Jump to content

Mavi Ekran

arda55

Recommended Posts

kablolarını kontrol et ve nerde alıyosun bu hatayı az açarmısın

aynı sorun benim pc dede var sürekli mavi ekran resetledikten sonrada sistem ciddi hatadn kurtuldu diye yazı hata veriyor lütfen bana yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....................

özel mesaj olarak yazarsanız daha ii olur

mavi ekran gelmesinin bir çok sebebi olabilir donanimdan önce yazılım mavi ekran çıkma sebeblerindendir

yazılımda windows dosyasının değiştirilmesi silimesi yanlış yüklenen driver yükleenen programların hatalı olması gibi yazılımsal hata tespit için uğraşmak veya format yada onarma yamak bunları yaptıktan sonra yine mavi ekran geliyorsa donanıma bakılır çünkü mavi ekrandaki kodlar herzaman doğru sonucu vermez nedenmi

nlite ile bir işletim sistemi hazırlamıştım windows normal bir şekilde kuruldu yeniden başladı bigisayar ne göreyim bir mavi ekran orda ramle ilgili bir sorun olduğu yazıyordu ancak ramlerde öyle bir sorun yok anlıyacağınız ya bir dosyayı yüklemedi yada hatalı yükledi

mavi ekran gelmesinin bir çok sebebi olabilir donanimdan önce yazılım mavi ekran çıkma sebeblerindendir

yazılımda windows dosyasının değiştirilmesi silimesi yanlış yüklenen driver yükleenen programların hatalı olması gibi yazılımsal hata tespit için uğraşmak veya format yada onarma yamak bunları yaptıktan sonra yine mavi ekran geliyorsa donanıma bakılır çünkü mavi ekrandaki kodlar herzaman doğru sonucu vermez nedenmi

nlite ile bir işletim sistemi hazırlamıştım windows normal bir şekilde kuruldu yeniden başladı bigisayar ne göreyim bir mavi ekran orda ramle ilgili bir sorun olduğu yazıyordu ancak ramlerde öyle bir sorun yok anlıyacağınız ya bir dosyayı yüklemedi yada hatalı yükledi

Arkadaşa katılıyorum herkez uzman kesilip yorum yapıyor.

Benimse bu mesajı yazmamdaki amaç, mavi ekran uyarısını sistemim devamlı veriyordu. Yeni kurulum oluşturmama rağmen devasm ettiği için donanımımı gözlem altına aldım.

Çeşitli testler sonucu arızalı donanımın rem olduğunu saptadım.

Dağa sonra remin bozulma nedeni olarakta bir düşüncede ispatlanmış kesin denemez ama bir fikir sonucuna vardım.

Sistemimde şu an popüler olan vista temalı olan xp işletim sistemi sürümlarinden birini kullanmaktaydım. Sonuç olarak bu sistemlerin sistemaltında vista görünümlü olarak çalışmaşları için bir çok program çalışıyor. Bunların toplamı 1 GB buluyor arkadaşlar. 2GB rem kapasiteli bir sistemde + Birde çalısan windows dosyaları, sizde bir iki program çalıştırın bakın remleriniz tam kapasite çalışır durumda olacak buda bazı marka remlerde çok çobucak bozulmaya ve mavi ekran hatalarından birine dönüşücektir. Tabiki remden kaynaklananlar için bir uyarımdır arkadaşlar bu hususta düşünün ve gözden gelmeyin.

arkadaşlar modifiye xplerde genelde bu sorunu veriyor sitede araştırın birçok dilde verilmiş sp3 var onların içindeki orjinal sp3 ün türkçesini indirip bunu kullanın bunun dışında hatayı tekrar alırsanız durumu deneme yanılma yoluyla öğreneceksiniz ramlaer başka makinada sorunsuz çalışırsa harddiskin data kablosunu değiştirin her zaman orjinal sistem kurmak en iyisidir bunu öğrendim zaten adamlar sistemi yapmış orjinal olarak vermiş bunu yapanın kafası modifiye yapanlar kadar çalışmıyor mu da daha hızlı çalışması için modifiyecilerin yaptığını yapamayacak sözlerim burda yanlış anlaşılmasın kimsenin emeğine saygısızlık etmek istemem bunlar sadece kişisel fikirlerim ...

bios girip remleri görüp görmediğine bakın birden fazlaysa remleriniz tek tek deneyin ,ekran kartınızın sürücüleri silip pc kapatıp elle kurun ,olmadı formatı atın modifiyeli kurmayın sürücüleri elle kurun

mavi ekrandan sonra ciddi bir hatadan kurtarıldı diyince ordaki hata dosyalarına bak eğer bu resimdeki dosyalarsa

Please register to see this content.

25vt1.jpg

aynısı bende 7,8 kere olmuştu sonra xp bozukmuş taze xp indirdim kurdum sonra o günden bugüne o hatayı görmüyorum o cdleride kırdım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...