Jump to content

Ghost Ile Hdd Hdd Ye Klonlama Yapılırmı

vip_bey

Recommended Posts

mrb arkadaşalar 22 tane pc var bır tanesının ghost unu alıp diğerlerını d sine atıyorum ama ghos bazen başta bazen ortata a ghoster diye hata verıyor arkadaşımın bırıde klonlama yontemı kullanda dedı bu konu hakkında benı bılgılendırımısınız bayrama gırıcez cafe bozuk valla

Bir pc ye tam kurulum yaptıktan sonra driveimage,ghost yada acronis ile image alıp diğer hdd leri bu kurduğun pc ye bağlayıp aldığın image yi bağladığın hdd lere atabilirsin

dostum o ghost işlemini bılmıyorum tam olraka bana destek vere bılme ımkanım varmı şimdiden tşk ler

Sana Tavsiyem Acronis True İmahe Kur :) Clone Disk Yöntemi Var Dikkatli KUllanırsan Çok eii Olur Aksi Halde Sağlam Pc Bozuk Pc Yaparsınn Şu Şekil Mesala Format Attın Ter Temiz Bi XP Var Senin onun Yanlışlıkla Bozuk Veri HDD Yani eski xp tertemiz hdd kopyalarsan emeklerin boşuna gider ha bu arada bende yan masa clon basiyom ;:):D çalişiyorumda 25 pc var burda bitmi yoksa :p clon ile en fazla 25 pc 8 saatte yaparım

Please register to see this content.

Acronis true image i yukle saglam kurdugun bılgısayara daha sonra bozuk olan harddıskı bılgısayara tak wındows acıldıktan sonra hangı harddısk c hangı d ondan emın ol daha sonra programı calıstır manage dısk bolumune gel clone dısk --->next daha sonra hangı dısk saglamsa ılk acılan pencerede onu tıklayıp next dıyeceksın daha sonrakı pencerede de bozuk olan harddıskı secıp next dıceksın sonra onune bı pencere acılcak 1->2 veya 2->1 yazan ondan sonra reboota tıklıcaksın ve pc reset atıcak ondan sora acık mavı bı ekran acılcak total current yazan bı ekran ıslemın yuzdesını gosteren bı pencere %1 olduktan sonra gonul rahatlıgıyla kendıne bı cay ısmarlayabılırsın hadı kolay gelsın...(bu arada temız makınede deepfreeze varsa onu devre dısı bırakmayı unutma yoksa ıslem baslamaz veya baslasa bıle bıtıremez elındekınden de olursun)

Acronis true image i yukle saglam kurdugun bılgısayara daha sonra bozuk olan harddıskı bılgısayara tak wındows acıldıktan sonra hangı harddısk c hangı d ondan emın ol daha sonra programı calıstır manage dısk bolumune gel clone dısk --->next daha sonra hangı dısk saglamsa ılk acılan pencerede onu tıklayıp next dıyeceksın daha sonrakı pencerede de bozuk olan harddıskı secıp next dıceksın sonra onune bı pencere acılcak 1->2 veya 2->1 yazan ondan sonra reboota tıklıcaksın ve pc reset atıcak ondan sora acık mavı bı ekran acılcak total current yazan bı ekran ıslemın yuzdesını gosteren bı pencere %1 olduktan sonra gonul rahatlıgıyla kendıne bı cay ısmarlayabılırsın hadı kolay gelsın...(bu arada temız makınede deepfreeze varsa onu devre dısı bırakmayı unutma yoksa ıslem baslamaz veya baslasa bıle bıtıremez elındekınden de olursun)

dostum bu sadece c ıcınmı d dekı bılgılılerı de alırmı

2 ye bölük HDD ye imaj atamazsın. Formatlayıp bölümleri bütün hale getirip imajı öyle atabilirsin aksi halde hata verecektir. Norton Ghost bu konuda başarılı ama acronis bu konuda olayları daha aşmış durumda.

Acronisde imaj alırken F11 boot menüsü var yani bilgisayar açılırken son aldığın imaja geri alabiliyorsun tabi imaj alırken o seçeneği işaretlemen lazım.

Benim yaptığım imaj şu şekilde 250 Gb hdd komple imaj = alınan imaj boyutu 210 gb ( oyunlar windows vs.. ) Süre : 03 saat 30 dak.

İmaj alındıktan sonra Norton Ghost 12 boot ile cd den makina başlatıyorum. Seyyar HDD ile içindeki imajı tanıtıp imaj dökümüne başlyor.

NOT: Tavsiyem imaj alırken çok iyi bir virüs taraması yapman ayrıca Deepfreze tarzı program varsa imaja onları kuruluyken atmaman.

dostum bu sadece c ıcınmı d dekı bılgılılerı de alırmı

en temizi nedir biliyomusun artık bı gecene kıyık butun makınelerıne tam bıcımlendırmelı bı format atacaksın sadece tek hdd olcak yanı sadec butun makınelerde C olacak bunun nedenı hem acronıs problem cıkarmasın hemde tek bı harddıskı parcaladıkca ynaı C D dıye bolumlendırkce hardıskı yorarsın dogal olarak performans duser ayrıca ınternet cafede D ye ıhtıyac yoktur.temız tam bıcımlendırmelı formatın ardından temız olan harddıskı kopyalmaya baslayabılırsın 2 4 8 16 32 dıye gıder ortalama 2 saat surdugunu dusunursek kopyalamanın 10 saatte tertemız 32 makınen olur 50 dk da format dersek yanı en gec 11 saat ıcerısınde tertemız bı cafen olur..

Ghost programı güzel bir program. Eğer bilgisayarlarınızın özellikleri birbirine parelellik arz ediyorsa ghostan başkası işkence zaten. Şimdi şöyle de kullanılabilir. Her bilgisayarınız farklı olsa bile; bilgisayarlarınızın en iyi çalıştığı bir zamanda her bilgisayarın image'ını kendi D'sine alın. Buzukluk esnasında Hiren ile başlatıp ghost çalıştırdıktan sonra sırasıyla partition - from image'den D'deki image'yi gösterirseniz boyuta göre 5 dakikadan 2 saata kadar bu devam edebilir. Örneğin 1,5 gb'lık bir image için 6-7 dakika yetiyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...