Jump to content

Google'ın Tarayıcısı çıktı! İlk Inceleme

wmismail

Recommended Posts

Google'ın tarayıcısı bomba etkisi yaptı. Bu yazıda, Google Chrome'un artılarını ve eksilerini bir arada bulacaksınız. İndirmeden önce mutlaka okuyun.

Özelliklerine geçmeden önce yazılımın Google'ın bir ürünü olması, daha başlamadan artı bir özellik kazandırıyor. Kullanıcılar, internet uygulamalarındaki başarının tarayıcıya da aktarılacağından kurulum

şüphe duymadan kurulumdosyasını

indirebiliyor. Pek söylenmese de, bu tarayıcının tıpkı Firefox gibi açık kaynak kodlu olduğunu hatırlatalım.

Google, kendi duyurusunda, bu tarayıcıyı tasarlarken Apple'ın WebKit ve Mozilla'nın Firefox ürününden faydalandığını da belirtiyor. Google söylemese de yaralanılan kaynaklara bir ürünü daha eklemekte fayda var. O da; Internet Explorer 8 Beta 2. Google, bütün tarayıcılara bakmış, değerlendirmiş ve hepsinin en iyi özelliklerini bir araya getirmiş gibi görünüyor. Dilerseniz şimdi, bu tarayıcıya biraz daha yakından bakalım.

google_chrome_03.gif

Download :

http://shiftdelete.net/site/Download-document/680-Google-Chrome.html[/CODE]

İnceleme :

[CODE]http://shiftdelete.net/site/200809035552/Google-Chrome-Incelemesi.html[/CODE]

Hayır tam tersine artı bi özellik.Çünkü Gmail hesabına girdin diyelim masaüstüne uygulamayı atabilirsin.Mynete girdin mesela onu ayrı uygulama yapabilirsin böyle bir çok artıları mevcut şahsen benim hoşuma gitti.Ama download hızı nasıl onu merak ediyorum

Çok sevdim ben ya. ;)

Gayet hoş duruyor. Üstelik çok da sade. Resimleri böyle üstten aşağı slayt yapar gibi yüklüyor.

Windows Vista da sanırım şeffaf gözükme olayı daha belirgin.

Yani birkaç firefox da olan rahat kullanmayı sağlayan özellik daha olsa, bırakacağım firefox u. :)

Hayır tam tersine artı bi özellik.Çünkü Gmail hesabına girdin diyelim masaüstüne uygulamayı atabilirsin.Mynete girdin mesela onu ayrı uygulama yapabilirsin böyle bir çok artıları mevcut şahsen benim hoşuma gitti.Ama download hızı nasıl onu merak ediyorum

Deneme İçin Biraz Büyük Bir Dosya İndiriyordum

dsadasob9.jpg

Benim İnternet Hızımda 1024/256:d

Çok tatlı bişe kullanıyorum hatta şuan Chrome den yazıyorum bunu, google eğer bi sayfada hata olursa bu sadece o sayfayı etkileyecek demişti yani sadece o sekme kapanacak buyüzden her sayfayı ayrı uygulama olarak açıyor ama şu dikkatimi çekti 3 sekme açık ve 5 uygulama açık:S ve yaklaşık 140 mb ram kullanıyor:D ama 5 ayrı parçada kullandığı için 20-30 falan die bölümlemiş böylece sanki daha az ram yiyor gibi gözüküyor ama yansıma adına göre sıralayınca gerçek ortaya çıkıyor:S

kelime kontrolü yapıyor sanırım.Ama altını çizmesine gerek yok.

Şu ana kadar birkaç sitede dolaştım fena değil.Firefoxa göre biraz daha hızlı sanki.yalnız, ram kullanımı söylendiği gibi az değil.bende şu an 68 MB ram yiyor(toplam) ve tek sekme açık.CPU kullanımı da %25'lerde.

edit:indirme hızı (bağlantım 1024'lüktür)

indirmejk1.jpg

Alternatiflere her zaman şans veririm. (Not: Arkadaşlardan belirtenler de olmuş. Yorum yazarken bir çok kelimenin altını wordde aynen yanlış kelimelerin altında oluşan kırmızı çizgilerden oluşuyor. Bu yazdıklarım da dahil olmak üzere (''her'' ve ''Bu'') kelimeleri hariç hepsinin altını çizdi.)

Chrome, çok sade bir arayüze sahip. Mavinin seçilmesi ayrı bir hoşluk katmış. Sekme seçeneği de gayet iyi. Bulunduğunuz sitede herhangi bir bağlantıdan yeni sekme açmak istediğinizde; aynı sitenin yanında, yani en sonda açmıyor. Firefoxta en sonda açardı yeni sekmeyi. Bütün yorumlarda gayet hızlı sörf yapma imkanı verirken bende siteler bayağı yavaştı. Bilgisayarımdan ve yahut yeni kurulmuş olmasından kaynaklanabilir diye tahmin ediyorum.

Chrome'da hoşuma giden bir diğer uygulama ise geçmiş bilgilerin saklanması ve gayet kullanışlı olması ve ulaşımının da basit olması. 10 dakikadır Chrome'u kullanıyorum. İlk izlenimlerim bunlardır.

(Not: Arkadaşlardan belirtenler de olmuş. Yorum yazarken bir çok kelimenin altını wordde aynen yanlış kelimelerin altında oluşan kırmızı çizgilerden oluşuyor. Bu yazdıklarım da dahil olmak üzere (''her'' ve ''Bu'') kelimeleri hariç hepsinin altını çizdi.)

Onun için yazım denetleyici dilini değiştirmeniz gerekiyor. Ne yazık ki Türkçe yok. Eklenir mutlaka ama. :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...