi verirsen yardımcı olabilirim

• 1 ay sonra...

Çalışma çok güzel ancak şu acronisde olsaymış tadından yenmeyecekmiş.Bu acronisi nasıl çözeriz arkadaşlar?

Yani acronis iyi güzel ama şu restore cd olayı tam bir fiyasko.Ya hata veriyor yada çalışmıyor artık bizde ya bu xp ye acronisi ekleyecez yada acronisden vazgeçecez ..

acronis hem başlangıca,hem regedite eklenecek birtakım dosyalar filan içeriyormuş galiba.Yani öncelikle sistem yapılırken eklenmesi gerekiyor sanırım.Açılış CD'sini indirip bir multiboot yapabilirsiniz.Çoğu Multibootlu cd'mde öyle kullanıyorum acronisi.

• 2 hafta sonra ...
CD'den,USB'den ya da HDD'den açılabilen özel bir windows xp sürümüdür.Kurtarma amacıyla hazırlandığından içinde bir çok kurtarma amacını barındırmaktadır.

Yüklenmeden çalışan xp yani.Kurtarma,yedekleme vb. işlemleri için.

• 3 hafta sonra ...

MiniXP 'yi "Sandik Cruzer Crossfire0.1" 512MB'lık USB belleğime attım.

Yükleme işleminde önce hata verdi, sonra dediğiniz gibi -f komutu ile formatlayarak yapınca hatasız kurulum yapmayı başardım..

* USB 'mi açıyorum içerisindeki hiçbir dosya görünmüyor, kullanılan bölüm 48 MB olarak gösteriyor. Sanırım yükledim diye düşünmekteyim.

* BIOS'tan "Removable Disk" olarak boot'u ilk sıraya aldım

* Açılış ekranında USB Disk'imi görerek açmaya çalıştı veeee;

"Disk error

Press and key to restart"

...hatası almaktayım!

sorun ne olabilir?

Sistem Asus F3Sc serisi bir laptop ve USB desteği mevcut..

Teşekkürler.

Dosyalar sistem dosyası olarak ayarlandığı için bir şey göremiyorsunuz.

Disk error hatası, Bellek bootable olmadığı zaman ya da bootable olup da açılış kaydı yapılmadığında çıkan bir hata.Belleğinize tekrar yazmayı deneyin.

• 1 ay sonra...

Merhaba Morning ve bu mesajimi okuyan herkes :D

Bu programini surekli kullanicisiyim su an bulundugum meslek bu cd'ye cok ihtiyac duyuyor gercekten cok tesekkur ederiz

yalniz senden bir istegim olacak ben bunu Usbden acmak istiyorum nasil yapabilirim?

Kingston datatraveler 2gb usb bellege olurmu olmazsa hangi flashbellek almam lazim?

Cok Tesekkur ederim tekrardan klawyene saglik :)

En altta Yaziyormus o kadar karisikki okuyamamisim :S ozur

bu arada flash bellekle denedim Calisiyor

tek kelime ile SUPERSIN

Edited by sewerim

Merhaba Morning ve bu mesajimi okuyan herkes :)

Bu programini surekli kullanicisiyim su an bulundugum meslek bu cd'ye cok ihtiyac duyuyor gercekten cok tesekkur ederiz

yalniz senden bir istegim olacak ben bunu Usbden acmak istiyorum nasil yapabilirim?

Kingston datatraveler 2gb usb bellege olurmu olmazsa hangi flashbellek almam lazim?

Cok Tesekkur ederim tekrardan klawyene saglik B)

En altta Yaziyormus o kadar karisikki okuyamamisim :S ozur

bu arada flash bellekle denedim Calisiyor

tek kelime ile SUPERSIN

Aslında ayrı ayrı mesajlar yazmıştım fakat forumun flood koruması yüzünden mesajlar birleşti.

emegine saglık kardeşim...

Sağolun,teşekkür etmeniz yeterli B)

Merhabalar.

Ben bir sorun yaşıyorum ve bu sorunumu sizin bu çalışmanız ile çözmeye çalışıyorum kısaca anlatacak olursam:

Bilgisayarım chkdsk yapın uyarısı verdi ancak ben pek kaale almadım ve sonuç olarak ilk yenniden başlatma sonucu windows açılmadı.Şimdi sizin programı indirip cdden bilgisayarı açmayı başardım ancak bundan sonra ne yapabilirim de sorunumu çözebilirim?

Sorunun harddiskten kaynaklandığı bariz belli çünkü başka bir harddisk kullandığımda hiçbir sorun olmadan bilgisayarı açabiliyorum.

Öncelikle HDTune aracıyla bir analiz yapmanızı öneririm.

Daha sonra ise bu cd ile değil,Hiren's bootCD ile sisteminizi açıp Low level format tool ile sisteminizi güzelce formatlamaktır.

Bu işlem sonucu bozuk bölümlerin onarıldığı söylenmektedir.

:rolleyes2: Ancak bu işlemi yapmadan önce mutlaka bu işlerden anlayan birine danışın,ya da Tnctr'de sorun.Zira yanlış bir işlem sizi harddiskinizden edebilir. :D

Sizin bu cd ile yapabileceğiniz,sadece veri kurtarma olacaktır.

Merhabalar.

Ben bir sorun yaşıyorum ve bu sorunumu sizin bu çalışmanız ile çözmeye çalışıyorum kısaca anlatacak olursam:

Bilgisayarım chkdsk yapın uyarısı verdi ancak ben pek kaale almadım ve sonuç olarak ilk yenniden başlatma sonucu windows açılmadı.Şimdi sizin programı indirip cdden bilgisayarı açmayı başardım ancak bundan sonra ne yapabilirim de sorunumu çözebilirim?

Sorunun harddiskten kaynaklandığı bariz belli çünkü başka bir harddisk kullandığımda hiçbir sorun olmadan bilgisayarı açabiliyorum.

PC yi dos ortamında CD den vb. den başlatıp Chkdisk yapınız.

Bunun için hiren boot, Windows cd si, sistem disketi vb. kullanabilirsiniz.

Sorununuz düzelecektir.

NOT:

Harddiskiniz de sorun yok.

Sadece işletim sisteminizde dosya bağlantı sorunları var ve chkdisk yaparak sorununuza çözüm bulabilirsiniz...