Jump to content

Easyghost (katılımsız çalışan Ghost.exe)

surnas
 Share

Recommended Posts

merhaba

laptop larda mevcut neden desktoplarda olmasın dan yola çıkarak

işletim sistemi imajı alıp tekrer yukleme işlemini yapmak için kullandığım dos ortamında çalışan ghost.exe yi katılımsız çalışır hale getirdim.

programla ilgili tüm anlatımlar iso dosyasında mevcut.

programla ilgili araştırma geliştirme yapmak isteyenler için kaynak switchler aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

bu arada bikaç uyarı yapmam lazım

1- backup sistemli laptoplarda kullanmayınız

2- LG marka dvd ler ima dosyalarını okumayabiliyor.

3-anakartınızın güney entegresi via vt8237 ise (ghostun kendisinden kaynaklanam sebepten dolayı) sata hdd leri görmeyebilir

bunların dışında sistem mükemmel çalışıyor.

faydalı olması dileğiyle.

download :http://www.4shared.com/file/58001539/c6738c9f/xfinalseasyx.html

link :http://service1.symantec.com/SUPPORT/on-technology.nsf/docid/1998082612540625

Abi hayırlı olsun nihayet yayınlamışsın :D

Arkadaşlar çok faydalı bir çalışma haberiniz olsun bildiğiniz ghost,un auto olarak çalışması sağlanmışdır.

Rar içeriğindeki iso kalıp dosyasını cd,ye yazın ve açılışda (boot)cd,de olsun ve multi menü ile tek tıkda sistemin yedeğini alın Hdd,nin 1.partını 2.part,da yedekleyip adıda IMAGE.GHOST olarak adlandırılacakdır bu dosyayı gizleyin,ki kimse silmesin.

Geri yüklerkende sadece imaj yükle seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

Unutulmaması gereken imajın adını değişmeyin ve herzaman 1.DİSK bölümünü Hdd nin 2.Bölümüne atması olacakdır.

Bir hatırlatma bunları yapması için Hard diskini görmesi gerekmekdedir görmezse yine dua edin olurmu. :D

İşleme başlamadan USB diskleri çıkarın.!

Edited by awengers44

Ghost kullandıysanız bilmeniz gerek mesela 6gb disk alanı düşünelim bunu yaklaşık 2 gb veya 3.5 gb civarı sıkıştırır.

Dosyaların içeriğene göre değişir.

Ayrıca boyut,dan ziyade bundaki olay auto olması multi menü kullanan arkadaşlar bu çalışmayı çok beğenecekler.

Katılımsız Multi Menü çalışmanıza ekliyebilirsiniz.

auto olduğu için ozaman sıkıştırma oranını seçemiyoruz sadece yedek alacağımız ve kayıt edeceğimiz bölümleri beliriliyoruz gerisi o kadar yanlış anlamadıysam tabi bu durumda program sürekli yüksek sıkıştırmada oluyo bu zamanı uzatırmı ?

auto olduğu için ozaman sıkıştırma oranını seçemiyoruz sadece yedek alacağımız ve kayıt edeceğimiz bölümleri beliriliyoruz gerisi o kadar yanlış anlamadıysam tabi bu durumda program sürekli yüksek sıkıştırmada oluyo bu zamanı uzatırmı ?

sadece C sürücüsünün ghostunu D sürücüsüne atacak şekilde ayarlanmış...

sıkıştırmada dahil Herşey otamatik...(eksik yönü bence bu)

Birazdaha geliştirilip seçenekli yapılabilir....

Edited by musadilek

indirdim denedim sanalde multiboot çalışmalarına eklenecek bir çalışma fakat musadilek dediği gibi biraz daha geliştirlebilr c ve d ikisinide işletim sistemi kullananlar olabiliyo direk oraya atması kötü ve diğer kötü yanıda sadece attığı yerden geri yüklemesi ama yinede emek verilmiş hani bu işler ile fazla uğraşmak istemeyen ve hata yapmaktan korkanlar için güzel bir uygulama ama geliştirilmesini isiyorum :)

yorumlarınızı inceledim.öncelikle şunu belirteyim ki;

programı hazırlarken esas hedef kitlem acemi kullanıcılardı.o yuzden fazla seçenek bırakmadan tek tıklamayla sistemlerini geri yüklemelerini sağlamayı amaçlamıştım. (sıkıştırma.başka partlara yedekleme veya diğer seçenekleri zaten profesyonel kullanıcılar kendileri yapabiliyor)

program üzerinde istenilen değişiklikler yapılabilir.aşagıdaki linkte değişiklikler için gerekli istenilen kodlar mevcut

Please register to see this content.

surnas hocama saygılarımla.

