Jump to content

Sizce Türkiye'yi Hangi Ülkeler Seviyor

katliam-askeri

Sizce Türkiye'yi Hangi Ülkeler Seviyor  

108 members have voted

1. 1. Sizce Türkiye'yi Hangi Ülkeler Seviyor

• ABD
      6
    • Fransa
      1
    • İtalya
      5
    • İngiltere
      2
    • İsrail
      6
    • Japonya
      36
    • Çin
      15
    • Azerbaycan
      76
    • Türkmenistan
      58
    • Diğer Arap Ülkeleri
      15
    • Diğer Batı Ülkeleri
      4

Recommended Posts

türkiyenin neresini yada neyini seviyorlar ? doğasınımı toprağınımı ucuz işgücünümü yeraltı ve yerüstü zenginliklerinimi üzerinde yaşayan halklarımı stratejik öneminimi ?

bir abd başkanı(ismini hatırlamıyorum) mealen şöyle bişey demişti..

"amerikanın dostu veya düşmanı yoktur..dost veya düşman kavramı o zamanki çıkarlarımıza göre değişir

abd bu politikayı bıraktığı zaman çöküşümüz başlamış demektir"

yani adamlar ingiltereyi bile sahici dost olarak görmüyorlar..sadece menfaat birlikteliği..

ama malesef türkiye tarihi geçmişi ve duygusal hareketleri nedeniyle böyle bir politika benimseyememektedir..

ama bu listedekilerin tamamının yaklaşık böyle bir politika güttüğü söylenebilir..en azından türkiyeye karşı..

kesinilikle KORE ...

2002 dunya kupasını hatırlayın.tum dunya ulkeleri oradayken sadece biz

hürmet görmüstuk. kore savasındaki yardımlarımızı unutmamıslar.

ve tum dunya ulkeleri icinde baskentinde 'KAHRAMAN TURKLER' anıtı olan tek ulkedir.

bir abd başkanı(ismini hatırlamıyorum) mealen şöyle bişey demişti..

"amerikanın dostu veya düşmanı yoktur..dost veya düşman kavramı o zamanki çıkarlarımıza göre değişir

abd bu politikayı bıraktığı zaman çöküşümüz başlamış demektir"

yani adamlar ingiltereyi bile sahici dost olarak görmüyorlar..sadece menfaat birlikteliği..

''ama malesef türkiye tarihi geçmişi ve duygusal hareketleri nedeniyle böyle bir politika benimseyememektedir..''

ama bu listedekilerin tamamının yaklaşık böyle bir politika güttüğü söylenebilir..en azından türkiyeye karşı..

Türkler Böyle bi Politika Benimsemiş Olsaydı Şuanda Dünyada Tek Ulus Olurdu Oda Türkler (benim Görüşüm) ''Yazdıgımı Tartışmaya Çevirmeyiz umarım...''

Ben oy kullanmayacağım. Seçenekler saçma.

Ayrıca Abd'nin politikasını bir çok devlet uyguluyor. Sadece uygulamada abd kadar gaddar olamıyor.

Güney Kore sever mi bilinmez ama, Tahsin Yazıcı komutası altındaki askerlerini onların toprakları için oraya ******ürdü. Bu fedakarlıkla küçücük bir köyü ölesiye savundular.

Bir başka cephe, Suudi Arabistan. Ya da araplar olarak genişletebiliriz. Suudi'lerin kabe için planladıkları imarı gördünüz mü? Haber siteleride mevcut. Osmanlı zamanında kabeden yüksek bina yapılmazken, şimdiki projeye bir bakın.

İşin özü, kimse kimsenin ne dostu ne düşmanı. Hele bizim milletimiz için bu yargı kesinlikle doğru.

Türkî cumhuriyetler içinse durum farklı biraz. Onlar kendilerine Türk demezler, hatta siz Türksünüz denildiğinde kızarlar. Çünkü onların ırkı Türkîdir.

Türkiye'den kasıt bir coğrafik alansa, sanırım tüm ülkeler Türkiye'yi seviyor =)

Millet olarak türkler kastediliyosa en çok japonlarla koreliler seviyor bence.

bi de Türkmenler sanılanın aksine sevmiyorlarmış bizi. türkmen arkadaşlarım söylüyor orda türkler fazla sevilmezmiş.

not: o politika sadece amerikaya ait değil. tüm devletler arasında dostluk düşmanlık yok çıkarlar vardır.

Seçenekler saçma ve bence konu saçma günümüz dünyasında bırakın ülke ilişkilerini insanlar bile karşılığı olmadan birilerine sevgi saygı göstermiyor. @Epstein-Barr'ın dedikleri ise doğru özellikle araplar hakkında söyledikleri...Size sadece kurtuluş savaşı osmanlı ve araplar diyorum siz anlayın gerisini.Korelileri bilemem henüz korelilerin yardıma geleceği bir karagünümüz olmadı...Bunun dışında ben size iki ayrı seçenek daha söyleyebilirim belki size ilginç gelecektir ama Libya ve Pakistan...Detayları isteyen araştırabilir...

arkadaşım anketin güzel olmuş fakat bir şık eksik bence o şıkta hiçbiri olmalı bence türkün bu zaman a kadar türkten başka seveni olmadı bundan sonra da olmaz bence hepsi çıkar ilişkisi üzerine kurulu dostlukların ne abd ne japonya nede başkası türke tek dost var oda kendisi

kesinilikle KORE ...

2002 dunya kupasını hatırlayın.tum dunya ulkeleri oradayken sadece biz

hürmet görmüstuk. kore savasındaki yardımlarımızı unutmamıslar.

ve tum dunya ulkeleri icinde baskentinde 'KAHRAMAN TURKLER' anıtı olan tek ulkedir.

çok haklısın kardeşim hiç bir ülke böyle bir anıt yapmaz bize.komşularımız dahil.ama koreliler yaptılar helal olsun adamlara.bazıları bizi sevmese bile o anıt hep orda dikili kalacak.dünyadaki devlet unutmasın ki bütün dünyaya ilk medeniyeti türkler yaymıştır.

peygamber efendimiz(S.A.V) buyuruyorlar ki;Allah'ın bir ordusu vardır,ve o ordunun adıda TÜRK ordusudur..

Hiç bir ülke türkü değil türkiyeyi sevmez...

Şöyle düşünün.Senin elinde çok güzel bi telefon var..Dünyanın hiç biryerinde yok.Diğer insanlar senin telefonu kıskanmazlarmı.Gözü kalırlar..İlk önce Telefonuna bir bakayım der sonra bir bakmışsın telefon elinden gider..

Biraz saçma bi örnek oldu ama:)

Türkiyenin Coğrafi konumu Diğer ülkeler için bir tehditt.

Diğer ülkeler bize yakınlık gösterselerde bugün bir savaşa gidersek.Eminim ne kadar komşumuz varsa hepsi bizi Ele geçirmek için elinden geleni yapar.

Türkiye'nin "Ne mutlu Türk'üm" Sözünü Söylemeyen herkez düşmandır......

• 1 ay sonra...
azeriler bizden tiksinir türkçe konuşuyolar diye kanmayın hemen politikalrımızdan ve geçmişte attığımız tekmelerden dolayı azeriler sevmez bizi...

ben Bir Azeri oLrak Türkiye'yi ve Türkleri çok Seviyorum. Bole bisi dusunmeyin sakın.

dediniz gibi Türkün Türkden baska dostu yoktur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...