Jump to content

Son Zamanlarda Yapılmış En İyi Türk Filmi?

JaSmine

Son Zamanlarda Yapılmış En İyi Türk Filmi?  

66 members have voted

1. 1. Sizce hangisi ?

• Organize İşler
      2
    • Babam ve Oğlum
      21
    • Banyo
      1
    • Uzak
      2
    • Pardon
      3
    • Büyük Adam Küçük Aşk
      3
    • Gönül Yarası
      3
    • Kurtlar Vadisi Irak
      7
    • Gora
      4
    • Hokkabaz
      3
    • Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü
      8
    • Hababam Sınıfı 3.5
      1
    • Sınav
      6
    • Beyza'nın Kadınları
      2

Recommended Posts

valla bilgisayara kopyaladım canım sıkıldıkça izliyorum: Hacivat ve Karagöz neden öldürüldü?

izlemeyenlere mutlak suretle tavsiye olunur!

Bu tür bi ankete katılmak için tüm filmleri izlemek gerek. izlemediğim ama izlesem işte bu diyeceğim bir film olabilir ama ben genede ben izlediğim kadarıyla BABAM ve OĞLUM diyorum..

komedi filmleri arasında "sınav" filmini hiç biri geçemez emin ol hepsini izledim.

dram'dada "babam ve oğlum" filmini hiç biri geçemez eğer ben gülmeyi seviyorum diyen warsa sınav'ı sevecektir.ben ağlıyacağım diyen warsada babam ve oğlum'u sevecektir.

komedi filmleri arasında "sınav" filmini hiç biri geçemez emin ol hepsini izledim.

dram'dada "babam ve oğlum" filmini hiç biri geçemez eğer ben gülmeyi seviyorum diyen warsa sınav'ı sevecektir.ben ağlıyacağım diyen warsada babam ve oğlum'u sevecektir.

sınavı izlemedim henüz, babam ve oğlumu izledim ama Hacivat ve Karagöz neden öldürüldü filminden çok etkilenmiştim.

babam ve oğlum ama nuri bilge ceylanın uzak'ı da güzel filmlerimizden biri..

aa evet "Uzak"ı unuttuk! :D

edit---> eklenmiş pardon :)

hacivat karagoz neden olduruldu bence cekilmis en iyi turk filmi denilebilir.Kamera acilari yonetmen ve oyuncu yetenegi kullanilan efektler ve replikler hersey harikaydi.

• 10 ay sonra...

Organize İşler Güzel bir senaryo iyi çekimler komedi unsurları güldürür derecede seyredilir, hayatın içinden bir film... Sırf Cem Yılmaz'ın psikopat mafya babası karakteri için bile seyre değer...

Babam ve Oğlum Gerçekten Çağan Irmak insanı ağlatmayı çok iyi biliyor bu filmde isteseydim daha çok ağlatırdım herkesi demiş :) Film güzel, konu eski Türk Filmlerini andırsada işleyişi ve konuyu bir çocuğun gözünden anlatması çocuğun hayalleri gerçekten etkileyici.

Banyo Aldatma temalı filmler içinde komedi unsurları ile süslenmiş eh son zaman Türk Filmi adeti az birazda cinsellik unsurları içeren seyredilesi hoş bir film. Filmin neredeyse hepsi banyoda geçiyor :)

Uzak Nuri Bilge Ceylan'ın yer yer sıkıcı, mükemmel görsellik dolu, Toplamda orta karar filmi. Bence çok abartıldı.

Pardon Ferhan Şensoy gerçektende beğendiğim mizah tarzını bir kez daha gözler önüne sermiş, yaşanmış bir olayın beyaz perdeye uyarlamış. Ben beğendim ve güldüm...

Büyük Adam Küçük Aşk Ailesini bir çatışmada kaybetmiş beş yaşındaki bir kürt kızı ile yargıç emeklisi bir adamın öyküsü. Konu işleyişi adam ile kızın atışmaları Türkçemize çok bağlı olan adamın kürtçeden başka dil bilmeyen küçük kız ile mecburiyetten doğan ortak yaşamı mükemmel işlenmiş. Küçük kız Hejar ın ustaların yanında sergilediği mükemmel performansı görmelisiniz. Ülkemizin klasik sorunudur ki bu filminde başına geldi iyi şeyler daima yasaklanır. Çok şükür böyle bir filmi yasaklanmadan önce izlemiştim. Önyargı ile baktığım bir filmdi ama beni ağlatmayı başaran filmlerden. Mutlaka Seyredin...

Gönül Yarası Yavuz Turgul - Şener Şen ikilisinin yine başyapıt olmasada mükemmele yakın bir filmi. Ustaları saymazsak Timuçin Esen'e hayran kaldığım bir film. Konu, işleyiş, ve devamlılığı güzel bir film.

Kurtlar Vadisi Irak Önceleri filmin dizinin gölgesinde kalacağını sansamda diziden apayrı bence bir Türk Filmi olarak iyi denebilecek bir film. Konu itibari ile içimizden bizi kalbimizden vuran sahnelerle gözlerimizi dolduran, orada yaşanan acı gerçeği gözler önüne seren (hatta sinemada koltukları tekmeleyecek kadar kızdım), tabi dizi fanatikleri için Polat Alemdarı birazda devleştirip bizleri gaza getiren aslında çok önceleri yapılması gereken mutlaka izlenilesi bir film.

