Jump to content

En Hızlı Torrent Programı

cell-cuq
 Share

Recommended Posts

uTorrent bence birde şu ayarı cekiniz,Upload 10 Download 90 netde yavaslamıyo.. :D

ilkez duyuyorum :) ama denicem.. (suan yaptım) utorrent calışdıgı andan itibaren net olayı bitiyo :S benim için!!!

ilkez duyuyorum :D ama denicem.. (suan yaptım) utorrent calışdıgı andan itibaren net olayı bitiyo :S benim için!!!

Evet ya bu bende de oluyor.Bir çözümü mevcutmu? uTorrent download a başladığı gibi net gidiyor ve programı kapattığım gibi de gelmiyor.Biraz bekliyorum (3-4Dk) öyle geliyor.Bundan anlayan bilileri varsa yardım edebilirmi?

arkadaşlar eğer indirme ve göndermeye sınır koymazsanız ve paylaşımı iyi bir dosya indiriyorsanız,malum upload ve downloadı full kullanacaktır program bu yüzden internetiniz çok yavaşlar.limevaredede aynı problem olur.utorenti kullanıyorum ve tercihler-bağlantılar seçeneklerini takip ederek burada hız ayarı yapılabilir veya inen dosya üzerinde sağ tıklayarak dosyaya özel hız tayin edebilirsiniz.burada sıfır değeri sınırsız yani full anlamına gelir.

en hızlısı dünyadaki araştırmalara göre ve anketlere göre en kalite olarakta azeraus seçildi ama ben onu kullanmasını zor buluyorum yani bir kaç ayarı var birazcık zor..ondan dolayı ben bittorrenti kullanıyorum çokta memnunum u torrentle aynı arayüze sahip güzel ve kullanışlı....

Problem o değilki.Problem programı açtığımda başlıyor.Programı açayım isterse 1kb ile download yapsın internet gidiyor.

Firewall Yani Güvenlik duvarında programa gerekli izni vermen gerekiyor Ayrıca programın kullandığı portlarıda açarsan program sorunsuz çalışır.

Bugune kadar kullandıgım en hafif ve En iyi program: "Utorrent" i tavsiye ederim.

Firewall Yani Güvenlik duvarında programa gerekli izni vermen gerekiyor Ayrıca programın kullandığı portlarıda açarsan program sorunsuz çalışır.

Bugune kadar kullandıgım en hafif ve En iyi program: "Utorrent" i tavsiye ederim.

Program güvenlik duvarında izinli gözüküyor.Programın kullandığı portlarda açık herşey normal.Neden böyle oluyor yaa ;)

Hangi Torrent ve Hangi Guvenlik Firewall programini kullaniyorsun?

Programa girdiginde Internet baglantisinin kesilmesi guvenlik ile oldugunu dusunduruyor.

Soyle bir deneme yap antivirus ve guvenlik duvari programlarini kapatip torrenti dene

Eger sorunsuz baglaniyorsa yani internet kesilmiyorsa; sorun guvenlik programi ayarlarinda.

Hangi Torrent ve Hangi Guvenlik Firewall programini kullaniyorsun?

Programa girdiginde Internet baglantisinin kesilmesi guvenlik ile oldugunu dusunduruyor.

Soyle bir deneme yap antivirus ve guvenlik duvari programlarini kapatip torrenti dene

Eger sorunsuz baglaniyorsa yani internet kesilmiyorsa; sorun guvenlik programi ayarlarinda.

uTorrent kullanıyorum ve Eset Smart Security.Bunun haricinde ekstra bişey mevcut değil.Onlarıda denedim.

Kapattım Smart Sec. Sonra uTorrent i açtım, indirmeye başladı gayet güzel bir şekilde.Firefox u açtığımda internete girmiyordu.(İe denedim, ondada aynı.)

nasıl yani kardes anlamadım

İndirme ve Göndermeye sınır koyuyoruz.Sahsen ben baya iyi verim aldım hem netim yavaslamıyo hemde hızlı cekiyorum dosyaları.

