Jump to content

Ram Dolarmı?

saw17

Recommended Posts

eğer onboard ekrankartı kullanıyorsan ramın bir kısmı ekran kartına gider senin şu an 106 mb onboarda gidiyo olabilir yada donanımsal br sorun olabilir bunun içinde biosu güncellemen gerekir sanırım bunun hakkındada pek bir bilgin yok :rolleyes:

512X2:1024 mb olması gerekmiyor mu? Görev yöneticiden baktıysanız,pagefile.sysyi de hesaba katıyor orda.misal bende 512 ram var ama orayı zaman zaman 780 MB filan görüyorum.TuneUp utilitieste ram boşaltma aracı mevcuttur

c:\windows\prefect dosyasının içini boşalt.

ayrıyetten bu bosaltma ıslemı pc nın acılma hızınıda arttırıyor mesela xp cubugu 3 kere donuyor

ben cok yapıyorum bunu herkese tavsıye ederım daha once verılmıstı forumda oradan aklımda kaldı

Hayır arkadaşlar ekran kartı onboard olduğundan ramden yer örneğin ekran kartınız onboard ve biostan 32 mb olarak ayarladınız ve 1024 raminiz var 1024-32 olarak görürsünüz siz bunu sistem özelliklerinde...Biostan onboard kartınızın değerini artırdığınızda raminiz biraz daha düşer mesela...

On board olduğunu şöyle anlarsın en basit şekliyle...Eğer anakartına takılan bir karttan monitörü bağlamamışsan onboard demektir.

Ayrıca ram dolması (yemek adı gibi oldu :rolleyes:) bunla alakalı bişey değildir.Ram sistem açıkken kullandığınız programlara göre dolar ve her reset attığınızda sıfırlanır.Bazı durumlarda rame aşırı yüklenmelerde bilgisayar kendni resetleyebilir...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...