Jump to content

Dünyanın şifresi Kırılamayan Tek Bilgisayar Ağı

Bilinchard

Recommended Posts

34iph6t.jpg

Hacker'lara kötü haber. Dünyanın şifresi kırılamayan tek bilgisayar ağı tanıtıldı. Bakın özellikleri ne?

Dünyanın, şifresi kırılamayan ilk kuantum şifreleme teknikli bilgisayar ağı, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen bir bilimsel konferansta tanıtıldı.

2815vs2.jpg

Viyana'daki 6 noktayla yakındaki Saint Pölten kentini 200 kilometre standart fiberoptik kablo kullanılarak bağlayan şebekede kullanılan quantum şifreleme tekniği, bugünün bilgisayar ağlarında kullanılan güvenlik sistemlerinden tamamıyla farklı bir uygulama.

os6d50.jpg

Güvenlik için, dışardan girenlerin şifresini kırmalarının zor, ancak yeterli bilgisayar kaynağı ve zaman verildiğinde olanaksız olmayan karmaşık matematik uygulamaları yerine kuantum kuramının yasalarını kullanan kuantum sisteminin kullanıldığı güvenlik sistemine sızmanın olanaksız olduğu belirtiliyor.

Avusturyalı bilim adamlarının geliştirdiği bu sistem, aralarında Amerikan bilgisayar devi IBM ile dünyanın türlü üniversitelerinden konuyla ilgili araştırmacıların katıldığı konferansta tanıtıldı.

haberturk

çok basit bilgisayar kullanılarak girilemiyen sistemlere bilgisayar kullanılmadan girilmelidir...kısaca kevin mitnick.aldatma sanatı:drinks:...insan olan her yerde açık vardır emin olun buna ve sonuçta oda dünya üzerinde....yani yapılabilir ama adres uzak yakın olsa ben yapardım...

Arkadaşlar Herkez bir açığı var diyor ama bunlar tamamiyle farklı sistemler yani bunlar bizim bildiğimiz sistemleri kullanmıyor

zaten herkez kendi bilgisayarını düşünerekten cevap veriyor arkadaşlar ne bunlar windows nede bunlar öyle bildiğimiz bir program yazılma diliyle yapılmış şeylerdir

oradaki bir dosyayı bile makinalarmız okumaz

ama yok bu makina hiç kimse giremezmi derseniz evt girilir ama makinayı yapanlar içlerinde olan birisi yoksa aksi takdirde dışarından hiç bir şekilde girilmez :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...