Secenekler> Tercihler --> Baglantı -->Gönderme Hızı 10,İndirme Hızı 90 yapıyoruz.

eScape@ port actınmı peki ?

Edited by c0ss

Dogru anladiysam Smart Security' i kapatinca sorun ortadan kalkiyor;

Ben Kapspersky I Security olsaydi yardimci olurdum.

Smart Security ayarlarini dogru yapmalisiniz ; Program sitesinde ayarlar ile ilgili anlatimlar vardir veya google da aratip bulabilirsiniz veya ayni programi kullanan bir arkadas size yardimci olabilir.

Edited by Texan

Dogru anladiysam Smart Security' i kapatinca sorun ortadan kalkiyor;

Ben Kapspersky I Security olsaydi yardimci olurdum.

Smart Security ayarlarini dogru yapmalisiniz ; Program sitesinde ayarlar ile ilgili anlatimlar vardir veya google da aratip bulabilirsiniz veya ayni programi kullanan bir arkadas size yardimci olabilir.

Sen beni daha baştan yanlış anlamışsın arkadaşım ;) Smart açıkkende download yapıyor.Herhangi bir problem yok.Tek problem uTorrent açıkken internete girmemesi.Smart ı kapatsamda değişen bişey olmuyor.Sonuç aynı.

Sen beni daha baştan yanlış anlamışsın arkadaşım ;) Smart açıkkende download yapıyor.Herhangi bir problem yok.Tek problem uTorrent açıkken internete girmemesi.Smart ı kapatsamda değişen bişey olmuyor.Sonuç aynı.

Ok simdi anlasildi. :D

Eset disinda normal windows firewall da devredemi?

Denetim masasindan off olup olmadigini kontrol edip degilse off yani devre disi birakip tekrar denermisin.

Sorunun kaynagini bulursak cozum uretebiliriz.

Daha sonrada sunlari kontrol etmelisin :

SLOW/INTERRUPTED INTERNET CONNECTION OR OFFLINE TRACKERS while µTorrent is running

* COMMON PROCEDURES (reiterated just to be sure)

* Try lowering net.max_halfopen to 8 or lower (Can be found in Preferences > Advanced)

* Try disabling IP resolving in the Peers tab's context menu

* Try disabling DHT (Can be found in Preferences > BitTorrent)

* Try disabling UPnP and NAT-PMP (Can be found in Preferences > Connection)

* Try disabling peer.resolve_country if it isn't already set to false (Can be found in Preferences > Advanced)

* Try lowering maximum global number of connections to 200? 100? 50? Lower? (Can be found in Preferences > BitTorrent)

* Try patching TCPIP.sys (Windows XP w/ SP2, Windows 2003 w/ SP1, or newer)? Windows Vista users can try this out, but no guarantees are made. Users not on Windows XP w/ SP2, Windows 2003 w/ SP1, Windows Vista, or newer can skip this step.

* Connect your computer directly to the modem to make sure the problem is not caused by the router

* Restart your computer, modem, and router after performing any of the above

Ps. ingilizcen yoksa tercume ederim

Edited by Texan

Ok simdi anlasildi. ;)

Eset disinda normal windows firewall da devredemi?

Denetim masasindan off olup olmadigini kontrol edip degilse off yani devre disi birakip tekrar denermisin.

Sorunun kaynagini bulursak cozum uretebiliriz.

Daha sonrada sunlari kontrol etmelisin :

Ps. ingilizcen yoksa tercume ederim

Tercüme et sen en iyisi.Hem forumda faydalanır hem ben :D

Tercüme et sen en iyisi.Hem forumda faydalanır hem ben ;)

Ok Ondan once su resimdeki ayarlari kontrol edip , degistirip - deneyip sonucunu yazarmisin; Problem bundan kaynaklanabilir

Utorrentten ayarlardan connection - baglantilara girip boyali kisimlari kontrol ediver:(mapping bolumleri onemli)

2h517vr.jpg

Firewall kutucugu daima isaretli kalsin; her iki port mapping kutucuklarindaki isareti kaldirip programi kapatip acip , sonucunu yazarmisin ..

