Jump to content

Arkadaşlar Local Hostla Ilgili Bir Soru

Recommended Posts

arkadaşlar ben site tasarlamayı biliyorum öyle böyle geçen uğraşarak dosyalarımı ücrestiz doma in ve hot alarak sitemi yayınlamayı başardım.bu localhost siteyi istediğimiz zaman güncellemek anlamanıamı geliyor yani sitemizin serveri kendi makınamız mı olmuş oluyor bben bir video izledim orda xampp programından bahsedildi onu indiriyorum o benim pc yi servermi yapacak benim siteyi illa her sitenin bir pc si mi var acaba veya bu localhost neye yarar.saygılar

localhost web tasarımlarının web alanına atılmadan önce kendi makınanızda çeşitli kontrollerinin yapılmasına imkan verir..sanki web alanına yaptığınız tasarımları atmış gibi.

bunu kendi makınanızda çalıştırmanız için ISS yüklü olmalıdır.. windows cd den bunu yükleyebilirsiniz.

yükledikten sonra inetpub adında bir klasör açar.. herşey bu klasör içinde olur.

LocalHost adından da anlaşılacağı üzre yerel alan anlamına gelir ve gerçek alanla arasında ki tek fark bu alanı sizden başka kimsenin görememisidir... yani normal olarak paralı hostlardaki bütün özellikler aynen burada da vardır ama bu hostunu senden başka kimse göremez. Ayrıca zaman açısından da sana uploadla uğraşmama imkanı sağlar kopyala yapıştır yaparak siteni istediğin gibi düzenleyip deneme imkanı bulaiblirsin... ben AppServer adıonda bir program kullanıyorum ve gayet memnunum gerçek hostta yapmaktan çekindiğim düzenelemeleri ve denemeleri burada yaparak çalışıp çalışmadığına bakıyorum daha sonra da gerçek hostuma yani paralı olana atıyorum...

Bu Programlarla kendi bilgisayarını bir Server gibi kullanabilir yapmak istediklerinin düzgün olup olmadığına zaman kaybetmeden bakabilirsin...

ilginiz için sağolun ben şimdide joomla yı merak ettim u joomla tam olarak nedir.saygılar

web üzerinden sitenizi oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlayan hazır bir portal sistemidir. İnternette bir çok hazır portal bulunmaktadır.

Mambo, Joomla, Moddle, PHPNuke, Xoops, PHP-Fusion, vBulletin gibi (Bunlar php tabanlı ama az da olsa asp tabanlı olanlar mevcuttur). Bu sistemlerin çoğunun dil dosyaları da mevcuttur. Yani bu sistemleri istediğiniz dilde kullanabilme imkanına sahipsiniz…

bu hazır portallarla ilgili bir çok forum var.daha detaylı bilgilere ulaşırsınız

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...