@morning

Kardaş easyghost Auto 11.5 versiyonuna güncellenmişdir.

Ayrıca Multi menü için Read ve Write olmak üzere ayrıca upload edilmişdir.

Auto easyghost_11.5

http://www.4shared.com/file/68506703/4d9a4cc5/easyghost_115.html[/CODE]

Read_Write

[CODE]http://www.4shared.com/file/68507975/599a3558/Read_Write.html]Read_Write.7z[/CODE]

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Harika bir çalışma çok teşekkürler. 4-5 senedir ghost'u kullanıyordum ve acemi olan bir çok arkadaşa anlatmakta zorlanırdım. Şu sıralar kendim parametreler ekleyerek birşeyler yapmaya çalışıyordum fakat easyghost u gördüm hele birde menülü olunca çok daha güzel olmuş acemiler için mükemmel. Şimdi 200 mb'lik ufak cd'lere çekip arkadaşlara dağıtmaya başladım :) . Bu arada ilk açılışta hardisklerin NTFS olması gerektiği yazıyordu nedenini merak ettim, alınacak imajın 4gb yi geçebileceği ihtimalindenmi yoksa ghostu harddisklerin NTFS olduğunu varsaymasınımı belirttiniz (parametrelerle vs). Yada şöyle sorayım imajı alınacak bölüm çok yer kaplamıyorsa ve imaj 3-4 gb geçmeyecekse C veya D bölümlerinin fat32 olması sorun çıkartırmı ?

Teşekkürler ;)

to: acemi 154

''4-5 senedir ghost'u kullanıyordum ve acemi olan bir çok arkadaşa anlatmakta zorlanırdım.''

demişsin

aynen bu sıkıntı beni ghost üzerinde uğraşmaya sevketti.uzun araştırma ve testler sonucunda ghostun otomatik çalışabileceğini gördüm ve bu harika programı hazırladım.adını da easyghost koyarak yayınlamaya karar verdim.insanların faydalandığını duymak beni oldukça mutlu etti.

merak ettiğin konuya gelince aslında hiç fat32 hdd de deneme yapmadım.o anlatım menulerini hazırlarken öylesine hdd ntfs olmalı diye yazmıştım.yani bi sorun olduğunu gördüğümden değildi.isterseniz test edebilirsiniz size kalmış yani.bi sorun çıkaracağını da aslında sanmıyorum(çunku eskiden windows 98 fat32 olarak kuruyorduk ve ben o zamnalarda da ghostu sorunsuz kullanıyordum).

bu arada easyghost üzerinde oldukça fazla isteğe göre değişiklikler yapılabilir.( imajı cd/dvd ye kayıt ve ordan geri çağırma, hddiskin diğer partlarına imaj alma,imajı istenilen boyutlara bölme gibi)bu konularda değişiklik yapmak isteyen arkadaşlara istedikleri takdirde yardımcı olabilirim.

ayrıca bu vesile ile bu sistemi hazırlamam da bana yardımalarını esirgemeyen awengers44 arkadasıma teşekkürlerimi sunarım

Edited by surnas

to: acemi 154

''4-5 senedir ghost'u kullanıyordum ve acemi olan bir çok arkadaşa anlatmakta zorlanırdım.''

demişsin

aynen bu sıkıntı beni ghost üzerinde uğraşmaya sevketti.uzun araştırma ve testler sonucunda ghostun otomatik çalışabileceğini gördüm ve bu harika programı hazırladım.adını da easyghost koyarak yayınlamaya karar verdim.insanların faydalandığını duymak beni oldukça mutlu etti.

merak ettiğin konuya gelince aslında hiç fat32 hdd de deneme yapmadım.o anlatım menulerini hazırlarken öylesine hdd ntfs olmalı diye yazmıştım.yani bi sorun olduğunu gördüğümden değildi.isterseniz test edebilirsiniz size kalmış yani.bi sorun çıkaracağını da aslında sanmıyorum(çunku eskiden windows 98 fat32 olarak kuruyorduk ve ben o zamnalarda da ghostu sorunsuz kullanıyordum).

bu arada easyghost üzerinde oldukça fazla isteğe göre değişiklikler yapılabilir.( imajı cd/dvd ye kayıt ve ordan geri çağırma, hddiskin diğer partlarına imaj alma,imajı istenilen boyutlara bölme gibi)bu konularda değişiklik yapmak isteyen arkadaşlara istedikleri takdirde yardımcı olabilirim.

ayrıca bu vesile ile bu sistemi hazırlamam da bana yardımalarını esirgemeyen awengers44 arkadasıma teşekkürlerimi sunarım

• 4 years yıl...