Jump to content

Editlenmiş Sistem Dosyaları Sp3 İÇİn (yeni)

Share

Recommended Posts

• Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ondan vaz geçtim bunu deneyecegim umarım gerçekten işe yarıyordur

oem logoları değiştirmiyor.ayrıca (kendi çalışmam diye söylemiyorum) otomatik değiştiriciyi kullanmanız daha uygun.Mesela bu dosyalar en yeni güncellemelerle uyumsuz.çünkü güncel değiller artık.ama otomatik değiştiricide öyle bir sorun yaşamazsınız,çünkü versiyon bilgilerini değiştirmiyor.

pc_insert KArdeşim İsmini Bİlğin ne işe yaradığın DOsyalrı Bİliyormusun biliyorsan Yazarmısın

Bu EDitlediklerin haricinde

buyur kardeş

editedfilesms5.png

bunların haricinde

xpsp1res.dll

xpsp2res.dll

xpsp3res.dll

var

bunların tümünü editlersen xp in tamamen değişir

bunları otomatik değiştiren v'iso diye bir uygulama var onu kullana bilirsin

Arkadaşlar yanlışlıkla OEMLOGO.BM_ ile OEMINFO.IN_ dosyasınıda upload etmişim kusura bakmayın

demişşin ya şimdi ne yapalım silelimmi bu iki dosyayı anlamadım bunların görevi ne silelimmi kalsınlarmı

sil onları

Edited by pc_insect

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

arkadaşlar kusura bakmayın benim biraz kafam karıştı..Ben şimdi bu editlenmiş dosyaları indirip i386 ya direkt atarsam sürümleri değişicek mi? bu durumda tekrar güncelleştirmeler görünmez mi? hadi görünmedi diyelim.o zaman cd güncel olmaz ki.... güncelleştirmeler falan bitip en sonda bo dosyaları içeriden tek tek çekip mi editlemem gerekiyor yoksa :)

yok dostum walla niyetim kafa karıştırmak değil..daha anlaşılır şekilde ifade edeyim :)

şimdi bizim editleyeceğimiz dosyalar cpl,dll vs. uzantılı...

bildiğim kadarıyla windowsupdate güncelleştirmeleri bu dosyaların sürümünü kontrol ediyor...

şimdi burada verilen editlenmiş dosyaları güncellemeleri tam bir xp içerisine atarsam bununla windows kurulduktan sonra windowsupdate e gidecek olursam tekrar güncelleştirme görünür mü?

eğer görünecek olursa bu defa güncellemeleri tam xp klasörü içerisinden adı geçen dosyları tek tek çıkarıp editleyip yeniden atmam mı gerekir?

yok dostum walla niyetim kafa karıştırmak değil..daha anlaşılır şekilde ifade edeyim :)

şimdi bizim editleyeceğimiz dosyalar cpl,dll vs. uzantılı...

bildiğim kadarıyla windowsupdate güncelleştirmeleri bu dosyaların sürümünü kontrol ediyor...

şimdi burada verilen editlenmiş dosyaları güncellemeleri tam bir xp içerisine atarsam bununla windows kurulduktan sonra windowsupdate e gidecek olursam tekrar güncelleştirme görünür mü?

eğer görünecek olursa bu defa güncellemeleri tam xp klasörü içerisinden adı geçen dosyları tek tek çıkarıp editleyip yeniden atmam mı gerekir?

Kardeş bence sen bunları kullanma bunlar eskidi

Yenileri BURDA

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=80173[/CODE]

dostum çok güzel bir çalışma..yani ben yapsam böyle bişi yaparım heralde..zaten ekleyeceğim dosya ya da paket ne olursa olsun eklemeden önce soruma cevap veren biri olursa onu öğrenip sonra atmak istiyorum..şu anda nerdeyse sıfır güncelleme görünüyor... son denememi yapıyorum..güncelleme görünme ihtimali çok düşük... bu kadar güncellemeden sonra eğer bu dosyaları değiştirdikten sonra tekrar güncelleme görünecekse o zaman yaptığımız şeyin anlamı kalmaz... ama dediğim gibi çalışman çok güzel..yanlış hatırlamıyorsam wincert de de gördüm ben bunu..hatta şu anda pc de bile kayıtlıdır :) ...

• 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Şimdi oemlogo için $Oem$ klasörü gerekiyor buraya kadar tamam fakat bu klasör tam olarak nerde bulunmalı ? I386 klasörünün içinde mi yoksa yanında mı ? Otomatik arka plan meselesini yaparken I386 nın içinde bulunması gerektiği söylendi kafam karıştı biraz :rolleyes: Bu $Oem$ klasörünün bulunması gereken yer neresi ?