Jump to content

Dvd Writer Dvd Oyunları Açıyor Filmleri Açmıyor

boz_kurt

Recommended Posts

sorunu anlayabilmiş değilim dvd oyunları rahatça yükleyip cd ye yazabiliyorum ama film oldumu değil filmi windvd gibi programlarla izlemek cd nin içine girip herhangi bir şeye tıkladığında bile donuyor cd yi çıkardınmı donukluk geçiyor problem nedir ??

ilk öncelikle cd'nin çizik olmasına dikkat et ve cd yi kolanya ile temizle sonra cd yi tak ve biraz bekle sonra bu resimdeki gibi yap bakalım olacak mı cevabını bekliyorum

Please register to see this content.
burdan bak ekleyemedim resmi hata verdi

tozlu olsa oyunlarıda okumaz bence zaten alalı fazla olmadı yinede sağolun ama oyunları okuyor çok güzel bir şekilde fakat filmlerde öyle yapıyor mutlku arkadaşım birde media player dvd oynatmıyor diye biliyorum ben ?

Bende 2 tane dvd rw var biri sata diğeri ide ... Dvd lere filmleri sata olan dvd rw ile 18 yada 20x le yazdırdığımda okuma sorunu yaşıyordum aynı sizin yaşadığınız gibi sonra şunu keşfettim filmleri 4 yada 2x le yazdırınca özellikle dvd - lerde okuma problemi kalmadı artık ister dvd de ister pc ye kopyalamada donma problemi kalmadı...

Yani elinizdeki dvd leri 4x le kopyalama yada yazdırma yaparsanız okuma probleminiz kalmaz...Ha birde phlips dvd gibi kaliteli dvd r + olanları tercih ediniz.....

Ağa bi bunu dene

DVD si tak takar takmaz shift e basilitut Otomatik kullanmayi iptal edicektir sonra girmesilazim cd nin içine

Otomatik kullanma yapmak için cd içeriğini okumak için dvd e ondan kasiyor kitliyor :D

sorun dvd lerde olabilirmi acaba mesela siz bir dvdye film yazdırıp sonra okumayı deneseniz acaba nadıl bir sonuc olur deneyin bence birde dvd-r dvd+r formatlarından olabilirmi acaba? aklıma gelenleri yazayım dedim kolay gelsin

bence internetten yada usb den kücük bir videoyu dvd ye yazdırıp okuyup okumadığını deneyin,cünkü dediğim gibi elinizdeki dvd leri bisekilde okuyamıyor olabilir,ayrıca farklı dvd lerdede deneyin hala olmuyorsa biran önce garantiye göderin bence.

filmlerin cd si orjinal değilse kalitesiz olabilir, oyun cd leri orjinal dır mesela , ayrıca imkanın varsa bi dvdrw başka pc den çıkar seninkine tak yine yapacak mı

dvd nin kendinde , cd de,yadfa virüs olabilir dvdrw kaplolarında olabilir.pc nin özelliği ne , power supy zayıf olabilir sonraki ihtimal işlemciısınıyor olabilir macunu azalmıştır , işlemcinin fanı çok tozlanmıştır soğutamıyordur aklıma gelen ihtimaller bunlar. ben bunları denerdim tabi pc le uğraştığım için parça deneme sorunum o9lmuyor çok da faydası oluyor. normal gibi görünen dvdrw ın format atmadığını hata verdini değişik bir dvd rw la taktığımda hiç sorunsuz formatladığım oldu.msconfik den cpu durumuna bak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...