Jump to content

Windows 10 Yükleme Sorunu

yunusemre75
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar önceki anakartım sıkıntılı olduğu için başkasıya değiştirdim ama windows 10 bir türlü yükleyemedim xp vs 7 yükleniyor fakat windows 10 da logoda kalıyor format atamıyorum önceki ecs anakartta 667 mhz ramla kullanıyorken 1333 mhz ramle kuramıyorum aynı win10 u

Hp H-I41-uATX anakart

• WinPE , Linux live,Aoemi live partition manager, Gparted disk manager bootable (boot) edilebilen <_> tarzda sistemlerle diskinizi tamamen silip,ntfs/fat32 olarak tek parça sisteme bağlayıp tekrar'dan deneyin.
  • Mevcut sistem üzerinde_Disk partition'da farklı bölüntüler varsa eğer, kurtarma vb. cinsten ya da disk üzerinde farklı koruma faktörleri şifrelenmiş bölümler dizinler vs.,sistem kurulamama nedeni olabilir. Elinizdeki sistemin (w10) yazdırma vb. harici bir sorun olmadığınıda varsayıyorum.Yoksa farklı bir w10 sistemle denemekte bir yöntem olabilir bu gibi durumlarda muhtemel bir çözümdür kolay gelsin.
  • Like 1

yunusemre75, Bir saat önce yazdı:

winows 10 yükseltme arcıyla kurulum yaptım ama istediğim isoyu yükleyemedim böyle kullanacağım artık

Bazi anakartlar bios bölümünde güvenlik nedeniyle formata kapalidir. Yani format atabilmek icin bios kismindan  (Secure Boot)

güvenlik ayarlarini degistirmen yada devredisi birakman  gerekiyor. Ama yükseltme islemi biosa gerek duymadan yapildigi icin sorun cikarmaz..

Edited by TOLGAHAN5

TOLGAHAN5, 4 saat önce yazdı:

Bazi anakartlar bios bölümünde güvenlik nedeniyle formata kapalidir. Yani format atabilmek icin bios kismindan  (Secure Boot)

güvenlik ayarlarini degistirmen yada devredisi birakman  gerekiyor. Ama yükseltme islemi biosa gerek duymadan yapildigi icin sorun cikarmaz..

Yo format atabiliyorum onda sıkıntı yok sadece windows 10 da format başlamıyor diğer sistemleri yüklüyor zaten biosta öyle bir seçenekte yok

Disklerini GPT olarak bicimlendirmen gerekiyor. Yada yaptigin iso dosyasini MBR bölümüne uygun yüklenebilir yapman gerekiyor. Acaba bunlari yaptinizmi...

XP ve Windows 7 MBR disk bicimine kurulur. Ama Windows 10 GPT disk bicimine kurulur. Yada Iso dosyasini yazdirirken Rufus Programiyla hazirlarken MBR bölüme yüklenebilir olarak ayarlaman gerekiyor..

Edited by TOLGAHAN5

TOLGAHAN5, 05.05.2020 - 17:02 yazdı:

Disklerini GPT olarak bicimlendirmen gerekiyor. Yada yaptigin iso dosyasini MBR bölümüne uygun yüklenebilir yapman gerekiyor. Acaba bunlari yaptinizmi...

XP ve Windows 7 MBR disk bicimine kurulur. Ama Windows 10 GPT disk bicimine kurulur. Yada Iso dosyasini yazdirirken Rufus Programiyla hazirlarken MBR bölüme yüklenebilir olarak ayarlaman gerekiyor..

Bu şekilde yaptım hepsini denedim ki daha çnce hep yaptığım şeyler fakat olmadı. Zaten anakart bozuldu artık çok da gerek kalmadı :)