Jump to content

Normal Filmi 3d Ye çeviren Program Arıyorum

dogans44
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben normal bir film görüntüsünü 3D ye çeviren yani 3D efekti veren bir program arıyorum, netten bu konu ile ilgili bir sürü program indirdim ama işime yaramadı, Bu konu ile ilgili bildiğiniz bir program var mı?

Yardımcı olursanız sevinirim, ayrıca oyuncuların yüzünü değiştirebildiğimiz bir video işleme programı var mı, bunu 3D ye çevirmek istiyorum, ilginiz için şimdiden teşekkürler.

• 1 yıl yıl...
dostum sorununu çok kısa bir yazı ile sonlanırıyorum ,çünkü cvp total video convert.....sitede bulabilirsin...

:):D büyük bi son maşalla. adamın istediği filmi 3d gözlükle izlencek şekilde convert etmek. ben de çözüm yolunu pek bilmiyorum ama total değil yani.

yok malesef oyle bir program 3d teknikleri ile yapılan film ve animasyonlar için dünya kadar sahne dunya kadar cekim yapılıyor. mantık olarak 2d de çekilmiş bir filmde bir objenin görünmeyen kısımlarını nasıl oluşturacak bu convert programı uyduracak mı? 3d görüntüler oluşturulurken her acıdan objeler çizilip yada resimlenip daha sonra 3d max vs ile birleştiriliyor daha sonra da photoshop vs programlarla la düzenleniyorlar. avatar filminin yapım aşamalarına göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

doğal olarak video yu 3d ye cevirseniz bile (ki mümkün değil) görüntü çok kötü olacaktır. 3d görüntüleri üretebilmek için özel kamera ve sistemler gerekli oluyor bildiğim kadarıyla.

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşım çekim için dediin aletler gerekli ama bildiğim kadarıyla çeviride yapabiliniyor Avatarda sonra matrix,star wars,yüzüklerin efendisi gönetmenleri filimlerini 3D ye çevirmek istediklerini bildirdiler aynı eski flimleri bluraye çevirdiği gibi.

arkadaşım galiba bu proğramın çevirdiği söyleniyor...

MAXON_CINEMA_4D_10.111_PRO

Öyle Bi Proğram yok dostum. 3D ve imax OlarAK Yapılan tüm görüntüler tamamen kameranın oluşturduğu bi sistem.Normal bi filmi 3D'ye çevirecek bi pro olsaydı emin ol yönetmenler yüksek bütçeli devasa kaliteli kamera ve teknikler kullanmazdı .

haha :( yahu normal çekilmiş bir film 3D olurmu arkadaşlar yapmayın yaw

o çekimlerde 3 D eknolojisine uygun aygıtlarla çekilir benim bildiğim

zuhahaha normal film ve 3D uçtuk abi :D

adamlar aylarca uğraşıyor biz türkler hoop iki dakikada convert et yahu çok uyanık milletiz yemin ediyorum :D

Arkadaşlar monitörün desteklediği bütün filmleri+oyunları 3d izleyip oynamak mümkün.Fakat bunun için 3d monitör + 3d gözlüğe sahip olmalısınız

Samsung 2233RZ 22" LCD Monitör P.Siyah 3ms (3D)

3_MONLCD22SAM2233R_1.jpg

Genel Özellikler :

Piyasadaki birçok oyunu üç boyutlu oynamanıza olanak tanıyan başarılı bir LCD

120 Hz yenileme hızına sahip.

Samsung'un test merkezimize konuk olan yeni monitörü 2233RZ, 120 Hz yenileme hızına sahip olan ve 3 boyutlu görüntüyü destekleyen nadir bilgisayar monitörlerinden biri. nVidia'nın özel ürettiği GeForce 3D Vision gözlükler, uyumlu bir nVidia ekran kartı ve Windows Vista veya 7 işletim sistemi ile birlikte kullanıldığında Samsung 2233RZ ile destekleyen oyunları üç boyutlu oynamanın ve destekleyen videoları da üç boyutlu izlemenin keyfine varabiliyorsunuz.

120 Hz yenileme hızıyla standart 60 Hz monitörlere göre daha başarılı bir render işlemi gerçekleştiren 2233RZ, griden griye 3 ms gibi hızlı tepki süresi ile hayalet etkisini yok ederken 20.000:1 dinamik kontrast oranı ile de gerçekçi detaylar sunmayı başarıyor. Yaptığımız denemelerde Batman: Arkham Asylum oyununda çok başarılı sonuçlar elde ederek CHIP Test Merkezi olarak gerçek üç boyutlu oynamanın keyfine vardık.

Çift algılayıcılı kameralarla çekilen üç boyutlu videolar ise yine bu sistemde şaşırtıcı derecede gerçek bir üç boyut keyfi sunmayı başardı. Üç boyutlu görüntü özelliklerinin yanında tasarımıyla da beğenimizi kazanan Samsung 2233RZ, çok şık ve şeffaf çizgilere sahip.

Nvidia 3D Vision Gözlük (3D Monitörler İçin)

3_MONLCD22SAM2234R.jpg

UYUMLU EKRAN KARTLARI

GeForce 9 Serisi

• NVIDIA GeForce 9600 GT
  • NVIDIA GeForce 9800 GT
  • NVIDIA GeForce 9800 GTX
  • NVIDIA GeForce 9800 GTX+
  • NVIDIA GeForce 9800 GX2

BÜTÜN GeForce GTX 200 Serisi

Please register to see this content.

