Jump to content

Türkiye Rezil Rüsva Oldu.!

CaVeLL

Recommended Posts

Türkiye Rezil Rüsva Oldu

Rezil olduk cümle aleme. Turistlerin kazıklandığı görüntüler gizli kameraya çekildi. O program Almanya'da yayınlandı..

Türkiye'de turistlerin kazıklandığı görüntülendi. Türkiye'nin rezil olduğu anlar Alman televizyonu RTL'de yayınlandı. Ekstra Magazin (Extra-Das RTL-Magazin) adlı program, biri Türk diğeri Alman kadını Türkiye'ye yolladı.

Başlarından geçen olaylar gizli kameraya çekildi. Hürriyet'te Cengiz Semercioğlu, bu programı izleyenlerden. 5 ayrı mekandan sadece birisi Alman turiste dürüst davranıyor..

1- Hamburgercide

Herkesin görebildiği yerde asılı olan fiyatları Türk kadına lira, Alman kadına euro olarak söylediler.

Yani Türk kadın hamburgeri 6 liraya, Alman kadın 6 euroya aldı.

Üstelik çok ünlü bir fast food zinciriydi bunu yapan, markayı buzlayarak vermelerine rağmen ne olduğu anlaşılıyordu.

Kameralar geldiğinde bütün satış görevlileri bir yerlere kaçıştı, sonra bir görevli çıktı pişkince "Alman kadına sattığımız fiyatlar pahalı değil" dedi.

2- Takside

Türk kadınla Alman kadın aynı yerden taksiye bindiler aynı mesafeyi gidip aynı yerde indiler.

Türk kadın 20 euro ödedi, Alman kadın 30 euro...

Kameralar Alman’ı taşıyan taksiciyi bulup sordu.

"Anlaşamadık, çok dolaştık yol uzadı" falan dedi.

Sonradan anlaşıldı, gece tarifesi açmış.

3- Mağazada

Alman kadın bir mağazaya girip çanta satın aldı, 70 euro ödedi.

Bunların hepsi gizli kamerayla çekiliyor.

Bir süre sonra Türk kadın aynı mağazaya girip aynı çantayı aldı, 30 euroya...

Sonra kameralar geldi, neden böyle yaptığını sordular bizim uyanığa...

Neyse ki bu satıcı insaflı çıktı, özür dileyip 40 eurosunu iade etti Alman’ın.

4- Kuyumcuda

Alman kadın kuyumcuya girip 170 euroya bir kolye aldı.

Ardından dükkana giden Türk kadın aynı kolyeye 130 euroya ödedi.

Kameralar gelip "Bu fark turist olmasından mı kaynaklanıyor" diye sorunca dükkan sahibi sinirlendi.

Başladı bağırmaya; "Serbest piyasa bu, istediğimi istediğim fiyata satarım size ne oluyor, kimse karışamaz bana" diye...

Almanlar neye uğradıklarını şaşırıp çıktılar dükkandan.

5- Restoranda

Alman kadın bir restorana girip, mezeler, yemekler sipariş etti.

Ardından Türk kadın girdi, aynı yemekleri yiyip aynı şeyleri içti...

Sıkı durun!

İkisi de kuruşu kuruşuna aynı parayı ödedi.

Kameralar mikrofon uzatınca da restoran sahibi; "Bizim için din, dil, ırk fark etmez. Her müşterimiz önemlidir, her müşteriye aynı hizmeti aynı fiyata sunarız" dedi.

Derin bir ohh çektik, nihayet dürüst bir satıcı çıktı diye...

Üzülüyorum, Gıcık Oluyorum, Sinir Oluyorum.... Allah Aşkına Yapmayın, Yaptırmayın... Yapanada Mümkünse Elinizle Değilse Dilinizle Oda Mümkün Değilse Kalbinizle Müdahale Ediniz, Buğz Ediniz...

Kaynak : internethaber.com

Bu düşüncelerine aynen katılıyorum.

Üzülüyorum, Gıcık Oluyorum, Sinir Oluyorum.... Allah Aşkına Yapmayın, Yaptırmayın... Yapanada Mümkünse Elinizle Değilse Dilinizle Oda Mümkün Değilse Kalbinizle Müdahale Ediniz, Buğz Ediniz...

Yalnız moderleşme adına yapılan o kadar ahlaksızlık ne olacak müdahele edildiğinde

turizmi baltalıyorsunuz derler turist isteriz ama edepli olanını İsteriz.

Mevzu Derin Kardeş Dürüst Olmak Lazım Hesap var Nizam var Düşünmek Lazım.!!

