Jump to content

Vestel V Tab 7810 Usb Kopma Sorunu

lamont
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Vestel V TAB 7810 Rom Atacam Lakin USB Baglantısı Sürekli Kopuyor 5 Ayrı Bilgisayara Bagladım  bios update yaptım güncel sürücüleri yükledim  arkadaşlar bir çözümü olan arkadaşlar yazsın 5 saniyede bir kopup geri geliyor ne yapmalıyım

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

lamont, 7 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Vestel V TAB 7810 Rom Atacam Lakin USB Baglantısı Sürekli Kopuyor 5 Ayrı Bilgisayara Bagladım  bios update yaptım güncel sürücüleri yükledim  arkadaşlar bir çözümü olan arkadaşlar yazsın 5 saniyede bir kopup geri geliyor ne yapmalıyım

Kablo sorunlu (yüksek ihtimal) kabloyu değiştirin. Değiştikten sonra yine olmazsa bakalım

Edited by Frankger

lamont, 2 saat önce yazdı:

2 tane kablo denedim kendi telefonu çalıştırıyor 

Telefonu şarz etmesi önemli değil, kablo içinde kırıklar varsa, veri taşıyan kısmında kırık varsa sıkıntılı olur,

Bir diğeri ise tablet brick durumda mı (bir de konu android kısmında açılsa daha yerinde olurdu. Donanım ve yazılımla alakalı bir sürece gidiyor çünkü. Hatta yazılıma geçeceğiz birazdan)

Yukarıda da bahsi geçtiği gibi, en son ADB tool a ait en son sürümü indirin, driver kurulumlarını yapın, PC güvenlik duvarı kapalı, antivirüs kapalı, kullanıcı denetimi kapalı olsun. Sonra (kurulumlardan sonra (win10 öncesi ise res atın makinaya)) ise kabloyu takmadan önce res atıp kapalı hale getirin dediklerimi kapalı hale getirin. Sonra kabloyu takıp sistem atın kabloyu özellikle sorma nedenim, diğer yapacağımız işlerde sıkıntı yaşamamak. Sorun belli çünkü

Edited by Frankger

Kontrol etmenizin faydası olabilir, önemli bir farklı mesele var,

Cihaza root atılmış mı?

Cihazın şarzı ne durumda bir de?

Fastboot kısmını açabiliyor musunuz sağlıklıca?

Kablolardan herhangi biri telefona bağlı iken, pc ile veri transferini sağlıklı şekilde yapabildiniz mi?

Eğer cevap alabilirsem, çözeriz çok rahatça.

Cihazda düşme belirtisi var mı? Su teması belirtisi var mı?

Cihaz sizin mi, (sormamdaki sebep cevabınıza göre nezaketen vereceğim yanıt olacak) eğerki cihaz sizin değil de müşterinin felansa şunu diyecektim, vestel çöp.. Gerçekten çöp. Adamlar yazılımları beceremiyor. Çinden ithal donanım, yazılım bilmez mühendislerin kopyala/yapıştır ile yerleştirdiği saçma sapan yazılımları var. Yerel sistem dosyalarının izinleri bile doğru değil. Düzeltilmesi gerekli. Çoğu işlem çakışıyor.. (sizinse de yanlış anlamayın, markaya ifadelerim...)

kardeşim cihaz çok sevdigim bir abimin rica etti bende kıramadım kablolar saglam her türlü çünkü telefonla veri aktardım sorunsuz cihazın bataryasını söktüm denedim olmuyor açılışta şarj takınca açılıyor android yazısı geliyor geri kapanıyor

İlginç.. İnsan bazen elinde olmayınca sorun, tıkanıyor. Çok defa bu olay başıma gelmiştir. Hepsinde de yeni bir sıkıntıdan kaynaklıydı. Hepsini de çözmüştüm. Rahatlıkla 50 + küsür diyebilirim. Şimdi ise durdu beyin... Hani uyku saatim de değil, anlamadım niye.

Cihaza root atmışlarsa, sistem dosyalarından birini kurcalardılarsa, bu da kendini boot etmesini engelliyor olabilir

Ne şekilde bozulduğundan bahsedildi mi acaba? Bazen küçük çocuklar oyunlarda hile için, internette gördüklerini denemek istiyorlar, bazı siteler de root yapmaya yönlendiriyor onları. Zararlı bir yazılım bulaştırıldı ise, ya da root yaparken yetki de sıkıntı oldu ise bootlop olmuş olabilir. Bahsettiğiniz döngü ona da benziyor biraz. 

Ses açma+kapama+power a 8 sn boyunca basılı tuttunuz mu (kapalı halde iken?)

lamont, 1 dakika önce yazdı:

, sistem dosyalarından birini kurcalardılarsa, bu da kendeini boot etmesini engelliyor olabilir 

bunu nasıl aşabiliriz

Daha konuyu ilk okuduğumda da aklıma gelen buydu, muhtemelen de budur sorun. Bir kaç dedadır sormaya çalıştım. Fastboot olmuyor madem, adb ye bağlamaya çalışacağız

Hatta önce power a 5 sn basılı tutun. Sonra 8 sn lik işlemi yapın. Titremeler, ekranda ışıklar olsa dahi süreleri tamamlayın

PC de ki durum (üstten altıncı mesaja dikkat ederek) önemli. Birazdan o kısma geçeriz çünkü

Loop a düşmüş. Şarz simgesi 18 ise sıkıntı orada başlıyor zaten. Bunu da sormuştum. Minimum yüzde 40 lazım. Tabletin yıpramasını bilmediğimizden  dolayı sen yüzde yüze kadar şarz et kardeşim. Sonra kolayca halledelim. Şarz seviyesini öğrenmiş olduk böylece.

lamont, 6 saat önce yazdı:

peki bunu şarj ettigini nasıl anlayacagız yüzde 80 oldugunu hiç tepki yok 

1 saat şarzda olsa yeterli. Tepki vermemesi normal. Yukarıdaki adımları tekrar ederek rom atabilirsin. Pili de aynı yöntemle görerek anlayabilirsin.

Frankger, 8 saat önce yazdı:

Ses açma+kapama+power a 8 sn boyunca basılı tuttunuz mu (kapalı halde iken?)

Daha konuyu ilk okuduğumda da aklıma gelen buydu, muhtemelen de budur sorun. Bir kaç dedadır sormaya çalıştım. Fastboot olmuyor madem, adb ye bağlamaya çalışacağız

Hatta önce power a 5 sn basılı tutun. Sonra 8 sn lik işlemi yapın. Titremeler, ekranda ışıklar olsa dahi süreleri tamamlayın

PC de ki durum (üstten altıncı mesaja dikkat ederek) önemli. Birazdan o kısma geçeriz çünkü

Şarj %64 Oldu Söylediklerini yaptım hiç bir tepki vermiyor