TOPLAMDA 1250 TL

Edited by candemir2005

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Programı bulan olursa bizimle paylaşsın lütfen :)

Normal bir film nasıl 3D izlenir? Öğrenmek isteyen peşimden gelsin :)

(Aşağıda yazılanları aynen yapmalısınız)

1. Önce Stereo Movie Maker programını indiriyoruz (Tabii ki google aramasıyla buluyoruz).

2. Bunu kurup çalıştırdıktan sonra, File sekmesinden "open left/right movies" tıklıyoruz (ya da klavyeden O'ya basıyoruz).

3. İki kez aynı filmi seçiyoruz.

4. Karşımıza üç çerçeve gelecek. Tek çerçeve görmek için F7'ye basıyoruz.

5. Şimdi videonun altında görünen tuşlara bakalım. Altı kırmızı ve mavi çizgili üçgenler var. Bunlardan "sağı gösteren üçgenlerden birine bir kez" tıklıyoruz (işte normal videoyu 3D yapan kısım burasıydı).

6. Şimdi Tam ekran yapmak için "Alt+Enter"a ve videoyu başlatmak içinde F2' ye basıyoruz.

İşte bu kadar. Artık kırmızı-mavi gözlüğünüzü takıp videoyu izleyebilirsiniz. Keyifli 3D'ler :)

Not: Bu şekilde yapınca 3D görünmesi için filmde ya kamera ya da kişiler ve nesneler hareket etmelidir. Durağan görüntüler 3D görünmez.

PC OYUNLARDA DERİNLİK HİSSİ

Bir de tam yeri burası değil ama konu 3D'den açılmışken yazıvereyim. Eğer bilgisayar oyunlarını programsız olarak 3D oynamak isterseniz, sıradan siyah bir güneş gözlüğünün sol camını çıkarın. Bilgisayar oyununu açın ve gözlüğü takın. Bu tek camlı gözlük, oyun sırasında derinlik hissi verecek.

Edited by Xabyte

Normal bir film nasıl 3D izlenir? Öğrenmek isteyen peşimden gelsin :)

(Aşağıda yazılanları aynen yapmalısınız)

1. Önce Stereo Movie Maker programını indiriyoruz (Tabii ki google aramasıyla buluyoruz).

2. Bunu kurup çalıştırdıktan sonra, File sekmesinden "open left/right movies" tıklıyoruz (ya da klavyeden O'ya basıyoruz).

3. İki kez aynı filmi seçiyoruz.

4. Karşımıza üç çerçeve gelecek. Tek çerçeve görmek için F7'ye basıyoruz.

5. Şimdi videonun altında görünen tuşlara bakalım. Altı kırmızı ve mavi çizgili üçgenler var. Bunlardan "sağı gösteren üçgenlerden birine bir kez" tıklıyoruz (işte normal videoyu 3D yapan kısım burasıydı).

6. Şimdi Tam ekran yapmak için "Alt+Enter"a ve videoyu başlatmak içinde F2' ye basıyoruz.

İşte bu kadar. Artık kırmızı-mavi gözlüğünüzü takıp videoyu izleyebilirsiniz. Keyifli 3D'ler :)

Not: Bu şekilde yapınca 3D görünmesi için filmde ya kamera ya da kişiler ve nesneler hareket etmelidir. Durağan görüntüler 3D görünmez.

Demek ki İstenilince Herşey Olabiliyormuş..

Sayın Xabyte ,Siz Denediniz mi Bu Yöntemi ?

Edited by ergunpoyraz

steroscopic player adlı bir program var bu program içine filmi atıyorsunuz.Prog. filmi özel bir filtre yardımıyla 3d gözlüğünüze uygun hale getiriyor.red-cyan veya red-green gibi anarph renkleri program menusunden seçiyorsunuz...

Demek ki İstenilince Herşey Olabiliyormuş..

Sayın Xabyte ,Siz Denediniz mi Bu Yöntemi ?

Ben bu yöntemi denedim. Deneyip sonuç almasam yazar mıyım? :) Normal filmlerde de işe yarıyor ama animasyon filmlerde daha iyi sonuç veriyor.

Edited by Xabyte

@Xabyte, Bir örnek ekran görüntüsü rica edebilir miyim?

Filmin çevrilmiş ve çevrilmemiş halini ayrı ayrı koyabilir misiniz?

İlk mesajda "görüntü hareket etmelidir" diye belirtmiştim. İki sabit resim birşey kanıtlamaz. Ama, bir filmden alınmış sahneyi gif dosyası olarak ekleyebilirim.

Edited by Xabyte

Matrix reloaded filminden birkaç saniyelik bir sahne, çevrilmiş olarak buraya yüklendi:

Please register to see this content.

Stereo movie Maker'da da bahsettiğim ayarları yapınca bu linkteki gif gibi görünüyor (Hareket eden herşey hafif gölgeli gibi).

Not 1: Gif resmin boyutu 25 mb, programın kendisi 2.5 mb. Gifi indirene kadar programı indirmek daha mantıklı gibi.

Not 2: Windows'un kendi resim görüntüleyicisi, gifleri çok yavaş gösteriyor. Daha kaliteli bir resim görüntüleyiciniz varsa sorun olmaz (Mesela İrfan View).

Edited by Xabyte