Evet o programı genelde bende takip ederim, ama bir hafta önce ispanya, fransa ve yunanistanıda göstermişlerdi, yani Türkleri küçümsemek için yapılmış bir program değil, genel olarak alınan tabi bizim Türk basını sağulsun gereksiz yerlerden haber çıkartmak adına rezil olduk havalarına bürünüyor, Türkiye'yi asıl lekeleyin bana göre herzaman için gereksiz yerlerden çıkan Basındır. Düşünün sokakta polis suçluyu yakalamak için jop kullanıyormuş, ya arkadaş o adam suçlu (potansiyel tecavüzcü, hırsız, kaspcı vs.), onu nasıl yakalayacan. "Dur kardeş yoksa arkandan havyar atacağım." mı dicen, kafasına vurup ikiye ayırman gerekir BANA GÖRE. Ayrıca bu olay her yerde var, baktın ki anlamıyor ozaman kazığı sonuna kadar ça...ıyor.

bir ülkeyi yükseltecek olan unsurlardan birisi de basındır düşürecek olanlardan biriside basındır ki bizim ülke basınımız yabancıların kontrolünde oldğu için pek te iyi bir basın-yayın toplumumuz var denilemez...

Ne yani basin yüzündenmi bizim cogu esnafimiz turisti kandiriyor. Yapmayin lütfen. Basin tabiki bazi seyleri abartiyor. Ama bu durum farkli var olan herkesin cok iyi bildigi bir durumu gözler önüne seriyor.

Bu sekilde davranip hakkindan fazlasini alan kendini uyanik akilli sananlara lanet olsun, serefsizliktir bu. Sözde müslüman bu vatandaslar birde, ar damari catlamis, bunlar günahi, harami, unutmuslar.

Bana göre böyle basit şeylerle Türkiye rezil olmaz Türk rezil olmaz. Abartılıyor. 18 yıl almanyada yaşadım ve işim gereği gider gelirim. Çok Alman arkadaşım var (sucuk,zeytin,lokum,çay vs. isteyeni mi ararsın...). Çoğu Türkiye'ye tatile gelmiştir ve birçok yere gitmişizdir. Adamlar pazarlığı bizden daha iyi yapar. Kendi memleketlerinde bile pazarlık yaparlar Türklerle (almanlarla değil). Yani adam buraya gelecek, halı alacak ve pazarlık yapmayacak öyle mi?!?!

Bana göre böyle basit şeylerle Türkiye rezil olmaz Türk rezil olmaz. Abartılıyor.

Bence rezilligin basiti veya karmasikligi yoktur. Basitte olsa bu bir rezilliktir. ( ki basit oldugunu sanmiyorum) Bu kendini bilmezler yüzünden -ve malesef bu sözde vatandaslar Türk oldugundan- bu Türkiyeyi kücük düsürür.

Bu programi izleyen Alman bak " Ahmet ne yapmis, Osman ne etmis" demez. "Bak Türkler ne yapiyor, Türkiyede böyle seyler oluyor" der.

bizimkiler Türkiye'ye gelen almanı zenigin sanıyor, hâlbuki Türkiye'ye gelen almanların çoğu düşük gelirli. yüksek gelirli bir alman portekiz fransa gibi ülkeleri terçih ediyolar, onun için yazıktır yapmayın onlarda fazla zengin deyil. :)

Çoğu Türkiye'ye tatile gelmiştir ve birçok yere gitmişizdir. Adamlar pazarlığı bizden daha iyi yapar. Kendi memleketlerinde bile pazarlık yaparlar Türklerle (almanlarla değil). Yani adam buraya gelecek, halı alacak ve pazarlık yapmayacak öyle mi?!?![/CODE]

Suç yine Almanlarda :), neden derseniz, bre Alman Almanyada Türklerle pazarlık ediyorsun da, Türkiye'ye gelince niye pazarlık etmiyorsun? Türk esnaflar da pazarlıklı fiyatları söylemişler :) :)

İşte Bizi Birkaç Aç Gözlü yüzünden Barbar, Kazıkcı, Dolandırıcı, olarak Tanıyoruz

Bide Marmarisi Görün ah ah Türk olduğunuzdan utanırsınız...

@doruk101 Bunlar bizim utancımız şakası bile kötü

3 kuruş para için ülkemizi rezil edenler doğuda askerimizi şehit edenlerden farksız mıdır sizce? biri silahlı öteki silahsız soyuyorlar bu ülkeyi. Vatan din namus nedir bilmeyen insanlar sadece kendilerine değil, bütün ülkemize zarar veriyorlar. Bunları taksimde sallandırmak lazım..