Gora Bence gelmiş geçmiş en iyi filmlerden. Hakkı yenmez kullanılan teknik harcanan emek ve ortaya çıkan sonuç. Arşivimde bulunan orjinal DVD lerdendir. Cem Yılmazın hayranıyım dediği (bende hayranım) Sadri Alışığın Turist Ömer karakterinin günümüz versiyonunun hayatın içinden olan şeyleri beyaz perdede gösteren keyifli bir film. Buarada film hayranlarından DVD sini izlemeyen mutlaka edinsin. Ömer Faruk ve Cem Yılmazın yorumları ile filmin izlenişi ayrı bir keyifli yapım aşaması ve kamera arkası da cabası.

Hokkabaz Cem Yılmaz'ın karın ağrıtana kadar güldüreceğini sanıp giden ve hayal kırıklığı ile kötü olmuş diyen insanların çok olduğu bence komedi değil mükemmel bir dram olan bir film. İzlenmesi gereken filmler arasında.

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü Tarihimizde bulunan önemli mizah ustalarına armağan edilmiş gerçekten çok güzel bir film. Gerek görsel efektleri olsun, gerek müzikleri olsun, gerek mizah anlayışı olsun çok özenle çalışılmış filmde Öztürkçemizin kullanılışı da çok hoşuma gitti. Ama film bana yetmedi. Keşke daha uzun olsaydı dediğim filmlerden.

Hababam Sınıfı 3.5 Klasik yeni hababam formatında eğlencelik bir film.

Sınav İnanmayacaksınız ama bu filmde ağladığım filmlerdendir. Üniversite sınav stresini yaşayıpta bu filmi beğenmeyen bir kişi bile olacağını sanmam. Anne temasının işleyişide çok hoştu filmde. Van Damme ninde bir Türk Filminde oynamasıda apayrı bir keyif :D İsmail Hacıoğlu'nun oyunculuğu gerçekten çok güzel filmde. Tabi Okan Bayülgen de rolü azda olsa izlenmeye büyük etken.

Beyza'nın Kadınları Mutlaka izleyeceğim ama beni daha pek çekmeyen bir film.

Bir Türk Filmleri aşığı olarak çok eksiğin olduğu bu listede Beyzanın Kadınları hariç tüm filmleri en az bir kere seyrettim. Yanlarına görüşlerimide yazdım. Hiçbirini birbirinden ayıramam ama liste verilmiş ve biri seçilsin deniliyorsa Büyük Adam Küçük Aşk bence bu listenin birincisidir...

Aman Allahım..

2 Kişi Gönül Yarası Demiş.. :)

Şok Oldum..

Neye göre, kime göre, hangi kritere göre sorularını sorarsan neden beğendiğin filmin az oy aldığını anlarsın.

Bazısı komedi sever, bazısı dram, kimi ağlamaktan hoşlanır, kimi cinsellikten, dünyanın en iyi filmide olsa biri çıkıp der ki ben o adamın filmini sevmem işte o film onun gözünde en kötüdür.

Herkesin zevki farklı ve sinema eleştirmenlerinin bile uzlaşamadığı bir konuda sürpriz bir sonuç bile beklenebilir...

Kabuslar Evi ni hiç seyrettiniz mi Fox ta çıkıyo gün olarak bilmiyorum ama 10 bölümlü her hafta farklı bir konu aynı ev kabuslar evi bana yabancı korku filmlerinden katkat daha iyi geldi dizi gibi bişey ama her hafta oyuncular değişiyo konunun bi öncekisiyle hiç bir alaksı yok bitek kabuslar evinin emlakçısı sema hanım aynı diğer oyuncular hep değişiyo ayrıca çağan ırmaktan

http://www.kabuslarevi.com/[/CODE]

Neye göre, kime göre, hangi kritere göre sorularını sorarsan neden beğendiğin filmin az oy aldığını anlarsın.

Bazısı komedi sever, bazısı dram, kimi ağlamaktan hoşlanır, kimi cinsellikten, dünyanın en iyi filmide olsa biri çıkıp der ki ben o adamın filmini sevmem işte o film onun gözünde en kötüdür.

Herkesin zevki farklı ve sinema eleştirmenlerinin bile uzlaşamadığı bir konuda sürpriz bir sonuç bile beklenebilir...

Kesinlikle Uslubum Şu Değildi: ''Nasıl Seçmezsiniz Onu?'' :D

Ancak, Şener Şen Eşkiya'yı Öekiyor, Dünya'da Yankı Buluyor,

4 Yıl Sonra Çevirdiği İkinci Bahar Dizinsini Saymazsak Sinema Filmi Yok..

Yani Eşkiya'dan 8 Yıl Sonra Gönül Yarasını Çekiyor..

Muhteşem Bir Film, Oyunculuk, Ses, Görüntü, Müzik vs.

Yani En İyi Film Olmasa Da Bu Kadar Az Oy Almasına Şaşırdım, Ne Yalan Söyleyeyim..#

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...