Jump to content

E-posta'nıza Gelen Maillerinize Dikkat Ediniz.

Recommended Posts

Arkadaşlar çoğunuz bu yöntemleri biliyoruz zaten diyebilirsiniz. Bilmeyenler için yeni bir bilgi, bilenler için de bir tekrar olmuş olur. Mailinize gelen aşağıdaki içerik türü ve içeriğindeki mail yöntemi ile mail şifrelerinizin alınabildiğini biliyorusunuzdur. Linke tıkladığınız zaman karşı tarafa mail şifrelerinizi atmaktadır (Zamanında denediğimiz için söylüyorum.). İçeriğin bir de ilginç olması esastır. Eskiden işte ankete katılın diye gelirdi, işte çocuk esirgeme kurumuna bir bilgisayar için tıklayın diye vs vs. gelirdi. Artık daha ilgi çekici içerikler olabiliyor.

Onun için bilmediğiniz veya başvurmadığınız hiç bir maili ve içeriğini test etmeyiniz.

Saygılar..

mailolayqr5.jpg

bu acaba sadece reklam mı çünkü hangi mail adresinden tıklandığını yani mail in kullanılıp kullanılmadığını anlamak aktif mail listesi..vs için mi yoksa aynı zamanda içerik şifre hırsızlığı varmı?

Biz de onun için yazdık bak koca forumda üç beş kişi biliyormuş. Bilmeyenlere de bir tür örnek olur. Bu dünya da ne alem adamlar var bir bilseniz. Belki çoğunuz karşılaşmıştır böyle insanlarla. Özellikle pc bakımı, tamiratı yapanlar ve kurs veren arkadaşlar. Daha mouse tutmasını bilmeyen insanlar chat chüt yapmaya kalkıyorlar. Sonra kontörleri gidiyor.

Bir hatırayı aktarayım size: Bir ara vardı hani arkadaşının msn si hackleniyor, o da kontör istiyordu. Bizzat gözümün önünde 1000 kontör göndermişti birisi de sonradan ayıktırdık. Yahu nere gönderiyorsun sen böyle arkadaşın ise bir alo desin niye msn'den böyle yapıyorsun deyince aradı arkadaşını. O da diyor ya benim mail hacklenmişti... Neyse bilmeyenlere bir örnek daha sunulmuş oldu...

bu yöntemi hala kullananlar varmı yahu :)

Sen anlarsın :). Hele hele daha o Ismail'i hiç unutmuyorum. Cellatı saymıyorum... Ne günlerdi yahu onlar öyle... :rolleyes:

Biz de onun için yazdık bak koca forumda üç beş kişi biliyormuş. Bilmeyenlere de bir tür örnek olur. Bu dünya da ne alem adamlar var bir bilseniz. Belki çoğunuz karşılaşmıştır böyle insanlarla. Özellikle pc bakımı, tamiratı yapanlar ve kurs veren arkadaşlar. Daha mouse tutmasını bilmeyen insanlar chat chüt yapmaya kalkıyorlar. Sonra kontörleri gidiyor.

Bir hatırayı aktarayım size: Bir ara vardı hani arkadaşının msn si hackleniyor, o da kontör istiyordu. Bizzat gözümün önünde 1000 kontör göndermişti birisi de sonradan ayıktırdık. Yahu nere gönderiyorsun sen böyle arkadaşın ise bir alo desin niye msn'den böyle yapıyorsun deyince aradı arkadaşını. O da diyor ya benim mail hacklenmişti... Neyse bilmeyenlere bir örnek daha sunulmuş oldu...

Sen anlarsın :). Hele hele daha o Ismail'i hiç unutmuyorum. Cellatı saymıyorum... Ne günlerdi yahu onlar öyle... :rolleyes:

siz eski çetemi neydiniz abi :)

Birde msn paralı olucak ama bunu şu kadar kişiye gönderirseniz para ödemiceksiniz gibi saçma mail lerede inanmayın. Bu maillerede inanan kişi çok fazla. Millet korkusundan 15 kişiye değil listesindeki herkese atıyor. :) Yalan inanmayın dediğimde de olsun biz önlemini alalım genede diyorlar :)

Sen anlarsın :). Hele hele daha o Ismail'i hiç unutmuyorum. Cellatı saymıyorum... Ne günlerdi yahu onlar öyle... :ball:

adamın net hayatı bitti görünmüyor abi o artık :ball: kötümü yaptım diye düşünüyorum bazen.. 8)

• 2 hafta sonra ...
Hotmail, Live sürümüne geçtikten sonra sizin dediğiniz yöntemin (Xss açığı) kapatıldığını biliyorum. Zîra hiçbir işe yaramaması lazım. (Bu konu hakkında daha önce forumda biraz açıklama yapmıştım.)

Evet kapatıldı. O xss ile çok kişinin canı yandı.. Yöntem çok basit.. Adamı kendi hazırladığın bir cookie tuzağına çekiyorsun.. Adam girdiği anda cookieleri siteye geliyor.. sonra url ye mail için girdiğin url yi girdiğinde adamın maili açılıyo. Sonra şifre değiştir.. Bitti bu kadar basit... :)

• 3 ay sonra...

banada geldi arkadaşımdan bende 18 kişiye gönderdim yahoo messenger yükledim B)

• 2 hafta sonra ...
  • 7 ay sonra...

Microsoft sırf bunun için sitesinde açıklama yaptı messenger paralı olmayacaktır bu tür postalar yalan içerik taşımaktadır diye, bayağı ayrıntılı bir açıklama yapıldı hem de :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...