Jump to content

En Hızlı Torrent Programı

cell-cuq
 Share

Recommended Posts

Admin sifren varsa Olur tabiki neden olmasin.

Ayrica Utorrentin Kullanilan portun acik oldugundan emin ol:

http://www.utorrent.com/testport.php?port=11111[/CODE]

(11111 yerine senin kullandigin port noyu yaziyorsun.Utorrent Ayarlarda Connection bolumunde kullandigin port numarasini gorebilirsin.

Eger acik degilse asagidaki adresten modemin markasina gore nasil acabilecegini ogrenebilirsin:

[CODE]http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm[/CODE]

Kolay gelsin.

portmj1.jpg

ilkez duyuyorum ;) ama denicem.. (suan yaptım) utorrent calışdıgı andan itibaren net olayı bitiyo :S benim için!!!

arkadaşlar bencede en iyisi ideali Utorrent tir azererus bağlantının hepsini mıknatıs gibi çeker nete giremezsin bile birde jawa tabanlı olduğu için normal bir bilgisayarı bya bir kastırır

Ok demekki port acik .

Peki yapmis oldugun islemlerden sonuc nedir? Yasamis oldugun Problem ortadan kalktimi?

adszhk4.jpg

Şu anda program açık resmi 10dk da upload etti.Siteler açılıyor ancak çok yavaş.Şu anki download hızı sadece 16kb upload ise 10kb.Msn Messenger bağlantımda kopmuş durumda:(

eScape@ işte dedigim gibi hem dosya cekmeyi hem netde gezerken daha verimli kullanmak için upload ve downloada sınır koyman gerekir.

Upload'ı 10 Download'ı 90 yaparsan farkı göreceksin,kolay gelsin..;)

Edited by c0ss

eScape@ işte dedigim gibi hem dosya cekmeyi hem netde gezerken daha verimli kullanmak için upload ve downloada sınır koyman gerekir.

Upload'ı 10 Download'ı 90 yaparsan farkı göreceksin,kolay gelsin..;)

İyide resimde de görüldüğü üzere download 16kb upload 10kb.Bunun interneti yavaşlatması söz konusu olamaz ki.

Edit : Hadi seninde gönlün olsun yaptım ama bu seferde bişey farkettim upload limitini program upload a göre şekillendiriyor.10kb ile sınırladım 2 dk sonra baktım ki limit 19kb ye çıkmış.Yoksa bilgisayarımda birilerimi varr :D

Edited by eScape

İyide resimde de görüldüğü üzere download 16kb upload 10kb.Bunun interneti yavaşlatması söz konusu olamaz ki.

Edit : Hadi seninde gönlün olsun yaptım ama bu seferde bişey farkettim upload limitini program upload a göre şekillendiriyor.10kb ile sınırladım 2 dk sonra baktım ki limit 19kb ye çıkmış.Yoksa bilgisayarımda birilerimi varr ;)

Tercihlerden ayarlaman lazım onun sınırı geçmemesi için ?

Edit:Peki okla gösterdigim yer ''yeşil'' mi ? Yoksa ünlem işaretimi var ?

sdasdgh1.jpg

Edited by c0ss

Şu anda program açık resmi 10dk da upload etti.Siteler açılıyor ancak çok yavaş.Şu anki download hızı sadece 16kb upload ise 10kb.Msn Messenger bağlantımda kopmuş durumda:(

Normalde upload ve download hizin nedir?

Gorunen o ki Network problemin var.Modem - Router ,Network ayarlari dogru yapilmamis olabilir, firmware eski olabilir veya Ortak kullandigin kisi sinirlamalar koymus olmasin? Bilhassa upload yani yukleme sinirlanmissa bu problemin olmasi gayet dogal.

Asagidaki resimdeki islemi yaparsan faydasi olacagini dusunuyorum:

mku5pj.jpg

Normalde upload ve download hizin nedir?

Gorunen o ki Network problemin var.Modem - Router ,Network ayarlari dogru yapilmamis olabilir, firmware eski olabilir veya Ortak kullandigin kisi sinirlamalar koymus olmasin? Bilhassa upload yani yukleme sinirlanmissa bu problemin olmasi gayet dogal.

Asagidaki resimdeki islemi yaparsan faydasi olacagini dusunuyorum:

mku5pj.jpg

Ayar resimdeki gibiymiş zaten.Modem sorunu olabilir.Upload hızı 30 ları buluyor.Download ise 80-90 civarı.İnterneti tek kullanıyorum.

Edit : Ancak modemden de olduğunu pek sanmıyorum.Elimde Zoom X4 ile AirTies RT205Wlan modem mevcut.İkisiylede denedim.İkisinde de aynı sorunu yaşıyorum.

Edited by eScape

Ayar resimdeki gibiymiş zaten.Modem sorunu olabilir.Upload hızı 30 ları buluyor.Download ise 80-90 civarı.İnterneti tek kullanıyorum.

@escape;

O bolumdeki enable ise ;

diger iki secenegi yani "disabled" ve "forced' olarak degistirip dene bakalim bir faydasi olacakmi.

Disabled yaptım şimdi iyi gibi direk girdi ama download ve upload hızları düşük 30/7 kb/s.

Birde @c0ss arkadaşımın dediği ünlem işaretini nasıl halledicem?

Ok. Guzel, En azindan ana problem giderildi.

Hiz olayi ve o unlem isareti: Network yani internet Baglantindaki problemini cozmenle giderilir.

• 2 hafta sonra ...

port açıp,uploadı 10 downloadı 90 civarı bıraktığınızda (1mbit-256kb/s kullananlar için!) utorrent hızlı bi şekilde asılır,hem netiniz yavaşlamaz, hemde downloadınız hızlı olur ayrıca bilgisayarınızı yormaz.

şu port açma işini ben beceremedim.Modem kontrol panelinden mi açılıyor?

1024 kotalıyım ve 110 la bile indiriyor...

İnternete girdiğindede kasmıyor...

Aynısını idm ile yaşıyorum <_< arkada 116 B/S ile dosya inerken ben tnctrde geziyorum :mellow:

Edited by morning

• 3 years yıl...