Jump to content

Xp Ye Donanım Sürücüleri Eklemek!

cemoakcay

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese selamlar,

Modifiye xp ye ses, ekran ve lan sürücülerini entegre edemiyorum.

Nlite ile "Sürücü Yükleme" bölümünden denedim. Bende sürücülerin .exe dosyaları var.Eklemek istediğimde .inf dosyalarını istiyor, iki sürücününkini çıkarıp gösterdim, lan sürücü exe dosyasında yok zaten! Diğer ikisinin .inf lerini gösterip yüklemesine rağmen sanal makinede çalıştırınca yüklenmemiş görüyorum.

Bilen arkadaşlardan ricam şu entegrasyonun nlite ile mi yoksa başka türlü nasıl olacağını paylaşırlarsa sevinirim.

Bir yerde hata var ama nerde bilemedim.

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

exe dosyaları varsa genelde rahatlıkla ayıklayabilirsiniz.Misal nVidia sürücülerinin kurulum dosyalarını WinRAR kullanarak bile çıkarabilirsiniz.Çıkardığınızda %90 inf dosyaları gözükecektir.

Bu XP'nizi sanalda denediyseniz tabii ki Sürücüler yüklenmez çünkü donanımlar da sanal ve sizin eklediğiniz sürücü gerçek makinenize ait.Bunu da gözönünde bulundurun.Yani büyük ihtimalle eklendi fakat sanal makinede olduğundan eklenmedi zannediyorsunuz.

Morning kardeşim ilgin için teşekkürler,

Ben sanal makinenin ikinci bir kopya bilgisayar gibi çalıştığı kanaati ile sürücünün yüklenmesini bekledim. Burada birkaç sorum olacak;

1.Bu nlite ile olusturduğum iso yu cd yakmadan deneyemezmiyim(donanım sürücülerinin yüklendiğini görmek için)

2.Lan sürücüsünün exe dosyasında ayıklama seçeneği yok, dolayısı ile .inf dosyasını nasıl bulucam ve entegre edicem

iso dosyasını sanal pc ye yükleyebilirsin. Virtual Pc kullanıyorsan sanal makineyi çalıştırdığında Yukarıda CD menusunden Capture İso image diye bir secenek var oradan iso dosyasını yüklersin.

VM programında da buna benzer bir menu var.

• 2 hafta sonra ...

Bunu neccooy'un Ultimate 2009 başlığı altında sorsan daha iyi olur.Ancak ses probleminin Ultimate 2009'dan kaynaklanacağını sanmıyorum.Bende kurdum denedim,herhangi bir ses sorunu yok.Otomatik olarak geliyor.Ekran kartın ATI ise onlarda ATI HDMI Audio ve High Definition CODEC diye bir sürücü var.Öncelikle ekran kartını kurmanı tavsiye ederim.Bir zamanlar bende de vardı aynı sorun taa ki DriverPack'li XP'mi yapana kadar ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...