Ne kadar abarttınız ya yok bide terörist ilan edin diyeceğim onu da eden var :) Neden rezil olalım ki bunu haber yapanlar rezil. Oradan buraya tatile gelmişsin. Dünyanın en ucuz tatillerinden birisini yapıyorsun. Güzel ülkeme ayakbastı parası vereceksin di mi :)

Bu düşüncelerine aynen katılıyorum.

Yalnız moderleşme adına yapılan o kadar ahlaksızlık ne olacak müdahele edildiğinde

turizmi baltalıyorsunuz derler turist isteriz ama edepli olanını İsteriz.

Mevzu Derin Kardeş Dürüst Olmak Lazım Hesap var Nizam var Düşünmek Lazım.!!

Pardon ama edepli turist olmak nasıl birşey anlatabilir misiniz?Neye göre edepli?Edep nedir?Modernleşmenin mutlaka bazı olumsuzlukları olacaktır ama bunu turistlerin saçından başından,giyiminden dem vurarak tukaka göstermek olsa olsa bize özgü bir düşünce olabilir.

Bu esnafların yaptığı asıl edepsizliktir.Dürüstlüğün üzerine edep yoktur.

Saygılar.

Evet o programı genelde bende takip ederim, ama bir hafta önce ispanya, fransa ve yunanistanıda göstermişlerdi, yani Türkleri küçümsemek için yapılmış bir program değil, genel olarak alınan tabi bizim Türk basını sağulsun gereksiz yerlerden haber çıkartmak adına rezil olduk havalarına bürünüyor, Türkiye'yi asıl lekeleyin bana göre herzaman için gereksiz yerlerden çıkan Basındır. Düşünün sokakta polis suçluyu yakalamak için jop kullanıyormuş, ya arkadaş o adam suçlu (potansiyel tecavüzcü, hırsız, kaspcı vs.), onu nasıl yakalayacan. "Dur kardeş yoksa arkandan havyar atacağım." mı dicen, kafasına vurup ikiye ayırman gerekir BANA GÖRE. Ayrıca bu olay her yerde var, baktın ki anlamıyor ozaman kazığı sonuna kadar ça...ıyor.

Her şeyi anlatıyor aslında söyledikleriniz. Ülkeye bunlar pek fazla zarar vermez. Neticede çoğu turistik tesislerde bu tür fiyat artışları olur. Ki, bizim ülkemiz en ucuz ülkelerden.

Ülkeye asıl zarar veren, 'yanlı medya' diye tabir edilen medya. İşlerini iyi yapıyorlar fakat, göstere göstere karıştırmaya, polisi sürekli suçlu göstermeye, bir yerde din denildiğinde 'eyvah! vatan elden gidiyor' demeye öyle alıştılar ki.

Burada iş bizlere düşüyor. :)

20 sene once alanyaya zengin turist gelirdi soydular simdi turistler hersey dahile geliyor. esnaf kan agliyor sonra para kazanamiyoruz diye. sen altin yumurtlayan tavugu karnindaki altini almak icin kesersen hersey mustahak.

bence garipsenecek yada küçük düşürelecek şey yok arkadaslar yurtdısına cıkan arkadaslar ben cıktıgım için diyorum peki dışarıda farklımı sanıyorsunuz..unutmamalıyız devletler bile önceliği kendi milletine verir tabiki bizim milletimizin bir farkı olmalı yerli turistin otelde kaldıgı fiyatla yurtdısındaki insanın kaldıgı fiyat aynı olmus olsa idi hangi otele gitmeye gucumuz yeterdi.ulkemizde bir saglık personelinin bile önceliği var butun kurum ve kuruluslarda oldugu gibi..bir antalyalı olarak o dukkan sahiplerinin sadece yılın 5 ayı için o dükkanlara ne kadar kira ödediğini ve bu kirayıda devlete ödediğini söylemek isterim kalkıp bir hamburgeri 6 ytl ye satarsanız uzulerek söyluyorum turizmden sunu kazandık bunu kazandık diyemezsiniz..ayrıcalıgınızn oldugunu bilmek sizi gurulandırması gerekirken uzuldum neyse umarım yurtdısında bir hafta tatil gecirir ve sizde anlarsınız..o videoları bilerek çektiklerini ve tum dunyada bilindik bir olay oldugunu ve elleri boş dönmeyeceklerini bildikleri için geldiler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...