Jump to content

Windows 10 Antivirüs Programı imaj Alma

Salihkartal
 Share

Recommended Posts

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Bizim şirketin antivirüs programları değişmesi gerekiyor elimizdeki hazır paketin kurulması çok uzun sürüyor ben bu paketi bir imaj haline getirebilir miyim veya kurulu olan bir makineden sadece antivirüsün imajını alabilir miyim lisans sorunu yok

Benim bildiğim (doğruluğu tartışılır) böyle bir şey yapsanız bile sağlıklı olmaz.

Bu tür işler için şirkette Active directory varsa tüm kullanıcılar burdan yönetilir tek bir güncelleme ile ağa bağlı tüm pclerdeki programlar paketler vb şeyler güncellenir.

• Like 1

senyor3, 14 dakika önce yazdı:

Benim bildiğim (doğruluğu tartışılır) böyle bir şey yapsanız bile sağlıklı olmaz.

Bu tür işler için şirkette Active directory varsa tüm kullanıcılar burdan yönetilir tek bir güncelleme ile ağa bağlı tüm pclerdeki programlar paketler vb şeyler güncellenir.

+ olarak  onun için de bir domain sisteminizin olması gerekir.

• Like 1

Salihkartal, 4 saat önce yazdı:

Domain sistemimiz var yalnız bize serverdan bir paket oluşturulmuş bu paket tek tek kurduruluyor ve uzun sürüyor 2000 bilgisayardan bahsediyorum ben sadece işimi hızlandırmanın bir yolunu arıyorum

Kardeşim ben bi şirketin IT yöneticisiyim. Şu anda eset kullanıyoruz ve Eset'in ERA konsolu üzerinden herkesin sistemindeki virüs kontrolünü yapabiliyorum. Ayrıca ERA agent'ı var onu bilgisayarlara kurduk uzaktan eseti silip güncelleyip kurabiliyorumda. Bİlgisayar başına gitmiyoruz acil bir durum olmadan. Zaten active directory varmış. Muhtelemen bir policy ile agenti uzaktan kurabilirsin de software deployment ile :D Tavsiye ederim.

kardeşim bizde eset vardı şimdi trend microya geçtik esetin agent ı kalkmak bilmiyor ve onu kaldırmadan trend micro devreye girdimi pc donup kalıyor anlamadım bize tek tek pc gezdiriyorlar ve iş çok yavaş yürüyor ben hızlandırmanın bir yolunu arıyorum açıkcası

Shadow defender,deepfreeze kurun gitsin derim en sağlam yöntem hemde uzun sürmez. :) 

_ Mevcut sistemlerden alınan her yedek farklı pc'lerde çalışmayabilir,yedek alma işi denenebilir yinede tabii,aomei acronis kullanılarak uygulamanın ilgili dizinleri seçilip farklı dizine yedek çekilebilir (Önemli olan uygulamanın kullandığı dizinleri,yedek anahtarları vb.)dizin lisans application vd. benzere_ kaynaklarını evvelin'den iyi bilmek ona göre yedek almak gerekli doğru alınırsa yedekler şakır şakır diğer pc'lere yüklenir. Bunun için bir çok method mevcut aslında benim ilk aklıma gelen bu oldu.

• Haha 1