Deli olucam yaa şimdide download yapmıyor.Ayar değişikliğinden değil yanlış anlaşılmasın site kapanmış ;) Torren link bulup çekmeyi denicem.

Edit :

Üstad denedim gene aynı sorun mevcut :D

Edited by eScape

Deli olucam yaa şimdide download yapmıyor.Ayar değişikliğinden değil yanlış anlaşılmasın site kapanmış ;) Torren link bulup çekmeyi denicem.

Edit :

Üstad denedim gene aynı sorun mevcut :D

Ok Asagidaki islemleri sirasiyla deneyiver, Umarim kisa surede sorunun cozulur :

* Try lowering net.max_halfopen to 8 or lower (Can be found in Preferences > Advanced)

- Options> Preferences > Advanced bolumunde sagda yeralan "net.max_halfopen" uzerine tikla;

value degerini 8 veya altinda bir rakama indir.

* Try disabling IP resolving in the Peers tab's context menu

- Peers Tab da yani su baglantida olan kisilerin gozuktugu bolumde sag tiklayip eger "Reselve Ips" seciliyse tiklayip devre disi birak.

* Try disabling DHT (Can be found in Preferences > BitTorrent)

- Options >Preferences > BitTorrent > bolumunde DHT kutucuklarini tikliyarak devre disi birakmayi dene.

* Try disabling UPnP and NAT-PMP (Can be found in Preferences > Connection)

- Bu yukaridaki mesajimda resimle gosterdigim bolum.

* Try disabling peer.resolve_country if it isn't already set to false (Can be found in Preferences > Advanced)

-Options> Preferences > Advanced bolumunde yeralan : "peer.resolve_country" false oldugundan emin ol.

* Try lowering maximum global number of connections to 200? 100? 50? Lower? (Can be found in Preferences > BitTorrent)

- Options >Preferences > BitTorrent > bolumunde yeralan "maximum global number of connections" degerini dusur.

* Try patching TCPIP.sys (Windows XP w/ SP2, Windows 2003 w/ SP1, or newer)? Windows Vista users can try this out, but no guarantees are made. Users not on Windows XP w/ SP2, Windows 2003 w/ SP1, Windows Vista, or newer can skip this step.

Windows XP SP2 Veya Windows 2003 w/ SP1 kullaniyorsan TCPIP.sys patch liyebilirsin, Vista kullaniyorsanda deneyebilirsin fakat garantisi yokmus.

* Connect your computer directly to the modem to make sure the problem is not caused by the router

- Bilgisayarini direkt modeme bagla ve Sorunun Modem -router' dan kaynaklanmadigindan emin ol. (Router larda da firewall oluyor)

* Restart your computer, modem, and router after performing any of the above

- Yukardaki islemlerden her birini yaptiginda bilgisayarini, modemi kapat ac.

Edited by Texan

Hepsini yaptım ama en son kısım kaldı.Laptop kullanıyorum, modem yan dairede ve wlan ile bağlanıyorum.Acaba modemin paneline girip reset atsam olurmu?

Admin sifren varsa Olur tabiki neden olmasin.

Ayrica Utorrentin Kullanilan portun acik oldugundan emin ol:

http://www.utorrent.com/testport.php?port=11111[/CODE]

(11111 yerine senin kullandigin port noyu yaziyorsun.Utorrent Ayarlarda Connection bolumunde kullandigin port numarasini gorebilirsin.

Eger acik degilse asagidaki adresten modemin markasina gore nasil acabilecegini ogrenebilirsin:

[CODE]http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm[/CODE]

Kolay gelsin.